Skocz do zawartości

Wiedźmin 3: Dziki Gon


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Kilka dni zacząłem w tą grę grać po raz pierwszy. Szybkie pytania:

 

a) W co warto faktycznie inwestować jeżeli chodzi o umiejętności?

b) Podstawkę ogrywam na XOX, ale dodatki planuje na XSX. Rozumiem, że grając w dodatki będę mógł je przechodzić postacią z podstawki? (umiejętności, osprzęt itp.)

c) Czy zaczynając grę na nowo (nie gram na najwyższym poziomie trudności) zaczynam faktycznie od 0, czy jest opcja wybrania postaci z poprzedniego ukończenia gry?

 

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, Shago napisał:

a) W co warto faktycznie inwestować jeżeli chodzi o umiejętności?

Alchemia + szybkie lub mocne ataki mieczem - tutaj zależnie od preferencji, wyjdzie w praniu którym typem ataku lepiej Ci się gra. Przy takim buildzie, ze znaków tylko Quen jest przydatny. 

 

25 minut temu, Shago napisał:

b) Podstawkę ogrywam na XOX, ale dodatki planuje na XSX. Rozumiem, że grając w dodatki będę mógł je przechodzić postacią z podstawki? (umiejętności, osprzęt itp.)

Po przejściu wątku głównego możesz płynnie przejść do wątków z dodatków, wszystko w obrębie Twojej postaci i świata. A żeby być bardziej dokładnym, to jeżeli grasz od zera - dostęp do pierwszego dodatku(Serca z Kamienia) otrzymujesz w trakcie postępów fabularnych podstawki, gdzieś tak w 3/4 gry. Osobiście proponuję najpierw dokończyć podstawkę, zanim wjedziesz w SzK i KiW.

Jest też możliwość wjechania w sam dodatek, gierka wtedy na nowym sejwie podbija Ci lvl, zakłada jakieś startowe niebieskie ciuchy oraz blokuje dostęp do questów fabularnych z podstawy.

 

25 minut temu, Shago napisał:

c) Czy zaczynając grę na nowo (nie gram na najwyższym poziomie trudności) zaczynam faktycznie od 0, czy jest opcja wybrania postaci z poprzedniego ukończenia gry?

Jeżeli pytasz o NG+, to jest dostępne, po przejściu gry.

Jeżeli pytasz o save z poprzednich części, to na konsoli zaczynasz od zera (w trakcie jednej z rozmów w prologu możesz ustawić sobie wybory z W2), na PC możesz przenieść save z W2.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Hum napisał:

Jeżeli pytasz o NG+, to jest dostępne, po przejściu gry.

 

Tak, chodziło mi o ten najwyższy poziom trudności. Tylko moje pytanie jest: czy jak po przejściu gry włączę najwyższy poziom, to czy gram postacią od 0, czy mogę wybrać sobie postać, którą ukończyłem grę, mam na konkretnym poziomie itp? Coś jak w Diablo 2 było: zaczynam grę na wyższym poziomie postacią którą skończyłem poziom Normalny.

Odnośnik do komentarza

Z tego co pamiętam, to spokojnie można na NG+ odpalić najcięższy poziom, sam na pewno właśnie tak grałem - przy 1 przejściu zaczynałem na normalnym, potem podbijałem do góry, bo było zbyt łatwo, a na NG+ wbiłem od razu Drogę ku zagładzie.

 

Jeżeli chodzi o samą postać, to level, itemki, etc wszystko przechodzi, więc zaczynasz podpakowanym Geraltem.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Alchemia i jej bonusy do krytyków to jest niszczator. Jak pobawisz się w rozwijanie szermierki to atakuj tamto drzewko śmiało, bo wbrew pozorom build szermiersko-alchemiczny potrafi niszczyć w tej grze jak ziomo z Martwicy Mózgu w scenie z kosiarką.

Odnośnik do komentarza
54 minuty temu, Plugawy napisał:

Dla mnie mocny tryb walki jest niegrywalny. Lepiej pakowac punkty w szybkie ataki mieczem, żeby odblkować młynek.

Tylko, że młynek na DKZ jest troszkę niebezpieczny bo nie blokuje ataków przeciwników. Tak naprawdę każdy build jest dobry, a wszystko rozchodzi się o preferencje. Podobnie ma się z rynsztunkami poszczególnych szkół. Na pierwszym przejściu waliłem w znaki, a w kolejnym w alchemię. Dopakowany jeszcze mutagenami z dodatku KiW byłem niczym blender, wlewałem w siebie co się dało, a statusy świeciły się jak choinka 

Spoiler

 

Wied-min-3-Dziki-Gon-20190525170946.jpg

 

Technicznie rzecz biorąc dobrze jest wpakować punkt w automatyczne blokowanie strzał przy bloku w czerwonym drzewku no i tak jak wyżej do udźwigu plecaka. Dodatkowo przy eksploracji & lootowaniu warto poznać recepturę na odwar z biesa ale przy czyszczeniu pytajników i tak skończysz przeciążony :D 

Odnośnik do komentarza

Alchemia mega ułatwia życie - możesz zażywać więcej eliksirów, odwarów, oleje są skuteczniejsze. Dodatkowo masz duży boost do HP oraz każde użycie eliksiru odnawia Ci HP, eliksiry także służą jako szybkie odnowienia zdrowia, którymi możesz wręcz spamować, dopóki nie wypełnisz paska zatrucia.

To tak w skrócie jak działa dopakowane drzewko alchemii, które w połączeniu z dopakowaną szermierką pozwala na takie cyrki:

(o ile dobrze pamiętam, to był to poziom trudności 3/4)

 

Ah również nie mogę się doczekać, jak wjadę znowu w wiedźmina po patchu na XSX!

 

Odnośnik do komentarza

Na początku tak jest. Musisz znaleźć/kupić/wygrać lepsze karty, poznać poszczególne frakcje, ułożyć strategię na każdego przeciwnika (ci są przewidywali w chuj, np. jak ktoś gra talią potworów będzie spamował potworkami, itd.) i z czasem zaczniesz wygrywać. Możesz też sobie ustawić poziom trudności do gwinta bo ten jest niezależny względem tego z gry.  Najłatwiej chyba opanować deck Północy. Przy Potworach i Scoia'tael musisz poznać zależność między kartami (które, jak boostują pozostałe czy wpływ na karty przeciwnika) i umiejętnie korzystać z dowódców.

Mnie się elegancko grało w gwinta.

Odnośnik do komentarza

Gwint jest śmiesznie łatwy nawet jak w opcjach zwiekszysz sobie poziom trudności. Graj Królestwami Północy i wybierz umiejke podwajającą moc katapult w ostatnim rzędzie. Warto mieć mróc w talii, pożogę. No i wybieraj karty które mają jak najwiecej pkt :) Nie zapomnij też o szpiegach bo to bardzo ważne.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ciekawe? Doprawdy nie wiem, co tu ciekawego. Kolesiowi się po prostu nie podoba Wiesiek Trzeci i temat zamknięty. Nie róbmy już scen, że jak ktoś ma odmienną opinię od reszty to od razu kontrowersja. Poza tym mogę się nie zgodzić z kilkoma rzeczami, które wypunktował jak chociażby mechanika walki. I rzeczywiście porównując ją do innych japońskich erpegów trochę sobie strzelił w kolano, ale to już jego sprawa. Mi walka siadła niemiłosiernie w tej grze. 

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, LukeSpidey said:

Ciekawe? Doprawdy nie wiem, co tu ciekawego. Kolesiowi się po prostu nie podoba Wiesiek Trzeci i temat zamknięty. Nie róbmy już scen, że jak ktoś ma odmienną opinię od reszty to od razu kontrowersja. Poza tym mogę się nie zgodzić z kilkoma rzeczami, które wypunktował jak chociażby mechanika walki. I rzeczywiście porównując ją do innych japońskich erpegów trochę sobie strzelił w kolano, ale to już jego sprawa. Mi walka siadła niemiłosiernie w tej grze. 

A ja jakiś czas temu włączyłem i kurczę właśnie walka i system rozwoju to trochę drewno. Nie mówię, że źle się gra, ale jest to chyba najgorszy element w3

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...