Skocz do zawartości

Marvel Cinematic Universe


tk___tk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Nie wiem dlaczego to sobie robię, ale po Eternalsach włączyłem ostatniego Thora. Wytrzymałem 20 minut tych czerstwych żartów i przygłupiego Thora, ale to pewnie moja wina, bo nie doczytałem, że targetem jest widownia z podstawówki. Czyli jednak dało się zrobić z Boga piorunów jeszcze większego błazna niż w trzeciej części. Zdychaj już MCU. 

Odnośnik do komentarza
50 minut temu, XM. napisał:

Ja jestem pełen podziwu, że w ogóle ktoś jeszcze ogląda Marvela po endgame - fajne było to 11 lat, ale pora iść do przodu.

Ja oglądam, ale widać, że zachłysnęli się oglądalnością i popularnością, to zaczęli robić wszystko z chujowym foreshadowingiem. To wszystko jest ze sobą powiązane, ale przeciętny Janusz ma wyjebane, że ktoś powiedział/ użył/ zrobił coś co będzie mieć znaczenie dopiero dwie fazy i 7 filmów oraz seriali później, a nie o to też chodzi żeby siedzieć dwie godziny dla sceny po napisach:reggie:

Tak było z nowym doktorkiem i chujową motywacją wiedźmy bez znajomości serialu. To samo będzie widać już na zwiastunach z drugą częścią kapitan Karen i obstawiam to samo z kapitanem bambusem.

Odnośnik do komentarza
W dniu 16.07.2023 o 19:49, mcp napisał:

 Zdychaj już MCU. 

Może jednak nie, wczoraj skończyłem Moon Knight i było to zaskakująco dobre :notbad: Co prawda jako superbohater, księżycowy rycerz jest strasznie czerstwy, do tego te egipskie bóstwa, ale już podwójna osobowość w wykonaniu Oscara to jest top aktorski MCU, podobnie Ethan Hawke. A już czwarty i piąty odcinek to chyba najlepsza serialowa produkcja marvela od czasu Daredevila. Pozytywnie się zaskoczyłem.

Odnośnik do komentarza

@Up... Z tymi kotełkami w zwiastunie "The Marvels"... to już totalna abstrakcja i jazda po onirycznej bandzie. Kociarze (bez urazy) i ,,hipsterę" będą mieli radochę

podczas seansu ,,tego czegoś". Ciekawe: jeśli taka ilość kotełków w tym filmie będzie wyjaśniona fabularnie i to będzie miało fajny, przystępny dryg humorystyczny, to czemu by nie zaakceptować tego? 

 

"Tajna Inwazja" - 4/6 odcinków 1-ego sez. za mną... Pół meh, pół nie, czyli fity-fity. W ocenie serial zasłuży najwyżej na 5/10. Po prostu, zbyt dużo rzeczy dzieje się na koniec, zbyt! A główny skrullowski złol... pożal się opatrzności! Wizerunkowo i charakterologicznie: nie najlepiej - wygląda jak narwany dresiol z dzielni, który musi komuś spuścić w******l. Fury i córka Talosa, jak i sam Talos - najlepsze punkty "Tajnej Inwazji, jeśli chodzi o postaci. Nie wypowiadam się na temat samego intra graficzno-muzycznego do serialu, bo... jest ono co najmniej kontrowersyjne: SI projektująca czołówkę w stylu postmodernizmu i impresjonizmu w jednym połączeniu nie wejdzie w gusta każdemu widzowi.

 

A dziur fabularnych też tu taj było sporo: Skrullowie i 

Spoiler

masa ich ulepszeń genetycznych - bo niby skąd wzięli właściwości DNA rasy Groota. xD

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

 

 

Na berło Lokiego! Zwiastun drugiego sezonu "Loki" robi o tyle dobre wrażenie, że wizualnie ta różnorodność i ogromna oczojebność widoczna w tych ponad dwóch minutach treści ma uzasadanienie, że to dobrze wygląda i pokazuje to, co ma pokazać artystycznie i pod względem wizji twórców ten sezon serialu! Fabularnie będzie niepewnie - pogoń za Kangiem, który jak się okaże dla MCU może nie mieć aż takiego znaczenia, to rzecz, która może podnieść poziom intrygi, ale czy cokolwiek to wniesie do MCU? 

 

P.S. Mamy w serialu tym, jeśli się nie mylę, w jego drugim sezonie Ke Huy Quana z "Wszystko wszędzie naraz" - przecież w tym filmie poruszono koncept Multiversum; przypadek? Raczej nie sądzę! - grającego jakiegoś archiwistę czasoprzestrzeni Multiversum etc. Hoho! :P 

Odnośnik do komentarza

Po seansie ostatnich Strażników poczułem się jakbym oglądał początkowe fazy marvela. Nie rozumiem dlaczego nie zatrudnią Gunna przy większej ilości projektów, bo vol 3 to jest perełka wśród guwna jakim ostatni zalewa nas mcu. Te sceny w klatkach są rewelacyjne, świetna geneza Rocketa, która momentami naprawdę ściska w gardle. High Evolutionary to topka antagonistów marvela z ciekawą motywacją, bo mimo, że

Spoiler

tym razem nie ma ratowania galaktyki to jednak coś z tej misji zostało, bo zapędy miał podobne jak poprzedni wrogowie.

Idealnie wyważone są poważniejsze momenty, akcja i humor. I to humor, który jest śmieszny, a nie w wersji Waititi z przygłupem Thorem. Szok, że obejrzałem coś tak dobrego w tej fazie przebierańców, szczególnie, że fanem pierwszej części nigdy nie byłem.

  • This 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja również obejrzałem Strażników vol. 3. Film dość zachowawczy, początkowo wręcz trochę nijako, ale potem robi się znajomo dobrze. Siłą filmu jest oczywiście chemia między bohaterami, oraz sceny walk grupowych i starć kosmicznych. Humor też, choć to cały czas ten sam rodzaj humoru sytuacyjnego i ciągłego (przyjacielskiego) dogryzania sobie. Geneza Rocketa w tle też bardzo sztampowa. Więc tak trochę po raz 3 to samo, ale jednocześnie formuła jest sprawdzona. Dla jednych dobrze, dla innych już tak co raz mniej. Przypuszczam, że czwórka będzie już nieco inna, chyba że Disney się uprze by klepać to samo do usr*nej niczym tasiemcowy serial.

 

Spoiler

A sądząc po zakończeniu to może dadzą szansę jakiejś nowej ekipie ;)

 

Odnośnik do komentarza

W dobie tego całego olbrzymiego syfu, który dopiero teraz wylewa się na Disney i Marvel Studios (a także na całe wielkie kino i serial spod znaku Hollywood!) za sposób podejścia producentów i szefostwa wobec ciężkiej harówy scenarzystów i całego teamu, który pracuje w pre-produkcji, produkcji i post-produkcji danego dzieła, warto obejrzeć sobie coś z dawnej ery MCU. Tak właśnie uczyniłem i ja; obejrzałem "Iron Man 3", który zyskał u mnie +1 pkt, do oceny (to był 3-ci seans tego filmu ever; Disney+, UHD, Dolby Atmos), którą ostatnio mu wystawiłem. Teraz ten film ma moją ocenę: 8/10. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...