Skocz do zawartości

GOTY 2012


MaZZeo

GOTY 2012  

144 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Najlepsza gra 2012 roku to... (max 2-3 odpowiedzi, to do Mendroliny głównie)

    • Assassin's Creed 3
    • Borderlands 2
    • Max Payne 3
    • The Walking Dead
    • Hitman Absolution
    • Halo 4
    • Journey
    • Mass Effect 3
    • Sleeping Dogs
    • Dishonored
    • Forza Horizon
    • Dragon's Dogma
    • Trials Evolution
    • Mark of The Ninja
    • XCOM Enemy Unknown
    • Darksiders II
    • Far Cry 3
    • Street Fighter X Tekken
      0
    • Tekken Tag Tournament 2
    • Wiedźmin 2
    • Transformers: Fall of Cybertron
      0
    • Kingdoms of Amalur: Reckoning
  2. 2. Czy 2012 był udany pod względem gier?



Rekomendowane odpowiedzi

Wiedźmin 2 jest w tym roku bo nie było go w poprzednim w forumowym głosowaniu z wiadomych względów, widać nie jest to zbyt oczywiste dla niektórych.
Ach, racja, zapomniałem, że jeśli jakiś tytuł wychodzi na PC to nie jest grą, tylko programem, albo w ogóle nie istnieje, więc klasyfikowanie go do jakichkolwiek rankingów game of the year byłoby komiczne. No przecież! To takie oczywiste. :rolleyes:

 

No na forum konsolowego pisma głosuje się tylko na konsolowe gry. Dziwne nie?

Odnośnik do komentarza

Już po głosowaniu - nie wiem na co to się rozwodzić i teraz mieć uwagi. Temat leży 2,5 miesiąca i nie, nie jest doskonały i nie zadowoli wszystkich ale o wszystkim był dyskutowane na początku a teraz nagle malkontenci się znaleźli...

Odnośnik do komentarza
No na forum konsolowego pisma głosuje się tylko na konsolowe gry. Dziwne nie?
Graczpospolita

Miejsce rozmów nt. szeroko pojętej branży growej. Dyskusje o polityce wydawców, developerów oraz problemach samych graczy. Bez podziału na platformy czy producentów.

Aha.

 

Wyniki mam głęboko w poważaniu, jak w przypadku każdego umownego rankingu bazującego na z powietrza wziętych kryteriach i cyferkach, bo jak już ktoś zaznaczył, to powinna być zabawa. Nabijam się jednak w tym momencie z podejścia i hipokryzji pokaźnej części tutejszych użytkowników, dla których zdaje się nie istnieć nic poza iksboksem i/lub (częściej "lub") plejstejszyn. Bo na PC gry nie istnieją, na handheldy też z tego co widzę, niezależnie od tego jak dobre by nie były, a Wii jest nieustannie wyśmiewane przez tych "hardkorowych" graczy, dla których gra bez mięśniaka z karabinem to profanacja. W efekcie całość nie jest żadnym "Top 10" gier według forumowiczów, lecz kółkiem wzajemnej adoracji, bo z jakiegoś powodu ograniczyliście się do raptem dwóch platform. To ma swoją nazwę, wiecie?

 

Zabawa zabawą - za bardziej zabawne uważam te wszelkie odgórnie narzucone umowne restrykcje. Fajna inicjatywa by to mogła być, ale albo na przyszłość zaznaczcie wyraźnie, że to tylko i wyłącznie ranking stacjonarkowy (nawet nie powiem "kĄsolowy", przez ignorowanie handheldów), albo zdejmijcie wreszcie klapki z oczu i podejdźcie do tematu otwarcie, z uwzględnieniem całej branży (kĄsole, PC, handheldy, gry indie, nawet gry mobilne gdyby trzeba było), a nie tylko dwóch umierających konsol, które tak naprawdę jedynie spowalniają w tym momencie jakikolwiek postęp i rozwój gier pojawiających się na rynku.

  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
a nie tylko dwóch umierających konsol, które tak naprawdę jedynie spowalniają w tym momencie jakikolwiek postęp i rozwój gier pojawiających się na rynku.

 

pyszny butthurt pecetowca. Te umierające konsole dostają więcej dobrych gier niż nowiuśkie sprzęty od Sony i Nintendo.

 

Wii nie jest pomijane - po prostu w roku 2012 nic na niego nie wyszło, w 2011 natomiast Skyward Sword był w rankingu i całkiem dobrze się sprawił.

 

W efekcie całość nie jest żadnym "Top 10" gier według forumowiczów, lecz kółkiem wzajemnej adoracji, bo z jakiegoś powodu ograniczyliście się do raptem dwóch platform.

 

99% ludzi tutaj ma PS3 lub/i X360. Czy na forum CDA będziesz robił ranking z grami Nintendo? Nie bo to nie ma sensu.

 

Ile ludzi tutaj ma 3DS? Parę. Vitę? Parę. Wii U? Podejrzewam że 1, góra dwie osoby. Po co uwzględniać gry do których dostęp ma mniej niż 1% ludzi z tego forum?

 

Zresztą była od prawie początku opcja głosowania na dowolną grę. I wiesz co? Na grę na 3DS/Vitę ze 152 osób zagłosowała 1 osoba. Na gry pecetowe zagłosowały 2 osoby. O co masz więc pretensje? Że ludzie tutaj na innych sprzętach nie grają? I ta refleksja dopiero dzisiaj ciebie naszła? Dwa miesiące od założenia tematu i po zakończeniu głosowania? No poważnie nie wiem o co ci chodzi.

Odnośnik do komentarza

Zagłosowałem na Hotline Miami (i Thirty Flights), bo to dla mnie konsolowa gra, w rozumieniu, przez które zawsze byłem konsolowcem. Wyszła na peceta, no cóż, takie czasy widać. To prawdziwe dzieło sztuki, polecam.

 

 

Ogólnie czułbym się głupio w roku, w którym poziom mainstreamowych gier osiągnął chyba najniższe dno za mojego życia, na siłę wrzucać Far Crye czy Dishonoredy, a z powodu jakiejś tam zasady technicznej olać dużo dużo lepsze indie gierki, także na peceta. Przeciwnie, chyba tym bardziej warto, żeby ludzie ich nie olali, przyzwyczajeni, że na peceta wychodzą same suchary bez wartości artystycznej. Nie zależy mi żeby to wliczać do jakiejś listy. Wiem, że część osób weszła w temat i zobaczyła "o, ogqozo poleca z tego roku te i te gry, no teraz to koniecznie je obadam", tak samo jak ja wchodziłem nie po punkty tylko zobaczyć listy konkretnych osób.

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
pyszny butthurt pecetowca. Te umierające konsole dostają więcej dobrych gier niż nowiuśkie sprzęty od Sony i Nintendo.
Jeśli forumowa lista GOTY jest jakimkolwiek wyznacznikiem jakości, to z branżą jest gorzej niż myślałem. :D Szkoda też, że nie jesteś w stanie pojąć szerszego obrazu całości, który skrytykowałem.
Wii nie jest pomijane - po prostu w roku 2012 nic na niego nie wyszło

http://www.gameranki...letter=&search=

Aha.

99% ludzi tutaj ma PS3 lub/i X360. Czy na forum CDA będziesz robił ranking z grami Nintendo? Nie bo to nie ma sensu.

 

Ile ludzi tutaj ma 3DS? Parę. Vitę? Parę. Wii U? Podejrzewam że 1, góra dwie osoby. Po co uwzględniać gry do których dostęp ma mniej niż 1% ludzi z tego forum?

Mogę prosić o dokładne statystyki do których się odnosisz? Ostatnio gdy zaglądałem do działów 3DS czy Vita to dosyć sporo osób sprzęt ten posiadało. PeCetowców też nie brakuje, zapewniam.

 

Sens zawsze jest - choćby, aby dać ludziom wybór, pokazać, że jest się otwartym na całą branżę, a nie faworyzuje się dwie najpopularniejsze kąsole, z obowiązkowymi wojenkami i kłótniami o ilość exclusive'ów czy próbami dowartościowania swego ego. A póki się nie sprawdzi i nie zachęci osób do głosowania, to skąd niby możesz wiedzieć ile głosów faktycznie by zostało oddanych? Bo może i jest to forum pisma konsolowego, ale tematyka gier jest dość rozległa, i wypowiadają się tutaj także osoby posiadające inne platformy niż PS3/X360. Kto wie, a nuż wyniki byłyby zaskakujące przy odpowiedniej zachęcie?

O co masz więc pretensje? Że ludzie tutaj na innych sprzętach nie grają? I ta refleksja dopiero dzisiaj ciebie naszła? Dwa miesiące od założenia tematu i po zakończeniu głosowania? No poważnie nie wiem o co ci chodzi.
O nic, wpadłem tylko potrollować kĄsolowych fanboyów.

 

A poważnie, ja na forum nie wchodzę by gadać o wyższości jednej konsoli nad drugą, lecz aby pogadać o - szok - grach i branży ogólnie. Graczpospolita wydawałoby się powinna być właśnie takim ogólnym miejscem, ale niestety użytkowników widocznie to przerasta a najpopularniejszym tematem jest wspomniana wojenka konsolowa i problemy natury "na której konsoli gra chodzi lepiej". Zaślepienie "większości" utrudnia "mniejszości" wyjście z opinią, więc nic dziwnego, że masz takie zdanie o tutejszych graczach a nie inne. W zeszłym roku zresztą było podobnie - ktoś wyszedł z inicjatywą stworzenia rankingu GOTY, to koniec końców skończyło się na konsolach, handheldy zostały zignorowane, a PC nie istniał, co tylko uwidacznia obecność Wiedźmina 2 jako gry wydanej w 2012...

 

Nosz po prostu chciałoby się wreszcie widzieć choć odrobinę otwartości i wyrozumiałości pośród użytkowników, a nie ciągłe zaślepienie i narzucanie opinii uzasadnionych jakimiś zewnętrznymi rankingami czy magicznymi cyferkami. Bo z jednej strony chcemy sprawdzić gusta forumowiczów, a z drugiej ich ograniczamy. Trochę mija się to z celem moim zdaniem, tyla.

Odnośnik do komentarza
Najwyżej oceniana pudełkowa gra na Wii to Rhytm Heaven. No osom. GOTY jak nic
Przepraszam, ale kto tu w końcu ma cokolwiek oceniać - forumowicze, czy cudze rankingi?

 

O tym właśnie mówię - brak umiejętności wyjścia poza cyferki innych i sztuczne ramy wyznaczone przez "gigantów branży". A przecież równie dobrze słabiej oceniony The Last Story mógł dla kogoś stanowić GOTY. Nie twierdzę, że zasłużenie, ale właśnie na tym polegają opinie, najlepiej poparte argumentami. Nie musimy się z nimi zgadzać, ale fajnie by było, gdybyśmy zaczęli je wreszcie szanować.

Odnośnik do komentarza

To może zrobimy za rok ranking gier na handheldy? No bo trochę chu.jnia, że fantastyczne tytuły są pomijane, bo niby nikt nie ma handheldów :lol: Pomijanie takich gier jak:

 

Pokemon B2/W2

Mario 3DLand

RE: Revelations

Kid Icarus

Wipeout 2048

Gravity Rush

 

moim zdaniem nie jest do końca fair i mam nadzieję, że nie tylko ja tak myślę

 

Z przyjemnością bym się podjął zrobienia czegoś takiego za rok. Vita/3DS/iOS.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Tylko do iOS/Androida trzeba by jasno sprecyzować czy konwersje wydane w danym roku będą się liczyć (wedlug mnie jak najbardziej). GTA3, Vice City czy Max Payne mogłyby zdobyć trochę głosów, z drugiej strony wpadnie ktoś z ryjem że to tylko starocie i znowu będzie trzeba tłumaczyć. Witcher 2 na X360 ma jak najbardziej racje bytu z zaznaczeniem, że chodzi o wersje X360. GOTY na jakiś rok powinien obejmować gry wydane w danym roku, jak takie GTA: SA wyjdzie na iPada w tym roku to powinno się liczyć do GOTY 2013. Data premiery to jedyne kryterium. Żadnych ankiet, głosy wpisywane ręcznie w postach. Pełna dowolność w tytułach i platformach (ewentualny podział na stacjonarne i przenośne). Nic nie zostanie pominięte.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Jak już koniec to mogę dać swoje typy:

 

1. Trials Evolution

2. Wiedźmin 2

3. XCOM: Enemy Unknown

 

Jakbym kupił Fall of Cybertron, to pewnie by się załapało na 1, 2 labo 3 miejsce :)

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Journey praktycznie zniszczyło konkurencję.
http://www.ppe.pl/news-20653-DICE_Awards_2013__nagrody_rozdane.html

W połowie stycznia Michał przedstawił Wam pełną listę nominacji do nagród DICE, a dzisiaj przyjrzeć możemy się temu, jakie tytuły zdołały ugryźć swój kawałek tortu na gali w Las Vegas. Jury zadecydowało, iż wśród najlepszych gier zeszłego roku nie może zabraknąć m.in. Journey, The Walking Dead, FIFA 13 i Borderlands 2.

530x650_45617.jpg

Jak widać niżej, tegoroczne D.I.C.E. Awards zdominowały dwie gry o cyfrowym rodowodzie - Journey od Thatgamecompany i epizodyczne The Walking Dead spod igły Telltale Games. Oczywiście nie obyło się dla standardowego dla tego typu nagród zdziwnienia, że dana gra została wyróźniona, a przecież wśród nominowanych z nią pozycji były lepsze tytuły. Cóż, ile głów, tyle opinii.

Gra 2012 roku:
Journey - Thatgamecompany

Wybitne osiągnięcie w projekcie gry:
Journey - Thatgamecompany

Wybitna innowacyjność w grach:
Journey - Thatgamecompany

Gra akcji 2012 roku:
Borderlands 2 - Gearbox Software

Gra przygodowa 2012 roku:
The Walking Dead - Telltale Games

Gra mobilna 2012 roku:
Hero Academy - Robot Entertainment

Gra z dystrybucji cyfrowej 2012 roku:
The Walking Dead - Telltale Games

Gra na urządzenia przenośne 2012 roku:
Paper Mario Sticker Star - Intelligent Systems

Gra przeglądarkowa 2012 roku:
Sim City Social - Maxis, Playfish

Gra „casualowa” 2012 roku:
Journey - Thatgamecompany

Gra familijna 2012 roku:
Skylanders Giants - Toys for Bob

Bijatyka 2012 roku:
PlayStation All-Stars Battle Royale - Superbot Entertainment

Gra wyścigowa 2012 roku:
Need for Speed Most Wanted - Criterion Games

Gra RPG/MMO 2012 roku:
Mass Effect 3 - BioWare

Gra sportowa 2012 roku:
FIFA 13 - EA Canada

Gra strategiczna/symulator 2012 roku:
XCOM: Enemy Unknown - Firaxis Games

Wybitne osiągnięcie w animacji:
Assassin's Creed III - Ubisoft

Wybitne osiągnięcie w kierunku artystycznym:
Journey - Thatgamecompany

Wybitne przedstawienie postaci:
The Walking Dead: Lee Everett - Telltale Games

Wybitne osiągnięcie - Connectivity:
Halo 4 - 343 Industries

Wybitne osiągnięcie w mechanice rozgrywki:
XCOM: Enemy Unknown - Firaxis Games

Wybitne osiągnięcie w rozgrywce sieciowej:
Journey - Thatgamecompany

Wybitne osiągnięcie w oryginalnej kompozycji muzycznej:
Journey - Thatgamecompany

Wybitne osiągnięcie w projekcie dźwięku:
Journey - Thatgamecompany

Wybitne osiągnięcie w fabule:
The Walking Dead - Telltale Games

Wybitne osiągnięcie - Visual Engineering:
Halo 4 - 343 Industries

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...