Skocz do zawartości

Persona 5


Gość hnky

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko niektóre s-linki się blokują, wypad do mementos powinien być raz na 1.5 miesiąca i wtedy wyczyszczenie wszystkich requestów, Serio mementos to marnowanie czasu:v

No, ale każdy gra jak lubi (tylko jeśli chce się najwięcej zrobić za pierwszym przejściem, to do mementos naprawdę wchodzi się rzadziej niż raz w miesiącu).

To samo dungeony, zawsze trzeba spędzać jak najmniej "czasu" w grze, ale jeśli już jesteś, to zawsze graj do wyczerpania SP, dzięki temu twój level, jak i level person, które możesz zrobić, są odpowiednio wysokie. Otwieranie zamkniętych skrzynek najlepiej podczas wypadu na bossa (bo podczas calling card day jedyną czynnością jaką możesz zrobić, jest praca nad narzędziami).

Jeszcze jedno, podczas wycieczki do bossa alarm jest na 100 procent, to dobry moment na poszukiwanie treasure demonów.



@raven

Mówimy o Atlusie, zresztą wysyłali ankietę do graczy - jakiś remake i wersja HD na pewno będzie.

Edit:

Spojrzałem właśnie do guide'ów - wszystkie polecają nawet rzadsze wchodzenie do mementos, bo raz na dwa miesiące :D

Edytowane przez Hendrix
Odnośnik do komentarza

Mam pytanie do tych co skończyli (pawcio) . Bez spoilerów czy true ending wymaga wymaksowania jakiegoś social linka albo jakieś statystyki?   Nie chcę grać z poradnikami, nie chcę maksować dla trofeów i chcę delektować się fabułą ale wole zobaczyć ten dobry ending zamiast złego. :D  

Odnośnik do komentarza

Wsiąknąłem w Persone 5 jak w bagno - 32h, 6/20.

 

Czekałem na nią prawie 8 lat i było warto! Dostałem absolutnie wszystko, czego chciałem i jeszcze do tego znacznie więcej - bo tym razem jeszcze dodatkowo Persona aż ocieka klimatem, stylem. Niesamowicie ciężko mi się od niej oderwać. Robię to z ogromnym bólem. Dawno tak nie miałem. 

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie do tych co skończyli (pawcio) . Bez spoilerów czy true ending wymaga wymaksowania jakiegoś social linka albo jakieś statystyki?   Nie chcę grać z poradnikami, nie chcę maksować dla trofeów i chcę delektować się fabułą ale wole zobaczyć ten dobry ending zamiast złego. :D

 

 

o to to

 

a bardziej, czy jest coś w stylu P4 i sceny w szpitalu

Odnośnik do komentarza

Około 50 godzin na koncie. Genialna, ale strasznie stresująca jest ta gra xd Ciągle zastanawiam się, którą aktywność wybrać, a i tak pewnie skończę grę z niewieloma wymaksowanymi social linkami. Poza tym bossowie dość wymagający, gdy nie chce się tracić czasu na grindzie w Mementos (chociaż czasem trzeba, bo kasy brakuje). Rzadko też udaje mi się skończyć dungeon za jednym razem. Trzeciego mi się nie udało, z czwartym chyba będzie podobnie. 

Odnośnik do komentarza

Tylko niektóre s-linki się blokują, wypad do mementos powinien być raz na 1.5 miesiąca i wtedy wyczyszczenie wszystkich requestów, Serio mementos to marnowanie czasu:v

 

No, ale każdy gra jak lubi (tylko jeśli chce się najwięcej zrobić za pierwszym przejściem, to do mementos naprawdę wchodzi się rzadziej niż raz w miesiącu).

 

To samo dungeony, zawsze trzeba spędzać jak najmniej "czasu" w grze, ale jeśli już jesteś, to zawsze graj do wyczerpania SP, dzięki temu twój level, jak i level person, które możesz zrobić, są odpowiednio wysokie. Otwieranie zamkniętych skrzynek najlepiej podczas wypadu na bossa (bo podczas calling card day jedyną czynnością jaką możesz zrobić, jest praca nad narzędziami).

 

Jeszcze jedno, podczas wycieczki do bossa alarm jest na 100 procent, to dobry moment na poszukiwanie treasure demonów.

 

 

 

Ja akurat wolę wchodzić do Mementos na bieżąco. Wystarczy że mam dwa requesty. Wybieram deszczową pogodę i dzięki temu są spore szanse na znalezienie tam wartościowych przedmiotów. Najlepiej zagadać z wróżką w dzielnicy Czerwionych Latarni, przez co wzrasta kasa przy eksploracji. Dodatkowo podczas mocnego deszczu możemy często natknąć się w Mementos na Treasure Demony. Nawet jeśli ich nie potrzebujemy to ich załatwienie daje dużo expa i kasy. Co do reszty się zgadzam. Sam żałuje, że trochę szybciej nie kupiłem od Pani Doktor akcesoriów uzupełniających SP. No ale dzięki temu że poczekałem mam na nie zniżkę ;)

 

A co do social linków, uważam, że równomierne rozwijanie każdego z nich jest lepszą metodą niż skupianie się na wymaksowaniu kilku przy jednoczesnym zaniedbywaniu pozostałych, ale każdy ma własne metody :)

 

Sam gram na hardzie i jest trudniej niż w Personie 4, a porównywalnie do FESa. Tylko bitwy w Mementos mogłoby być trudniejsze, bo póki co pykam ten dungeon bez większych problemów. Mimo wszystko moim ulubionym opcjonalnym dungeonem w SMT pozostaje Labirynth of Amala (kultowa lokacja).

Edytowane przez Manifesto
Odnośnik do komentarza

Również gram na hardzie, z pieniędzmi ogólnie wielkiego problemu nie ma, negocjacje pozwalają na duży zarobek (jeśli rozwija się Sun confidant). Oczywiście też wybieram deszczowy dzień na mementos - tylko nie robię ich na bieżąco, bo jednak wejście rozwala dzień i zaplanowane wcześniej rzeczy. Pewnie podczas pierwszego przejścia nie zgarnę wszystkich linków na maxa, ale zwykle robię większość w Personach w jednym podejściu, bez guide'ów naturalnie.

Też zgadzam się, że zaniedbywanie linków jest złe, ale dobrze rozłożony kalendarz właśnie pomaga wszystkie ogarniać na bieżąco. Oczywiście też zalecam częste zapisy i wykorzystywanie wszystkich slotów na save'owanie. Standard dla serii w końcu. 

Ostatecznie dobrze zaplanowane przejście zostawia na końcu te kilkanaście wolnych dni, więc bufor bezpieczeństwa jest.

Odnośnik do komentarza

Skończyłem dziś drugi pałac i było dużo łatwiej niż z pierwszym - chyba dlatego,że nie byłem kompletnie przygotowany na brak SP za pierwszym razem.W drugim już nieco pogrindowałem nawet i poszło gładko.Za mementos jeszcze się nie brałem,zrobię kilka misji za jednym podejściem,co by dni nie marnować.Pytanie co do register persona - jak tylko wejdę w posiadanie danej persony to automatycznie mi ją rejestruje?Może inaczej : przykładowo - nowy dungeon,walczę z nową personą i dołącza ona do mojego składu.Następnie kolejna walka,kolejna nowa persona i problem,bo nie mam miejsca - i tu pytanie,ta persona z poprzedniej walki jest już zarejestrowana i mogę ją wywalić by zrobić miejsce dla nowej? Czy muszę zapieprzać do velvet roomu i rejestrować,by jej nie stracić?

Odnośnik do komentarza

Rejestracja jest po to, by zaktualizować info na temat danej Persony, na przykład wtedy, gdy wbiłeś jej wyższy poziom i ma nowe skille. Wtedy po wezwaniu za pieniądze będzie miała właśnie ten wyższy poziom czy pożądane skille. Nowo poznane Persony rejestrują się automatycznie. 

 

Czwarty dungeon zrobiłem jednak bez wychodzenia i nawet nie zabrakło mi za bardzo SP. Co do bossa

tym razem nie był za trudny, nie musiałem nawet wczytywać i zmieniać składu, ale miałem trochę szczęścia, bo miałem w ekipie wszystkich heavy hitterów - Ryujiego, Yusuke i Makoto - i dobre skille u głównej postaci. Bez takiej Masakukajy (Hit/evasion do góry na trzy tury dla wszystkich) ani rusz w tej walce. 

 

 

Ogólnie podoba mi się to w tej serii to, o czym ktoś już tu pisał - buffy/debuffy mają duże znaczenie. 

Edytowane przez Elanczewski
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...