Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich, dziś w ręce wpadła mi gra Castles 2 siege and conquest. Jest to wersja na PC, oryginalne opakowanie, w środku książka w języku PL z opisem i instrukcja gry, książka na szarym papierze. Gra jest na 5 dyskietkach 3.5 w super stanie. Nie mogę znaleźć nigdzie daty produkcji tego egzemplarza. Moje pytanie czy ta gra ma jakąś wartość?

Pozdro Łukasz 

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, DziK88 napisał:

Witam wszystkich, dziś w ręce wpadła mi gra Castles 2 siege and conquest. Jest to wersja na PC, oryginalne opakowanie, w środku książka w języku PL z opisem i instrukcja gry, książka na szarym papierze. Gra jest na 5 dyskietkach 3.5 w super stanie. Nie mogę znaleźć nigdzie daty produkcji tego egzemplarza. Moje pytanie czy ta gra ma jakąś wartość?

Pozdro Łukasz 

 

 

Na ebay masz mnóstwo ofert tego tytułu, oceń swoje wydanie względem tego i wyceń dodając tą stówę za instrukcję PL i może jakiś nawiedzony to kupi. Jak nie to daj licytację od stówki i pozbądź się jeśli ci zbiera kurz. 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Właśnie się przypadkiem dowiedziałem, że w Homefront Revolution znajduje się w pełni grywalny TimeSplitters 2... :blink:

 

Domyślnie jako easter-egg z dwoma grywalnymi poziomami, za pomocą moda można odpalić normalną, pełną wersję TS2 na PC - https://github.com/HFTSRedux/TS2Redux

 

 

Nawet da radę go odpalić na Decku:

steamdeck.jpg

 

Homefront Revolution w promce jest obecnie za niecałe 13zł - https://store.steampowered.com/app/223100/Homefront_The_Revolution/

 

Sprawdzone. Potwierdzam, że działa. Można usunąć 40gb plików Homefront i grać w samego TS2. ;) Mysz+Klawiatura też super się sprawdza.

Odnośnik do komentarza

@MarekCol Po czym to stwierdzasz, że się polubiły oprócz tego że działa?

 

Najszybszy test na stabilność DDR5 to usunięcie sterów nVidia, instalacja nowych, reset i włączenie Fortnite z odpalonym HWinfo. 

 

Jak ram jest stabilny w 70-85% to wejdzie Ci na mapę, ale HWInfo w tle wywali na czerwono błąd procesora.

 

Jak jest stabilny na 50-70% to wywali Cię przy ładowaniu mapy. 

 

Jak jest w uj niestabilny to wyrzuci Cię przy włączaniu gry z błędem pamięci. 

 

Ale jak nie wywali błędów albo gry, to jeszcze OCCT i test RAM na 60 min. Wtedy możesz pisać że jest raczej stabilnie.

 

DDR5 to najbardziej pojebane gówno w historii pamięci. Jak się okaże niestabilne to operuj napięciami SystemAgent i Vddq oraz Vddc. 

Zmniejszając, nie zwiększając.

Edytowane przez PiPoLiNiO
Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Ukukuki napisał:

 

Który może nigdy nie nadejść :lapka: Jak podstawowe testy dają radę, gierki też to nie ma co szukać sobie na siłę problemów. 

No wiesz, to trochę jak z ubezpieczeniem. Jeden będzie płacić 50 lat i nie skorzysta, inny na drugi dzień się rozwali na chodniku bo oblodziło i połamie 3 kończyny. 

 

RAM go weźmie tak z zaskoczenia, że nawet nie będzie myślał, że to on. Więc lepiej to od razu ogarnąć. No ale co kto lubi. 

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Czoperrr napisał:

Może wzrok wadliwy, jaka była szansa, że dostałeś Steam Decka OLED z wadliwą matrycą a teraz jeszcze laptopa?

 

SD każdy tak ma więc to nie wada a feature :) a lapek zakładam, że miał coś z luźną tasiemką. Pojawiały się dziwne przebłyski przy przerzucaniu okien w przeglądarce (zwłaszcza z kontentem video jak YT). Do tego trzeba właśnie mieć świetny wzrok żeby to wyłapać :) Obstawiam tasiemkę bo jak zacząłem się bawić zamykaną klapką to efekt się zwiększył a raz nawet przebłysk się pojawił jak lekko ją puknąłem.

 

Ale powiem wam, że jak się posmakuje tych wysokich wysokich refresh rate'ów (lapek miał matrycę 165Hz) to nie ma powrotu do grania w 60fps zwłaszcza w grach typu hack&slash z widokiem z góry jak Grim Dawn, przez gierkę się dosłownie płynie. Indyki w 60 na Switchu mi nie przeszkadzają ale pograłem trochę w tego Grim Dawna i zaczynam rozważać różne opcje włącznie z desktopem. Raczej jednak zostanę przy laptopach bo wygody zabierania tego sprzętu do pracy albo grania na balkonie w lato nic nie przebije.

 

Edytowane przez GearsUp
Odnośnik do komentarza
1 hour ago, GearsUp said:

 

SD każdy tak ma więc to nie wada a feature :) a lapek zakładam, że miał coś z luźną tasiemką. Pojawiały się dziwne przebłyski przy przerzucaniu okien w przeglądarce (zwłaszcza z kontentem video jak YT). Do tego trzeba właśnie mieć świetny wzrok żeby to wyłapać :) Obstawiam tasiemkę bo jak zacząłem się bawić zamykaną klapką to efekt się zwiększył a raz nawet przebłysk się pojawił jak lekko ją puknąłem.

 

Ale powiem wam, że jak się posmakuje tych wysokich wysokich refresh rate'ów (lapek miał matrycę 165Hz) to nie ma powrotu do grania w 60fps zwłaszcza w grach typu hack&slash z widokiem z góry jak Grim Dawn, przez gierkę się dosłownie płynie. Indyki w 60 na Switchu mi nie przeszkadzają ale pograłem trochę w tego Grim Dawna i zaczynam rozważać różne opcje włącznie z desktopem. Raczej jednak zostanę przy laptopach bo wygody zabierania tego sprzętu do pracy albo grania na balkonie w lato nic nie przebije.

 

Mam od ponad roku Lenovo Legion 5 z 144hz i monitor UW z 165hz i zgadzam się, takie odświeżanie robi robotę oczywiście jeśli moc na to pozwala. W takiego remastera Quake 2 gra mi się wybornie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
37 minut temu, Beelzeboss napisał:

Często czytam, że zakup pc jest droższy, ale jest to rekompensowane darmowym online i tańszymi grami. Przejrzałem wczoraj kilka gier na steamdb i ceny są raczej "konsolowe". Jak pctowcy uzywaja tego argumentu to maja na mysli kluczykownie czy ja cos zle szukam?

 

Mam ponad 400 gier na epic za które nic nie zapłaciłem więc na pewno jest więcej darmówek nie wymagających żadnej subskrypcji. Na steam kupuje tylko na wyprzedażach i tam ceny są ok. Najtańsze granie moim zdaniem jest na xboxie bo możesz sobie kupić kluczyk z argentyny na kinguin za grosze. Dla przykładu Palworld był swojego czasu do wyrwania za 12 zł. Już nie będę wspominał o turcji gdzie są gry dosłownie za grosze ale mi się nie chce w to bawić.

 

Na pewno największa zaletą pc nie są ceny tylko granie jak człowiek w wysokim klatkażu z możliwością dostosowania ustawień pod swoje preferencje. No i nie kosztuje aż tak więcej, za jakieś 2500 zł możesz złożyć zestaw o wydajności trochę lepszej od ps5. Za 4 koła masz pc który jest dużo lepszy od konsol.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Z tym xboxem to prawda. Tak tanio jak tam to nigdzie się gracz nie naje. Będę musiał się jeszcze rozejrzeć i zastanowić co zrobić za ~2 lata, bo od decyzji ms będzie zależeć czy i gdzie przeskakuję. Wczoraj oglądałem do 1 składanie pctów i trochę się podjarałem:balon:

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Wszystkim się udzielił serial Fallout. Ja również zacząłem się zastanawiać nad grami, ale konkretnie odświeżeniem sobie Fallout 1 i 2. Ktoś może lepiej się orientuje, w jakiej postaci obecnie najlepiej te gry odpalać? Tj. jakie konkretnie mody lub patche na współczesne systemy do rozważenia? Fixt dla jedynki i Restoration Project dla dwójki, czy są inne zalecenia? Nie chcę żadnych fanowskich nowości, tylko oryginały bez cenzury (wersje Steam i GOG mają usunięte dzieciaki, z tego co czytałem).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...