Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

a co z kolorem czarnym, bo Soniaki zawsze mialy z tym lekki prolem ?

 

Nie wiem jak w klasie premium, ale w budżetówce (WD750) jest lekkie rozczarowanie.

Niby to matryca VA, a czerń jest wyraźnie gorsza jak na LCDkach sprzed lat. Do tego nie istnieje tam coś takiego jak kąty widzenia. Nawet jak siedzisz centralnie po środku ekranu, to widać jak boki wpadają w szarość. Siedząc na kanapie we trójkę nie da się na to patrzeć, bo widzowie siedzący po bokach widzą jasną kupę, a nie obraz.

 

Jedyna opcja by to jakoś zniwelować, to podświetlenie na minimum i załączenie trybu oszczędzania energii. Tylko ma to taki minus, że obraz jest już wtedy trochę za ciemny :/

 

Porównując tego Sonego do porównywalnego klasą Samsunga z ubiegłego roku (J5600), to Sony trochę od niego odbiega jakością obrazu. Do tego szajsung był tańszy, bo płaciłem za niego 1800zł, a za sonego 2300. Tylko Samsung miał strasznie duży DSE i do gier się absolutnie nie nadawał. W filmach zresztą też to było widać i zamiast skupić się na akcji na ekranie, to ciągle widziałem tylko brud na ekranie :P

 

Także Sony wydaje mi się tu póki co najlepszym kompromisem. Jakością obrazu nie powala, ale nie ma wad, które uniemożliwiają w miarę komfortowe oglądanie (no, może te fatalne kąty uniemożliwiają wspólne oglądanie filmów, jednak ten TV służy mi głównie do grania w pojedynkę, więc nie jest to wada, która go skreśla).

 

Jak macie możliwość, tu kupujcie telewizory w sklepach, gdzie możliwe są zwroty. Nie patrzcie ślepo na komentarze typu "Sony najlepsze i ch.uj", bo to często o kant du.py potłuc. Telewizor sobie trzeba przetestować samemu w warunkach w jakich go będziemy oglądać na co dzień, a nie w sklepie gdzie jest mocne światło i wszystkie potencjalne wady nie będą widoczne.

To samo tyczy się testów w necie, bo recenzent może trafić na zupełnie inną pod względem jakości sztukę niż Wy, albo celowo będzie obsypywać lukrem kupę :P 

Odnośnik do komentarza

W XD80 czerń jest bdb. Wogóle kolory i jakość obrazu jest tip top.

 

 

Zawsze i wszędzie sony. Robią najlepszy sprzęt z najlepszych materiałów który nigdy sie nie psuje xD

Telewizory wykonane są wręcz perfekcyjnie w porównaniu do szajsunga.

 

A jak efekt HDR sprawdzałeś może ? No nic byłem w Media nawet LG-ika nie mieli na miejscu więc zamawiam przez neta , jak piszesz łyknę raczej tego XD80 chyba że hdr będzie tragiczne to poczekam na jakiegoś nowego tv-ika .

Odnośnik do komentarza

Wiadomo nie oczekuje jakości telewizorach za 1500e+ ale zastanawiało mnie HDR bo według testów tv ma ~350cd gdzie według tego co zostało wrzucone strone temu :

350 cd/m2 – minimum, by w ogóle było widać, że jest to obraz z efektem HDR
351 – 500 cd/m2 – przedział w którym da się odczuć wyższą jasność i większą ilość detali w bielach, ale nie ma jeszcze przepaści względem treści SDR
501 – 750cd/m2 – zaczyna się robić przyjemnie, czuć, że obcujemy z nową jakością obrazu
751 – 1 000 cd/m2 – efekt HDR jest wyraźnie odczuwalny, ilość detali w jaskrawych polach jest bardzo duża
1 001 – 1 500 cd/m2 – efekt HDR w pełnej krasie, osoby stykające się z tym po raz pierwszy robią WOW
1 500 cd/m2 – pieśń przyszłości, sam czekam na wyświetlacz, który będzie w stanie pokazać efekt HDR w takim wymiarze. 
Poniżej 500cd hdr nie robi.
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mój ma średnio 540 cd takie które mają te 750cd to już sporo większa cena :)

Co do czarnego koloru to niestety LCD ssie po mojej starej plazmie to rzecz która najbardziej mnie denerwuje w tym nowym TV :/

Po prostu nie umywa się do tego co oferowała plazma. 

Edytowane przez Soul
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

W listopadzie będę chciał się przyjrzeć wszystkim budżetowym HDR TV. Więc trochę wiedzy na pewno wypłynie z mojej strony. Pójdzie też duży przegląd do Extreme'a w związku z tym. Więc kto tam coś kupuje i jest ciekawy to może się jeszcze wstrzymać. Np. taki Samsung KU6000. Dzisiaj trochę testowałem update HDR w Philipsach serii 6000 i już coś tam się dzieje. Więc nie dramatyzowałbym, że HDR tylko w tych drogich...

Odnośnik do komentarza

Samsung KU6000 ominąłem wcześniej ten tv, poszperałem chwile teraz IL 20ms, 4K HDR, 10-bitowy panel jak znalazłem w jednym france review, no i świetna cena 5700zł za 65" !  jest także model 70".

 

Tylko gdzie jest haczyk, czy on może mieć matryce 60Hz? Gmeru jaką on może mieć jasność HDR, dużo niższy od KS7000?

Mattaman napiszesz coś o tym KU6000?

Odnośnik do komentarza

Od wielu lat służy mi telewizor Sony Bravia, 32 calowy, HD Ready :sorcerer:

 

Czas wymienić na coś lepszego. Cena ok. 4000zł, do grania i oglądania telewizji - programów informacyjnych. Wiem, że Sony to już nie to Sony i jakieś Samsungi i LG prześcignęły dawno Japońców, ale od zawsze u mnie w chałupie były TV Sony, więc niech tak zostanie. Nie jestem zbytnio w temacie i nie lubię też porównywać/oglądać/szukać godzinami, także krótka piłka.

 

Ten się nada?

 

SONY KD-49XD8005

 

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-sony-kd-49xd8005

 

Wystarczy mi 40 cali.

Edytowane przez [InSaNe]
Odnośnik do komentarza

Panowie w przypadku tego Samsunga KS7000 to co tam jest "nie tak", że ma tak dobry stosunek ceny do jakości, bijąc często parametrami znacznie droższe ekrany?

 

Jest tam najprawdopodobniej matryca 8-bit + FRC, a nie 10-bit jak na początku mówił Samsung, choć w rzeczywistości ludzkie oko i tak nie zauważy różnicy, a produkcja jest tańsza. No i wykonanie, jest sporo komentarzy w sieci o tym, że obudowa odstaje z tyłu lub odkleja się srebrna ramka. Dużo sztuk ma też bad pixele, kłania się tutaj kontrola jakości.

Przy zakupie tego modelu jeśli jest możliwość dobrze obejrzeć egzemplarz w skepie ;)

Edytowane przez Fanek
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Co do jakości obudowy to w sumie błachostka. TV, konsola to nie mebel, przynajmniej dla mnie.

 

Czylo co te 55 cali za niecale 6tys to obecnie najlepsza inwetycja pod HDR/4k w tym rozmiarze i za takie pieniądze?

 

 

Grzybiarz 49 cali to ok 5 tys, 55 ok 6 tys. Za tyle to chyba 65 cali jest.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...