Skocz do zawartości

FIFA 14


nero2082

Rekomendowane odpowiedzi

Ale zyebali system transferow. Nie dosc ze nie da sie wyszukiwac grajkow po umiejetnosciach to nawet nie wiadomo ile maja ogolem (staty ogolem wyswietlaja sie chyba tylko dla tych 85-86 wzwyz). Czyli troche kupowanie w ciemno. Kupilem Varanea do Napoli za 27mln a nie wiedzialem jakie tak na prawde ma umiejetnosci xd mial 81. Wiekszosc transferow trzeba robic teraz przez skautow, ktorzy monitoruja pilkarza przez kilkanascie dni a i tak wszystkiego o zawodniku sie nie dowiemy. Bez sens.

 

Zamiast wywracac do gory nogami transfery mogli zrobic w koncu cos z tymi lagami podczas zarzadzania druzyna. Oni na prawde maja taki problem z tym zeby usprawnic to po tylu latach? Podczas wybierania skladu bezposrednio przed meczem jest ok ale robienie tego z menu to nie na moje nerwy. Tak wlasciwie to cale menu laguje jak co roku, razem z tym smiesznym skautingiem. W(pipi)ili mnie, a moja (pipi)ica sie stopniowo powieksza. Jedynie podczas samej rozgrywki jest milo bo gameplay w tym roku jest calkiem fajny i trzeba troche uczyc sie od nowa co tez cieszy.

Odnośnik do komentarza

Ja głównie katuje FUT i tylu przekleństw na minutę dawno już nie wykrzykiwałem. Mam wrażenie, że te coroczne stawianie na coraz większy realizm rozgrywki całkowicie zabija radość z gry. Ludki biegają czasem bez ładu i składu. Wpadają na siebie. Obrońcy stoją jak kołki. Po 3 dniach testów - nie podoba mi się ( a gram w fifę od edycji 2009 ). 

Odnośnik do komentarza

nie sprawdzałem, ale EA napisało, że póki co na zacinajaca się gre może pomoc te ustawienie:

Step 1 - Turn on game and go to CUSTOMIZE the ONLINE Settings

Step 2 - From there, go to PRIVACY SETTINGS and uncheck where it says 'connect to your club in real life by sharing your account information and EAS FC progress subject to the club's privacy policy.'

Odnośnik do komentarza

Dobra, dziś pograłem kilka godzin w FIFA14 ('trzynastka' mnie ominęła, tj. olałem, bo okazała się być chujowa), więc moge się wypowiedzieć co nieco, choć to, wiadomo, pierwsze wrażenia i wszystko może ulec zmianie o 180 stopni. Zacznę może od stwierdzenia, że ta część jest najzwyczajniej w świecie spierdolona. Masa bugów, praktycznie w każdym meczu jakieś smieszne kwiatki. Jak już sobie poradzili z chujowym zmienianiem zawodników, to w tej części znowu musieli to zjebać i czasami można klikać w L1 30 razy, a efektu brak. Jestem zażenowany. Zauważyłem dziesiątki tych samych błędów, które już widziałem w poprzednich kilku częściach. Matoły z EA nie umieją (albo nie chcą) poprawić tak prostych rzeczy, jak np. problemy z wyrzucaniem z autu, ze zmianami zawodników właśnie, bramkarze znowu wariują, komentatorzy się mylą notorycznie (moj faworyt : "A teraz mesut ezil!... Uzil.". Mógłbym kilka jeszcze wymienić, ale nie pamiętam. W każdym razie rewelacji nie ma, nie ma nawet dobrze. Póki co jestem wkurwiony, że wyrzuciłem do śmietnika prawie 200zł. Poważnie się zastanawiam nad sprzedażą i powrotem do 'dwunastki'. Aha. zjebane przyjmowanie piłki też mnie wkurwia, ale to jest podobno do opanowania, więc muszę być po prostu słaby.

 

PS: Strzały z dystansu + chujowi bramkarze = MIÓD I SETKI GOLI Z DUPY

Odnośnik do komentarza

Figlarz nie płacz tylko neta załatwiaj i gramy. Mi się gierka raczej podoba, strzały fajniejsze, można grać bardziej nieszablonowo. Co do przyjmowania to jak ominąłeś 13 to teraz może ci być trudno nadrobić, ale jak już opanujesz to jest miodzio.
Główki rzeczywiście przegięte, ale najbardziej wkur.wiające są karne z dupy, które ciągną się już od części z numerkiem 11.

Odnośnik do komentarza

no ja jestem odmiennego zdania niż Figlarz, ale w 13tke mam niezliczona ilość godzin i gra mi się podobala. Jeżeli komus 13tka az tak nie podeszla, ze nawet jej nie kupil, to w ogole nie wiem czego się spodziewal od FIFY 14, która wprowadza najmniej zmian w serii. Pomimo tego, ja nie mogę się oderwać, tempo jest znakomite, nawet w UT w końcu da się pograc normalnie. Wczoraj gralem praktycznie 6h z przerwami z kumplami w FIFE nie zauwazylem jakiś rażących bugow, wiec podaj jakies przykłady Figlarz. Bramkarze bronia normalnie, a strzaly sa w tym roku 10* lepsze niż w PESie. W ogole pilka nabrala ciezkosci, co dla mnie jest dużym plusem.

LB/L1 działa u mnie bez problemu, podobnie jak rzuty z autu - nie miałem ani jednej sytuacji żeby mój zawodnik gubil pilke przez dziurawe rece, zamiast jej wyrzucić jak to miało miejsce w 13tce.

Na mój gust musza poprawić tylko prostopadle gora. Wchodzi niemal wszytsko, a crossowe podania przez cale boisko sa mega nienaturalne.

Glowki wchodzą, no ale w sumie w statystykach ponad 60% goli pada z dośrodkowania.

 

Dziwi mnie to, ze panowie z EA od lat nie chcą poprawić bledow komentatora. Ciagle mecz jest nie rostrzygniety, nawet jak prowadzimy, bezustannie te same bledy od lat slysze. To już jest kpina, bo wygląda na to, ze dodaja do tych samych nagran co roku po pare zdan i na tym konczy się ich praca.

 

PS. Widzieliscie statsy Borussi ? 89 za atak - ktoś tu chyba przesadzil :teehee:

PS2. Figlarz, do przystopowywania galy masz oddzielny przycisk, poza tym polecam spuscic palec z turbo.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Na minus u mnie na pewno:

 

- freezy konsoli

- za dużo główek wchodzi :confused: w jednym meczu chyba na 6 goli to 5 padło z rożnego z główki.

 

po za tym gra mi się bardzo dobrze, pace już nie ma takiego znaczenia, poprawiono strzały, sędzia nie odgwizduje byle potknięcia.

 

Widzę, że nie tylko ja to zauważyłem ale faktycznie główki są przesadzone i często wchodzą takie bardzo słabe strzały z miejsca, że piłka ledwo ledwo dolatuje do bramki a bramkarz reaguje z ogromnym, absurdalnym opóźnieniem i tracimy bramkę :/ Kolejną rzeczą jaką zauważyłem jest jakość połączenia Online bo reakcja naszych zawodników na ruch jest jakby przekazywana z małym opóźnieniem i po zagraniu w singla naprawdę ciężko to wyczuć ale wiadomo nie zawsze połączenie i ping będzie idealny mimo tego w F13 lepiej to wyglądało albo tylko mi się wydaje :)

 

Wielkim plusem jeżeli chodzi o rozgrywkę jest zastawianie się pod LT/L2 gdzie nasz zawodnik sam potrafi trzymać przeciwnika na dystans, pomagać sobie ręką czy też mocniej zagrać ciałem :) Wygląda to naprawdę świetnie, dodaje dynamiki do rozgrywki i stwarza więcej możliwości na wygranie przepychanki z obrońcami która wygląda teraz o wiele bardziej realistyczne i nawet przy bezsensownym wbiegnięciu w obrońców nasz zawodnik automatycznie się ''broni'' i walczy o utrzymanie piłki :)

Odnośnik do komentarza

Powiem tak - dla mnie ta seria się uwsteczniła i jest gorzej niż w 11 czy 12. Zawodnicy poruszają się po boisku, jakby już mieli umierać, jak drewniane bele, z trudem się toczące. Ich ruchy są tak nienaturalne, że głowa boli. Sensible Soccer był pod tym względem bardziej realistyczny. Często jak się odwracam, to zawodnik robi taki dziwny ruch, że piłka koło niego przelatuje, a on się obraca wokół własnej osi jak paralityk.

 

A propos paralityków, nie gadaj easye, że bramkarze ci nie odpierdalają lipy, bo nie uwierzę. Albo miałeś farta, albo nie dostrzegasz tego. Miałem kilka razy prześmieszne sytuacje, kiedy golkiper nie był pewien, co zrobić z piłką, która się do niego toczy, więc się położył na ziemi, robiąc ala wślizg. Rezultat tego wiadomy. No i często bramkarze wchodzą sami od siebie, robiąc kwas pod swoim polem karnym, bo nagle zmienia mi się na GK, który nie ma żadnej kontroli nad piłką, a rywal jest 2m ode mnie. Ale to już było w kilku poprzednich częściach, więc nie zdziwiło mnie to. Dziwi bardziej fakt, że EA leci w chuja w takich sprawach. Mogliby to już naprawić.

 

Skoro przy bramkarzach jesteśmy, to słówko o strzałach z dystansu. Są ładne, soczyste, silne, bardziej realistyczne, tylko... No właśnie, wpadają zbyt często, bo bramkarze są nieudacznikami. Niby cieszy fajny gol z 30m, ale co z tego, jeśli jest to zasługa słabej obrony GK. Może po prostu trzeba bardziej agresywnie na przedpolu grać i nie dopuszczać do takich sytuacji. Ciekaw jestem w ogóle jak to wygląda na asyście, bo ja cały czas na manualu gram i sporo strzałów jest niecelnych. Na asyście musi to wyglądać srogo, 90% skuteczności w strzałach z dystansu?

 

Główki. Chyba najgorszy element tej edycji. Rzut rożny to, jak to określił mój kolega, przedłużony rzut karny. Praktycznie pewna bramka. Obrońcy szaleją, bramkarz nie wie, co się dzieje i bum, brama. Chyba, że jest jakaś specjalna taktyka do bronienia się przed rożnymi, to chętnie poczytam.

 

Z tymi rożnymi wiąże się też inny cudownie spierdolony aspekt, czyli zmiany. W poprzednich częściach trzeba było nacisnąć po 5 razy, żeby się zmieniło na innego zawodnika, ale mimo wszystko w końcu się udało. Teraz nie ma szans, za chuj nie da się zmienić zawodnika, jeśli CPU źle rozszyfruje, do kogo adresowałem podanie. Potem mam akcje całkiem inne, niż planowałem. Wtedy głośno sobie przeklinam do telewizora.

 

Wyrzuty z autu to także w wielu przypadkach śmiech na sali. Piłkarz potrafi przebiec na pełnej (pipi)e pół boiska, żeby podbiec do piłki i zbyt lekko kopnąć w stronę wyrzucającego, co kończy się i tak resetem akcji i stratą czasu. Nie widzę praktycznie żadnej poprawy, bajer wrzucony na siłę, niedopracowany. Już wolałem, kiedy za każdym razem, jak piłka wyleci na aut, konsola kończyła akcję i dostawaliśmy od razu piłkę do ręki.

 

Pinballe, które są efektem tego nowego systemu zastawiania się i walki ciałem. Wiele razy miałem sytuację, gdzie jeden czołg potrafił "poprzebijać" się przez pół boiska, a ja, nie mogąc zabrać mu piłki, dostawałem bramę. Ktoś wcześniej napisał, ze pinballe nie są tak rażące i gra się przyjemnie. Dla mnie to jest kompletne nieporozumienie i mam zupełnie odwrotnie. Uważam, ze to jest przesadzone i zbyt często piłka się odbija od kilku zawodników, lecąc w randomowym kierunku. Fajnie to wygląda szczególnie w polu karnym, gdzie dochodzą jeszcze karne z kapelucha. Ubaw po pachy, naprawdę.

 

Aha, opcje nadal mulą niemiłosiernie i poruszanie się po nich to katorga. Jeszcze zmienili układ i trzeba się przyzwyczajać od nowa.

 

Nie wiem, może grałem jeszcze zbyt krótko, by to opanować (bardzo prawdopodobne), a może ta gra naprawdę jest taka słaba. W każdym razie póki co jestem zły, że wydałem hajs na daremno.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie narazie porażka, ale to dlatego, że nie ogarniam tej fify. We wszystkie spokojnie ciupałem w sezonach w pierwszej lidze, mało porażek, a tutaj awans z trudem do 9 ligi i cały czas problemy z grą. Nie potrafię żadnej składnej akcji skonstruować.

Przegrywam po pierwszej połowie 3:1. Przeciwnik się rozłącza i oczywiście liczy mi porażkę. Ciekawe.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Hmmm. Tak przeczytalem wypowiedz Figlarza i ma troche racji ale pozwolcie ze odniose sie troche do tego. OK, zgadzam sie m.in. z tym ze bramki z glowek to jest przesada, jest tego za duzo. Zgodze sie z tym ze bramkarze odp.... lipe. Bo czasem pilka ledwo leci po strzale glowa a oni niepotrafia jej zlapac tylko odbija, czasem mam wraznie ze co FIFA to bramkarze coraz glupsi. Jak z CPU to nie oceniam gdyz osobiscie uwazam iz granie z CPU w FIFA mija sie z celem (przypominam iz sa to moje osobiste odczucia). Wiem ze nie kazdy gra online, ze po cos te tryby sa ale mamy XXi wiek i w taka gre jak FIFA az prosi sie zeby grac z innymi ludzmi. Zgodze sie tez z tym ze niektorzy pilkarze są tacy troche 'klocowali' badz, jak kto woli, 'ociężali'. Rozumiem przy slabych druzynach ale jak sie gra zespolami z najwyzszych lig to jednak pilkarze, IMO, powinni obracac sie z pilka nieco szybciej i sprawniej. To tyle z mojej strony jesli chodzi o minusy i złe rzeczy.

 

Ogolnie FIFA 14 uwazam za udany i bardzo ciekawy produkt. Akcje wygladaja niezle, po paru meczach online gra sie naprawde przyjemnie i z checia tworzy sie sytuacje bramkowe. Strzaly sa niezle, idzie, w kocnu, bezproblemowo uderzyc ladnie z pierwszej pilki (w poprzednich fifach mialem z tym problem). Zmienilo sie duzo jesli chodzi o rozgrywke,jednym nie pasuje, innym tak. Ja naleze do tych drugich. Z grami pilkarskimi, wlasnie jak FIFA, jest problem taki, ze gra zawsze polega na tym samym (w koncu to pilka nozna i zasady sa takie same od zawsze) a gracze oczekuja nowych rzeczy wiec programisci musza probowac cos zmienic (czasem moim zdaniem na sile) aby gracze nie marudzili ze dostaja odgrzewanego kotleta z nowymi skladami. Gry pilkarskie co roku beda sie bardzo zmieniac a programisci beda szukali coraz to bardziej wymyslnych sposobow aby nas zaspokoic. Tworzac nowa edycje gry pilkarskiej to moim zdaniem jest abrdzo trudny orzech do zgryzienia.

 

Podsumowujac, ja osobiscie polecam 'czternastke' nowy system rozgrywki przypadl mi do gustu i z checia bede rozgrywal kolejne mecze aby sie doskonalic i probowac grac jak najlepiej.

 

 

PS. Z gory uprzedzam tych co beda chcieli nawiazac "A w PESie to a w PESie tamto" - to jest temat o FIFA 14 wiec tylko do tej serii sie odwoluje :)

PS.2.: Szukam kogos z HS i kogos sklonnego do wspolpracy aby czasem sprobowac i pograc w sezony wspolpracy ;) Tak na spokojnie, bez spiny.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Czy jest ktoś mi w stanie wrzucić skana okładki z limitowanej polskiej edycji? Może być legionistów, może być WKS'u. Chcę zrobić okładkę dla Zawiszy Bydgoskiego. Wrzucę tu potem na foruma jakby ktoś chciał też taką okładkę mieć. Ale najpierw potrzebuję wysokiej jakości skan. Dzieki wielkie z góry!

Odnośnik do komentarza

online wrócił do normy, grając przed premiera kilka dni wcześniej było bardzo polagowane i dziwnie zamulone, wczoraj piłkarzyki biegały już jak w offline czyli z motorkiem w du.pie, szkoda tylko że patch 1.01 nic nie zmienił w kwestii maksymalnie spiier.dolonych rzeczy, tracenie goli po wrzutkach już przestaje mnie bawić a ultradefensive z zablokowaniem skrzydeł nie mam zamiaru grać - czekam cierpliwie na patch bo z online nie ma funu na razie

 

fajne jest że dali w końcu opcję matchday do Online Seasons (statystyki grajków każdego tygodnia ulegają zmianie +1 +3 -2 zależnie od formy IRL), wcześniej było to tylko w offline co było marnotrawstwem 

Odnośnik do komentarza

Wszytsko zależy z kim się laczysz - raz jest okej, a raz oline za bardzo zapierdala, jest mniej płynnie niż offline, dodatkowo piłkarze reagują z opóźnieniem, no i grając w turnieju zaliczyłem kolejny freez.

Niech to jak najszybciej naprawia...

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...