Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Patricko napisał:

Obejrzałbym sobie jakiś dokument odnośnie tego zamknięcia. Studio mające tyle hitów i będące częścią Sony od czasów PS2 z jednym małym potknięciem (tak, była jeszcze apokalipsa) zostaje wysłane w kosmos...

Czytałem o tym sporo i to nie było jedno potknięcie tylko dwa duże. Już po MS Apocalypse było rozważanie zamknięcie a Driveclub to było ostatnie podejście które też nie sprostało wysokim oczekiwaniom ze strony Sony (bo oprócz kosztów developingu doszły też koszty licencji), nawet ich najlepsze gry nie sprzedawały się w jakichś kosmicznych ilościach (wszystkie Motorstormy razem wzięte to ilość mniej więcej GT6) więc od 2011 i premiery MS: Apocalypse byli pod kreską. Generacja PS360 dała nam masę dobrych racerów, problemem było to że już nie wystarczyło sprzedać 500k egzemplarzy żeby wyjść na plus jak generację wcześniej i zaorało to masę studiów.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, łom napisał:

uż po MS Apocalypse było rozważanie zamknięcie

czekaj czekaj, ale porażka MSA to nie do końca wina studia, nie ich wina że przeszło tsunami i zdarzyła się fukushima przez co zaorany został całkowicie wcześniej zaplanowany marketing

 

 

Odnośnik do komentarza

Tak się zastanawiam jakie studio mogłoby w ogóle się podjąć ewentualnego następcy? Codemasters to będzie klepać te fify na kółkach aż ich w końcu nie zamkną (bo tak kończą wszystkie studia pod EA), Criterion to już robi chyba tylko drzewka do Star Warsów, Ghost tylko NfS (teraz widzę ile studiów od samochodówek przejęło EA), PD będzie w nieskończoność robić tą samą grę, a Bizzare to dawno temu zamknięte, no i co nam zostaje? Nie liczę tych studiów od simów z wiadomych powodów.

Także mamy okres, że simcade racery (i w sumie arcade też) są trochę w dupie. Pytanie jak długo...

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Figuś napisał:

czekaj czekaj, ale porażka MSA to nie do końca wina studia, nie ich wina że przeszło tsunami i zdarzyła się fukushima przez co zaorany został całkowicie wcześniej zaplanowany marketing

 

 

Racja ale też sama gra to był najsłabszy motorstorm. Wyprali ta część z wszystkiego co charakteryzowało tą serie na rzecz festyniarskich skryptów katastrof na totalnie prostych trasach praktycznie bez zakrętów i rozgałęzień.

 

W Sony nie ma kto już robić racerow, najlepiej by było po prostu oddelegować kogoś do remastera Pacific Rift gdzie wszystko zostałoby po staremu tylko grafe by podciągnęli no ale wiadomo że teraz w exelu rządzą gry usługi 

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Jedyna gierka, dla której wracam czasem jeszcze na Forumka. 10 lat po premierze.

Zainstalowałem na PS5, zaciągnąłem patcha i te aktywowane DLC (kupiłem Season Passa swego czasu, także ominęły mnie tylko 2 czy 3 DLC oraz Bikes) i wspomnienia wróciły. 

Ta gra sprawia frajdę dla samego grania. Wybierasz trasę, samochód, kolor i już jesteś na torze walcząc z przyczepnością na każdym zakręcie. Żadnej fabuły, żadnego otwartego świata, żadnych ustawień dyferencjału. Jasne, przydałoby się 4k@60 fps, ale to nadal wygląda nad wyraz dobrze. Do tego czasy ładowania na PS5 to bajka.

 

Przejrzałem nawet cały temat rywalizacji i turnieju, pospisywałem trasy, samochody i czasy gdzie się dało i będę ponownie bił się z własnymi duszkami, żeby urwać te tysięczne sekundy dla własnej satysfakcji :)
Chociaż nic już nie przywróci tej rywalizacji z czakiem, eX4ctem, ussrem, Wełną, czy Prezesem o topkę forumka ;)

A może by tak mały nostalgiczny turniej ogarnąć? Z nagrodami, czy bez, obojętne. Czasy na podstawie nagrań video. 10 etapów, pół na pół trasy A-B z okrążeniami, 5-7 dni na wykręcenie najlepszego czasu. Byliby jacyś chętni, czy raczej temat niewarty wskrzeszenia?
 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

W trakcie tamtych zmagań, zdarłem tyle gum z analogów że kupowałem je hurtowo z aliexpress :obama: i potrafiłem wymienić całą gałkę analoga w 3 minuty :drakeyeah: Niestety nie mam miejsca na ponowne ściągnięcie Drive Cluba na moje PS5, i całe szczęście bo czuje że wsiąkłbym w kolejny turniej na całość. 

 

Driveclub to gra na PS4, w której spędziłem ponad 500 godzin, a dla przykładu wbicie :platinum: w Wiedźminie 3 zajęło mi 205 godzin :drinks:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, darkos napisał:

W trakcie tamtych zmagań, zdarłem tyle gum z analogów że kupowałem je hurtowo z aliexpress :obama: i potrafiłem wymienić całą gałkę analoga w 3 minuty :drakeyeah: 

 

Haha, no ja się obawiam, że na PS5 przy takich wyzwaniach dryfowanie analoga zaczęłoby się po miesiącu, a wymiana gałki to już nie taka prosta sprawa ;)

 

U mnie DriveClub wyświetla jedynie 380 godz. i właśnie przerwałem platynowanie Wiedźmina, żeby "na chwilkę" wrócić do DC XD

Okazuje się, że nawet parę eventów z DLC jeszcze nawet nie ruszyłem, więc rozgrzeję się na tym, a potem powrzucam jakieś wyzwania w formie video :)

 

Ależ piękną laurkę znalazłem, polecam kto nie widział:

https://youtu.be/mPGaYRIz3es

Edytowane przez Mathiu
Odnośnik do komentarza

Panowie #nastolgia jest spoko, ale czas na czyny nie tylko słowa ;]

 

Pozwolę sobie zacząć; czymś spokojnym na rozgrzewkę i rozprostowanie kości.

 

NORWAY - Holmastad

TD - 6:00

TL - x30

CC - Stormy

P - Dry

Ałdi RS

 

Czas - 3:01.666

 

 

Proponuję żeby punktować w systemie rally - każdy tt z osobna + generalka?

 

 

 

Edytowane przez bloo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
6 minutes ago, Luqat said:

 

Widziałem kilka miesięcy temu i polecam również :cool2:

Wighlight zawsze mocno propsy za wnikliwe, celne analizy i jeszcze za bogactwo lingwistyczne (i fanbojkowanie ubirakow). W DC niezbyt chwalił ai i za mocno czepiał sie systemu kar, imo. Analizy blura do dzisiaj nie widziałem - nie chcę płakać z nerwów i tęsknoty.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, bloo napisał:

Analizy blura do dzisiaj nie widziałem - nie chcę płakać z nerwów i tęsknoty.

 

Dzięki za przypomnienie, bo nie pamiętam czy widziałem, ale teraz nadrobię. Ile godzin się w to przegrało z ekipą na headsetach, to aż się łezka w oku kręci. No i gnoje ubili dwójkę, a tak się pysznie zapowiadała :/

 

Znalazłem też obok filmik o Split/second, również mocno niedocenianej ścigałce ze swoim charakterem i również nadrobię.

Ech, kiedyś to było, że na rynku mogło być tyle fajnych i różnych ścigałek :(

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...