Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Forum PSX Extreme

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Sylvan Wielki

Użytkownicy
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Sylvan Wielki

  1. Sylvan Wielki odpowiedział(a) na Figuś temat w Kącik RPG
  2. Sylvan Wielki odpowiedział(a) na bountyhunter temat w Souls-like
  3. Sylvan Wielki odpowiedział(a) na Szermac temat w Souls-like
    Zapowiedzianko wersję kompletną Lies of P (gra + dodatek) na NS2.
  4. Premiera zaplanowana jest na 22 października 2026 r.
  5. Sylvan Wielki opublikował(a) temat w Switch 2
  6. Sylvan Wielki odpowiedział(a) na Frantik temat w Ogólne
  7. Sylvan Wielki odpowiedział(a) na Bigby temat w Ogólne
  8. Sylvan Wielki odpowiedział(a) na Jordanensis temat w Ogólne
  9. W historii mordobić było kilka głośnych przypadków, gdy ikoniczne postacie znikały z podstawowego składu kolejnej części. Przykład: brak Kazka w Tekken 3. Owszem, można tłumaczyć to wprowadzeniem Jina jako przedstawiciela nowego pokolenia, ale mimo wszystko dla wielu graczy był to spory szok. Podobnie było z brakiem Scorpiona w Mortal Kombat 3, co również wywołało niemałe oburzenie wśród społeczności. W Dead or Alive, Guilty Gear czy Soul Calibur, sytuacja zbliżona, choć nie na taką skalę. Najbardziej ekstremalnym przypadkiem pozostaje jednak Street Fighter III, gdzie z obsady wyleciała niemal cała stara gwardia. Pamiętam jak dziś, że wręcz nie mogłem uwierzyć w to, co Capcom zaserwował fanom serii. Natomiast model sezonów wydaje się całkiem prawdopodobny. Pamiętam czasy, gdy za łebka zagrywałem się w Street Fighter Alpha, SFA 2, i Alpha 3 czy (Ultimate) Mortal Kombat Trilogy. Taki był wówczas system sprzedaży — wypuszczano kolejne części gry z dodatkowymi postaciami, planszami i usprawnieniami. Dzisiaj twórcymogą po prostu wypuścić jedną bazową wersję produktu, a następnie przez lata rozwijać ją o nowe postacie, areny i tryby. Czasami przybiera to jednak kuriozalne formy. Pamiętam, jak Street Fighter V można było kupić za około sześćdziesiąt zł, podczas gdy pakiet halloweenowych strojów kosztował ponad 80 zł — i to tylko dla garstki postaci. Powtórzę raz jeszcze. Byłbym rad, gdyby stara gwardia powróciła w pełnym składzie, a w przepustce – o ile takowa będzie – niech dodadzą nowości, ewentualnie gościnne występy. Tylko, na litość boską, niech to ma ręce i nogi, bo jak widzę te postacie w Tekken8/SF6 to zastanawiam się, kto to zatwierdza.
  10. Za wcześnie. Słiczerson Drugi ma raptem roczek. A różnica czasowa pomiędzy NS, a wersja Lite, to było grubo ponad dwa lata. Ale różnie może być.
  11. Sylvan Wielki odpowiedział(a) na Square temat w PS5
    Dawno mnie tu nie było. To znaczy wpadałem okazjonalnie zobaczyć wasze zdobycze, ale u mnie pojawił się jakiś zastój. Nie gram mało, na pewno nie mniej niż kilka lat temu, ale od pewnego czasu te 100% idą jak krew z nosa. Kiedyś potrafiłem wbić kilkanaście rocznie, z czego spora część była naprawdę wymagająca (okolice 8/10, jak przy BlazBlue czy Dead Cells), a teraz przez ponad rok wpadły raptem trzy. Dla przykładu mam 87% w wybitnej Ekspedycji 33, i to pokonując najcięższych bossów bez ułatwień czy obniżania poziomu trudności. Zostało kilka drobiazgów, a mimo to gra od miesięcy leży niedokończona. W Darkest Dungeon II mam 85% i podobnie — jedno z najtrudniejszych trofeów, czyli pokonanie wszystkich bossów tą samą drużyną, już zdobyte, a takie proste osiągnięcie jak dotarcie do bossa z negatywnymi relacjami między postaciami nadal nieodblokowane, choć jest banalnie łatwe. Nic to. Tak na szybko kilka zaległości: REquiem 9 9/10 – gra; 6/10 – trudność platyny; 43 godz. – czas potrzebny do wbicia 100%; Platyna wpadła niedługo po premierze. Jedna z najlepszych i najpiękniejszych gier, w jakie grałem w tym roku. Samo 100% jest całkiem wymagające, ale daje sporo satysfakcji. Polecam przynajmniej spróbować przejścia na najwyższym poziomie trudności bez ułatwień. Warto też pobawić się bonusami, bo to świetnie zaprojektowany element rozgrywki. BROtato 8/10 – gra; 4/10 – trudność platyny; Znakomita produkcja. Wciąga równie mocno jak Vampire Survivors. Bawiłem się świetnie. Ukończyłem ją na Xbąku, PlayStation i Słiczu. Późniejsze fale mogą stanowić pewne wyzwanie, ale ogólnie nie jest to nic szczególnie trudnego. Zdecydowanie polecam na tak zwane szybkie sesje. 100% można zdobyć w kilkanaście godzin. Children of Morta 8/10 – gra; 5/10 – trudność platyny; Myślę, że 100% powinno wpaść w około 30 godzin. To klimatyczny, pikselowy hack'n'slash mocno inspirowany Diablo. Do dyspozycji mamy kilka różnych klas postaci, jest też całkiem przyzwoita fabuła. Gra się w to bardzo dobrze. Trochę zbieractwa jest, ale większość osiągnięć wpada stosunkowo łatwo. Problemem może być, jak to często bywa w tego typu grach, pokonanie bossów bez utraty zdrowia, ale to rogalik — po odpowiedniej liczbie prób w końcu się uda. Gorąco polecam. Bardzo dobra gra. W niedalekiej przyszłości będę atakował: Saros, Cat Quest III (w poprzedniczkach mam ), Astro Bot, Nioszka 3 i może Dead Space Remake. W originale z PS3 mam 100%. Kapitalna gra, całkiem wymagająca platyna. To tyle.
  12. Sylvan Wielki odpowiedział(a) na ornit temat w Blizzard
    Udręka XII odblokowana. Liczę, że dodadzą 3-4 skrzynie. Jest ich stanowczo za mało. Jedną mam w całości przedmiotami mitycznymi wypełnioną, a i tak już na przemiał poszło kilkadziesiąt z nich. Udało się zdobyć kilka pieczęci o randze mitycznej. Mam już 4 sztuki z możliwością odblokowania sześciu gniazd (sprawa jeszcze rzadsza). Mój pierwszy przedmiot z pięcioma wzmocnieniami.
  13. W serii VF raczej trzymano się zasady, że nikogo nie usuwano ze składu, a jedynie dodawano (zazwyczaj) dwie nowe postacie. W VF2 do obsady z „jedynki” dołączyli Lion i Shun Di. W VF3 zachowano wszystkich wojowników, a skład wzbogacili Aoi i Taka-Arashi. W VF4 pojawili się Vaneska i Lei-Fei (po raz pierwszy pożegnano wtedy sumokę). VF4 Evolution (swoją drogą genialna gra) dodało Brada i Goha. Piątka rozbudowała ekipę o El Blazea i Eileen, a VF5 R.E.V.O. dorzuciło Jeana oraz przywróciło sumokę. Jak widać po przeciekach, w najnowszej części zmiany będą znacznie większe, ale liczę, że Lau pozostanie w składzie. Obok Akiry i Kage-Maru to moja ulubiona postać. Plus, tak jak Observer zaznaczył, kaplica to najmniejszy problem w świecie bijatyk. Uwielbiam Virtuę. Czekam i biorę w dniu premiery. Całość prezentuje się niesamowicie.
  14. Sylvan Wielki odpowiedział(a) na Sylvan Wielki temat w Souls-like
    Chłopaki, Nioszek 3 w wersji ze stilbukiem hula w niektórych sklepach za 134 zł. Natomiast wersję podstawową można obecnie kupić za nieco ponad sto dwadzieścia zł.
  15. Sylvan Wielki odpowiedział(a) na ASX temat w Forza Motorsport
    Pograłem kilkanaście godzin. Śliczna, znakomita gra. Kraj Kwitnącej Wiśni wypadł tu na medal, a ta japońska stacja rajdowa tylko podbija doznania. No i ta pierwsza potyczka z bossem - coś pięknego.
  16. Sylvan Wielki odpowiedział(a) na ASX temat w Halo Arena
    Kolekcjonerka.
  17. Sylvan Wielki odpowiedział(a) na ASX temat w Ogólne
  18. Sylvan Wielki odpowiedział(a) na Rozi temat w Ogólne

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.