Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Forum PSX Extreme

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

ogqozo

Senior Member
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez ogqozo

  1. Almiron to w ogóle taki futbolowy innowator od testowania nowych przepisów. W pierwszym meczu żółta za nurowanie po tym jak już wykonany wolny cofnięto według zasady "mistaken identity", w drugim meczu pierwsza w historii czerwona za zasłanianie ust. Co do tej pierwszej żółtej, to trwają nadal debaty, czy sędziowie poprawnie zinterpetowali przepisy i mogli to w ogóle zrobić hehe. Jeszcze to audio lol. Jakby dobry boss w gierce akcji zaczynał starcie. DECISION IS RED CARD
  2. ogqozo odpowiedział(a) na Sylvan Wielki temat w Kącik RPG
    Ta gra nie jest trudna do przejścia. Pewne "triale" które są osobnym trybikiem gdzieś dalej w grze mogą być trudne, tym bardziej na hardzie. W grze można sobie trochę fantazjować z możliwościami i stylem albo nie, ale tak czy siak każdy gracz RPG znajdzie sposób, by iść dalej.
  3. Grając tak jak Brazylia czy Maroko, wygrywa się turnieje. Oczywiście szanse są ciężkie, bo inne zespoły też umieją grać. Ale trzeba zmaksymalizować szanse, nie popełniając błędów. Pokazuje to Ayoub Bouaddi, jeden z najgorętszych młodych talentów na świecie (za Diomande). W takim meczu, w którym Maroko ma przewagę, ten 18-latek jest mało użyteczny. On tylko umie zabierać piłkę i bronić, taki typowy defensywny pomocnik. Taki Busquets czy Veiria potencjalny. Na razie może nie błyszczy, ale sam fakt że mając 18 lat gra 90 minut w poważnej ekipie mówi za siebie.
  4. Nowy trener, wielu innych piłkarzy, ale Maroko to nadal Maroko. Bardzo dopracowana, precyzyjna, solidna ekipa lubiąca chronić tył i kontrolować mecz, bez słabych punktów. Po prostu dobra jako zespół. Znowu wyglądają, jakby chcieli wygrać turniej. Oczywiście niejedna ekipa ma taki plan.
  5. A więc tak to wygląda, kiedy dużo słabsza ekipa jeszcze zbierze dwie czerwone kartki hehe. Często się to mówi, ale to był NAPRAWDĘ mecz do jednej bramki. Chyba najbardziej jednostronny, jaki w życiu widziałem - Kanada praktycznie nie schodziła z okolic ich pola karnego. A jednak Kanada w złych humorach mimo wygrania pierwszego meczu w swojej historii na MŚ, po koszmarnym urazie Kone.
  6. ogqozo odpowiedział(a) na Daffy temat w Switch 2
    Nareszcie Nintendo obniżyło ceny i sprzedaje gry które mają contentu na kilka godzin po 200 zł.
  7. Już to przerabialiśmy 4 lata temu hehe. Cristiano został posadzony, wygrali 6-1 ze Szwajcarią, ale w następnym meczu odpadli z Marokiem i już zaczęło się pytanie, czy może jednak nie wystarczy posadzić Cristiano i co dalej. Teraz w sparingach grał Ramos, i po prostu ten Ramos nie przekonuje tak do końca również. Od czasu tego hat-tricka ze Szwajcarią, mało strzelił. Ogólnie Portugalii nieco brakuje napastników na szpicę. W sparingach z ławki wchodził 33-letni Paulinho (który Paulinho? Ten co gra w Meksyku), a także Goncalo Guedes. Większość Portugalii, jak ogląda wszystkie te mecze, to nie jest do końca przekonana również do alternatyw. Gdyby Portugalia grała lepiej, to jest w stanie wygrywać i z Cristiano, sporo wygrali przez te 4 lata. Pewnie i tak lepszy byłby którykolwiek z ww. graczy, ale nie odmienia to całej ekipy jak czarodziejska różdżka. W portugalskim necie "fani" triumfują, bo całe eliminacja wygrywali i to wysoko, no ale oni i tak jęczeli w necie, że fatalny styl, zwolnić trenera, niedobrze... Teraz wreszcie mają swój moment.
  8. Te teksty o dość małej oryginalności, prostych elementach RPG i mało ciekawej historii to rzeczy, których się obawiałem. Źle nie jest, opinie często pozytywne, ale znowu to studio poszło w pewien japoński konserwatyzm.
  9. ogqozo odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Pokémon
    TCGplayer jest uważany za w pełni realistyczny, przynajmniej do wszystkich karcianek gdzie jest ciągle dużo transakcji, bo dobrze przekazuje ceny faktycznych sprzedaży jakie się dzieją. Główne ich ograniczenie w przypadku popularnych produktów to pewnie uogólnienie stanu, po przyjrzeniu się karta może mieć inny stan niż wpisywana w silniki stron przez sprzedających.
  10. Ostatnio zaczął, miał już 27 lat to się musiał pogodzić, że dla Francji nie zagra. Jest piłkarzem na poziomie Segunda Division, ale na PNA nawet coś wybronił. Mbaye to ciekawszy przypadek dla mnie. Gra w PSG (no... rzadko, ale gra), ma dopiero 18 lat, spory talent, wszystko przed nim, a ten już olał rodzinny Paryż i napierdala dla Senegalu i jeszcze strzela ojczyźnie takie gole. A może to właśnie dlatego, że w PSG mało gra, to przynajmniej w kadrze zazna smaku bycia podstawowym hehe.
  11. Głównie niszowe zmiany, jak możliwość włączenia gadki przy specjalnych technikach za każdym razem, albo zapamiętywanie kursora. Dodany chiński język pewnie podbije sprzedaży. Duża sprawa to New Game +, dla tych, co chcieli. A dla bardziej casualowych, może pierwszy raz w ogóle się dowiedzą, że w tej grze są takie mocne relacje znaków zodiaku, dzięki pokazaniu ich w tabelce hehe.
  12. ogqozo odpowiedział(a) na Sylvan Wielki temat w Ogólne
    Ale cały sęk tej gry to było że to nie jest Hellblade 3 lol. Po reakcjach czuję, że chyba nie przekazali tego dość wyraźnie. Mam wrażenie, że Microsoft czekał na decyzję w oparciu na to, jak się przyjmie ta prezentacja Senui, i widząc brak oznak hiciora, pociągnął za spust.
  13. ogqozo odpowiedział(a) na Homelander temat w Switch
    Bo tak się kiedyś grało przed epoką HD-ADHD, chodziłeś powoli, znałeś i czułeś każdy metr, doceniałeś zakamarki i widoczki. No a tak serio to przede wszystkim wykorzystywałeś nowe "klucze" by otwierać nowe miejsca czy znajdować nowe rzeczy. W sumie to ja też mam dziś ADHD i mnie to nudzi lol, ale też zabawne, że kiedyś backtracking był uważany za jeden z głównych elementów gatunku metroidowego, to było clue gry. Dziś zaś wszyscy jebią wszelkie jego objawy.
  14. Capo Verde to pierwszy kraj w historii MŚ, który miał tylko jeden faul w meczu. Mecz bez wciskania kółka, samo kręcenie dokoła i kładzenie się żeby blokować tor piłki. Legendarny występ. Lata też po necie wieść, że Oyarzabal stał się pierwszym zawodnikiem w historii MŚ, który przez 30 minut meczu nie dotknął w ogóle piłki. Nie wiem, czy faktycznie jedyny w historii, ale faktycznie niesamowite to było.
  15. Okej, było do przewidzenia że wśród 40-letnich bramkarzy dzisiaj, lepiej wypadnie ten który zaczął grać w europejskich ligach (słabych) koło trzydziestki i musi bronić jednej z najsłabszych ekipek Mundialu przed drugą drużyną rankingu FIFA.
  16. ogqozo odpowiedział(a) na Jakim temat w Kącik RPG
    Pisałem to stronę temu, ale nie wierzę że ta liczba może odnosić się do Wiedźmina 3. Może na jakimś etapie, wiadomo że są różne etapy. CDPR miał ok. 250 pracowników, a ponadto liczba osób z outsourcingu w creditsach Wiedźmina 3 to okolice tysiąca.
  17. Nintendo chyba poczuło, że za dużo ludzie wyciągną nawet z tak ogólnego tekstu, że w sumie go nie ma na stronie.
  18. Najważniejsze że Havertz na razie ma więcej niż Gyokeres. Hype na Diomande jest tak duży, że teraz komentarze jak gra to albo "damn, koleś wcale nie jest dobry, przeceniony" albo "oto narodziny gwiazdy! Co za diament!". Koleś na pewno ma niewyobrażalny talent, jego skill po niecałych dwóch latach w Europie, on już jest świetny i najlepszy na boisku, a ma 19 lat. Z drugiej strony, Diallo jak wszedł to dopiero sobie slalomy urządzał, no i gola strzelił.
  19. Kto zna blachy polskich aut, nie powinno go tak dziwić to CW/CUW lol. Oficjalnie, "W" pochodzi od "West Indie" (Indie Zachodnie). Częsta tradycyjna, głównie potoczna, nazwa karaibskich regionów Holandii. To oczywiście nie znaczy, że nie jest też prawdą, że brakowało innych literek. Może woleliby inne, ale z tych dostępnych, stanęło na "W" od "West Indie". (Takie Sint Maarten ostatecznie dostało .sx, gdzie "x" jest oficjalnie od niczego, ot nie było innych literek).
  20. Raczej zero opcji
  21. Z racji że nie ma "karania" za gospodarzy, a jest 3 gospodarzy z tej strefy. Curacao nadal sprawiło niespodziankę, bo wyprzedziło w grupie wyżej notowane Haiti (które z tego powodu trafiło na faworyzowane Kostarykę i Honduras, ale wyeliminowało i je) i Jamajkę. Nie jest to aż taka sensacja jak Surynam, ale Curacao musiało pokonać wyżej notowane ekipy, by zajść na Mundial z tej strefy. Teoretycznie faworytami z tej strefy byli Panama, Kostaryka i Jamajka. Znacznie bardziej znane ekipy. No ale jak się przegra to się nie jedzie. A co do Europy - na razie Europa mało tych meczów wygrała na tym Mundialu 2026 hehe.
  22. Nawet ludzie mówiący całe życie po niderlandzku nie "wiedzą" do końca, jak to wymawiać (w sensie tego pierwszego "u", którą to literę po niderlandzku czyta się inaczej, niż po hiszpańsku i portugalsku, no i ludzie różnie mówią). Właściwie nie ma jakiegoś obowiązku. Bajer jest też tu taki, że ludzie nie lubią mówić po niderlandzku i to nie jest naprawdę język tego kraju, tylko prawnie. Większość "Kurasałańczyków" ma widoczną niechęć do tego języka okupanta, i jak nie muszą to rozmawiają po papiamentu, albo po angielsku. Właściwie więc, można powiedzieć tak - zdecydowana większość ludzi, która mieszka w Curacao i stamtąd jest, mówi nazwę swojego kraju jeszcze inaczej. Najbliżej po polsku byłoby powiedzieć: "Korsoł", jak Warsaw hehe, z akcentem na ostatnią sylabę. Tylko kogo to obchodzi, jak dany kraj się wymawia "u nich", przecież nikt nie mówi Dojczland zamiast Niemcy? W sumie więc sam nie wiem, jak bym to mówił w TV. Zawsze będzie dla kogoś źle. Takie życie, jest względne.
  23. ogqozo odpowiedział(a) na Figuś temat w Ogólne
    Pytasz na jakim etapie czegoś, czego nie ma, jesteśmy? Ostatni qiest na teraz to Fire and Flame czy coś takiego, tyle wiemy na pewno. Powiem tak, obecnie są 4 regiony, w pełnej grze ma być 8-9. Obecnie ludzie grają przez 20-50 godzin do "końca". To też pasuje do tego nowego ogłoszenia, że wersja 1.0 wprowadzi "60+ godzin nowej rozgrywki", czyli że obecna kampania to ok. 40% tego co będzie w wersji 1.0 (nie mówię "ostatecznie", bo gra ma w sumie żyć przez wiele lat jeszcze, no ale jak widzimy będzie to wyraźny punkt).
  24. ogqozo odpowiedział(a) na malin1976 temat w Kącik Sportowy
    Cucurella również dogadany z Realem, według Romano. Ten Real coś się uparł, żeby "kraść" zawodników, o których stara się Atletico lol. Jeszcze to prowo z ofertą za Juliana Alvareza. W 2000 roku Florentino chciał niszczyć Barcę, teraz coś ma do Atleti chyba.
  25. Żeby to było "classic experience", którego niby tak wszyscy chcą, to w ogóle powinno nie być głosów. W starych Fajnalach się słuchało wspaniałej wyrazistej muzyki, a nie ciągłych okrzyków jakby była przerwa w podstawówce, czy to było "ohajoooooo!" czy "take this!". Ostatnio grałem sobie w FF4 i FF5 bo były w Game Passie, jakoś tak włączyłem i skończyło się tak że oba przeszedłem na 100%, olewając wszystkie nowe gry dla których włączyłem Game Passa lol. Ale początkowo uderzyło mnie głównie, jak przyjemnie się ich słucha. To jest dla mnie osobiście "classic FF Experience". Pamiętam te gry bardziej z melodii niż czegokolwiek innego, przez te 30 lat wspominam je głównie nucąc wszystkie melodie z gry. Żadnego typa skrzeczącego "u-kanimani, szonenojonaaaa hocumacu szinene jokohaaaama" nigdy nie wspominałem z takimi uczuciami.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.