Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, C1REX napisał:

A pamiętasz jak wyśmiewałeś tą rodzielczość? 

Na monitorze do 27 cali to jest OK rozdziałka.  

 

Może w CW, ale to trochę inny klimat. Mimo wszystko w 24" nawet w FHD nie wygląda to jakoś ostro. Zobaczę jak się ta karta prezentuje w innych tytułach i, jeśli będzie zapas mocy, to myślę nad wymuszeniem 1440p dla supersamplingu.

 

A na razie ratuje się DLSS Quality, bo dopiero wtedy gra jest faktycznie ostra na tym ekranie 1080p.

Odnośnik do komentarza

Eeee tam. Na dobrym monitorze FHD ta rozdziałka wygląda OK moim zdaniem. 

Wiadomo, że 1440p wygląda sporo lepiej, ale ma też większe wymagania i jak trzeba ciąć tekstury i efekty, to może nie być warto. Do tego monitory 1440p mogą dobrze wyświetlać tylko tą jedną rozdziałkę, bo skalowanie z 1080p wygląda na nich tragicznie. 

Dopiero monitory i TV 4K mogą całkiem dobrze wyświetlać 1080p, 1440p i 4K i moim zdaniem to jest optymalna opcja, bo daje najwięcej możliwości i najmniej kompromisów.

Sam gram głównie w 1440p skalowanym do 4K (Radeon Super Resolution), ale nie mam problemu odpalić sobie gry na monitorku w 1080p. Piksele nie tną oczu. 

 

Jest jeszcze opcja monitorów 1080p 360Hz, ale do tego trzeba mieć mocny sprzęt :nosacz:

Odnośnik do komentarza
58 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Nie wiem czemu ucięło, FHD.

 

Jak podłączysz do TV to dajesz 4K i DLSS performance (skaluje z 1080p) i git. Na TV 4K DLSS w performance ma o wiele lepszą jakość obrazu niż natywne 1440p. Zresztą teraz DLSS nawet w performance jest ciężki do rozróżnienia od natywnego 4K (poza okazjonalnym migotaniem takich obiektów jak płotek z siatki itp.).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

FHD w 24 calach jest jeszcze ok ale 27 w górę to jest kupa nie obraz. To nie TV ,że siedzisz 2 metry dalej i masz wywalone czy obraz jest ostry. Też słuchałem takich mądrości na forumku kilka lat temu jak składałem kompa i kupiłem panoramę 29 cali w FHD. Rok na tym monitorze wytrzymałem. 

 

Obecnie jak ktoś kupuje monitor czy jak składa kompa to nie powinno się celować niżej niż 1440P. Jest to złoty środek.

Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, tjery napisał:

 

Jak podłączysz do TV to dajesz 4K i DLSS performance (skaluje z 1080p) i git. Na TV 4K DLSS w performance ma o wiele lepszą jakość obrazu niż natywne 1440p. Zresztą teraz DLSS nawet w performance jest ciężki do rozróżnienia od natywnego 4K (poza okazjonalnym migotaniem takich obiektów jak płotek z siatki itp.).

Mam nadzieję, że po wprowadzeniu przez AMD i Intela odpowiednika DLSS (o ile się nie mylę, to oba są/będą open source), to taki upscaling stanie się standardem w niemal każdej grze. 

 

10 minut temu, Ukukuki napisał:

FHD w 24 calach jest jeszcze ok ale 27 w górę to jest kupa nie obraz. To nie TV ,że siedzisz 2 metry dalej i masz wywalone czy obraz jest ostry. Też słuchałem takich mądrości na forumku kilka lat temu jak składałem kompa i kupiłem panoramę 29 cali w FHD. Rok na tym monitorze wytrzymałem. 

No to widać każdy ma inny odbiór tej rozdziałki. Dla mnie 1080p wygląda gorzej na TV, bo na 65 calach jednak wyraźniej widać niską rozdziałkę i rozmazanie. 

Najgorzej jak się człowiek przesiada z wyższej na niższą i potrzeba trochę czasu na oswojenie się. Coś jak z obniżeniem fps. Człowiek się przyzwyczai i potem zejście ze 120-90fps potrafi zaboleć. 

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Bigby napisał:

#TeamFullHD

 

Mało wymagająca rozdzielczość, dzięki której mój RTX 2060 Super spokojnie wytrzyma do końca generacji. 

No takie czasy :( Sam jestem ciągle na 5700xt. :nvmnd:

Jak wielu innych świadomie omijam tą generację kart i wskakuję dopiero w 4080/7800xt pod koniec roku.

 

Dobra wiadomość taka, że większość gier wciąż działa w 1440p, a starsze nawet w 4K. Zwłaszcza, jak się uwzględni upscaling. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 3.04.2022 o 19:35, Paolo de Vesir napisał:

No i to będzie najszybciej, bo rzeczywiście obudowa jest jedną całością której rozebranie przerywa gwarancję. Cóż, uroki prebuildów.

 

Są, są. A sam PC wygląda tak:

 

komputer stacjonarny PC Acer ConceptD 500 CT500-51A Intel® Core™ i7-9700K 32GB 2TB + 512GB P2000 W10 Pro

 

Kultura pracy pod obciążeniem (renderowanie CPU lub GPU) bardzo na plus, bo jest niemalże niesłyszalny. Temperatury podam póxniej jak odpalę coś bardziej wymagającego niż WoW w 1080p. :reggie: 

Bardzo fajna stylowa obudowa, wygląda dosyć luksusowo

 

Z ciekawości co to za model?

 

Odnośnik do komentarza

@GearsUp Niestety żadnego RGB w środku. :/ Smutam z tego powodu, bo naprawdę lubię przaśność PCtowego podświetlenia.

 

Piątek wieczór, puste mieszkanie i łuna RGB w pokoju, żadnych innych świateł. Dla mnie to kwintesencja tej gamingowej "duszy".

 

@ASX ACER ConceptD 500 :lapka: i7 9700 + 3060Ti

 

 

 

Odnośnik do komentarza

 

 

W skrócie dużym... Nowy UE mocno siedzi na procu, jest masakrycznie niezoptymalizowany. Widać jak na dłoni, że targetem tego dema było 30 klatek, żeby była możliwa demonstracja na konsoli. Na PC jak widać... 1080p, 1440p, 2160p... bez większych różnic... Karta graficzna ucina sobie drzemkę - 67% max wykorzystania - a 32 wątki nowego Ryzena zjedzone na niewiadomo co... Bez sensu mega, bo ten proc połyka oba next geny. Ale wierzę, że to ogarną i jak gry już na tym będą hulały to będzie się dało zagrać na moim leciwym i chu.jowym 11700K + RTX3090.

Odnośnik do komentarza

YouTuber "Moore's Law is Dead" ostatnio powiedział, że niektórzy sprzedawcy rozważają sprzedaż niektórych (tańszych)  kart ze stratą, bo tak mały jest teraz na nie popyt i nie chcą zostać z towarem na premierę nowej generacji. 

 

Koleś miał w przeszłości dobre leaki i sporo info od niego się sprawdza, więc może i to okaże się prawdą. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...