Skocz do zawartości

The Order:1886


Zwyrodnialec

Rekomendowane odpowiedzi

Świetna gra naprawdę faktycznie pusta jest i zakończenie jakby musieli zakończyć pracę w pośpiechu.

Ale grafika jak i fabuła super fajnie się grało w sumie to oglądało jak dobry film!

Czekam na kontynuacje ;) może kiedyś.

 

Grało się przyjemnie, choć czasem były niewyjaśnione skoki fabuły. Ale jak za grę która teraz nowa kosztuje 99 zł to naprawdę warto ;) Niech studio bierze się do roboty bo z miłą chęcią zakupię kolejne dzieło :D

Odnośnik do komentarza

Bo co by nie gadać to Order wcale nie należy do słabych gier. Jest po prostu trochę krótki a klimacik i wykonanie ma topowe. Pokażcie mi lepiej wyglądającą gierkę na PS4. Nawet Until Dawn nie ma takiej grafy. Warto choćby dla tych 6h kampanii wydać te 80 zeta. Na premierę 200 za 6h godzin gry to faktycznie przesada. 

 

Może dlatego mamy teraz taki wysyp gier open-world. 

Odnośnik do komentarza

Z klimatem nawet bym sie zgodzil,ale przez walki z lycanami bez zadnego pomyslu(brak zaszczucia/frajdy) i slamazarne tempo prowadzenia akcji(QTE czy cutscenki w momencie rzucania granatow,schodzenia z drabiny nie sa potrzebne) gdzies to ulecialo. Ogolnie w przypadku tego tytulu raczej wszystko obraca sie dookola wizualnych atrakcji,w jakiejs recenzji bylo porownanie ze to troche jak zwiedzanie muzeum i z tym sie zgadzam. Zagrac mozna nawet z ciekawosci ale mam wrazenie ze  gracze czy recenzenci wpadaja czesto w pulapke "grafiki",to jest raczej naturalne bo cos sie w tej grze udalo,ale nie to co najwazniejsze.W interaktywnych filmach/serialach o tyle jest dobrze,ze masz niekiedy emolszyns,wplyw na fabule,zakonczenia,dane sekwencje no tutaj przez wiekszosc czasu spacer po atrapach,ogladanie filmow(nawet calych rozdzialow).

Na te 8 h ktore mnie zajela moze 2 h bawilem sie dobrze(glownie sekcje strzelane ktore sa przednie).Jestem zdania ze na rozne gatunki jest miejsce i prawda the order jest unikalny,ale baba z ch.ujem tez jest unikalna co nie oznacza ze to jest fajne.

Odnośnik do komentarza

Potwierdzam. Kozacko to jest oddane,ale dla mnie to jak jest prowadzona gra czy grywalnosc tez ma na to wplyw, bo tutaj klimat czulem falami na wyrywki i krotkotrwalo.Np jest  etap,ktory mial spory potencjal "horrorowy" i  z poczatku cos zapowiada,a pozniej jak dochodzi do rozwniecia to lipa.Filmiki tez wibijaly z rytmu.W takim pastgenowym TEV ktory siedzi mocno w czasach ps2 klimat byl trzymany przez wiekoszosc czasu,a przy bossach to juz w ogole wchodzil na wyzszy level,przy jednym nawet telepaly mi sie lapy jak jakiemus cpunowi.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Właśnie zacząłem grać. Po czasochłonnym MGSV brakowało mi zwięzłej produkcji o "kinowej" wartosci, czyli:

- krótko, raz, a na temat,

- z dobrą narracją i dialogami

- klimatyczną (czyli widoczki, detale). No widoczki i audio (dubbing ang.) to tutaj pierwsza klasa. Dawno nie widziałem już gry, która wygląda w ruchu jak wyrenderowany CGI. Nie ma tu najmniejszego ząbka aliasingu, po prostu masełko. Czasem się zatrzymuję by dać zooma na poszczególne tekstury, efekt falującego dymu z fajki, obiekty, gazety. Dobrze to porównano wyżej z muzeum.

Wczoraj grałem przez pierwszą godzinę, akurat żona wróciła z pracy - na chwilę się dosiadła i oddała mi pada 3h później xD A zwykle lubi tylko sekcje przygodowe, a strzelanki oddaje mi. Także 50% gry pewnie obejrzę z kanapy, ale i tak jest ciekawie.

Nie warto wydawać na premierę pełnej kasy za 5,5h gameplayu (bez żadnych NG+ czy multiplayera), ale przy obecnych cenach nie można się zrażać reckami typu 5/10. Na początku olałem tytuł, ale w końcu od biedy wziąłem i nie żałuję.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Gra, moim zdaniem, świetnie spełnia swoją rolę. Jest pokazem mocy konsoli, jak również jako zaczyn nowego IP. Jeżeli The Order zostanie oddane w ręce jakiegoś zdolnego studia (1st party) to może z tego powstać świetna marka.

Odnośnik do komentarza

Red nie warto dla Ciebie.

 

Ja np jak kupiłem na premierę. Przeszedłem w 7,5 h (a nie 5,5) i z satysfakcją odłożyłem na regał do kolekcji aby za jakiś czas (1-2 lata) przejść sobie na hard i z pl dubbingiem, bo 1 raz to tylko oryginał. Pomijam już fakt perfekcyjnej gry aktorskiej oraz VA ale co gorsza wersja PL jest jak to cześto bywa pozbawiona kilku efektów dts.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że dla mnie. Opinia ma to do siebie, że jest subiektywna, więc nie dodawałem w każdym zdaniu, że "wg mnie".

Może sobie ją przejdę drugi raz już po polsku, ot tak dla porównania gry aktorskiej. Szkoda tylko, że opcji językowych nie ma w grze, lecz trzeba zmieniać ustawienia systemu.

Odnośnik do komentarza

Jak chciałeś sobie postrzelać to są setki lepszych gier w tym względzie, więc co się kardynał dziwisz ?

 

Trochę jakbym miał ochotę poskakać w jakiejś platformôwce i wybrałbym Uncharted z słabym automat skokiem.

 

Co innego jak byś miał ochotę na nowe ip, fajne uniwersum, kapitalny design, fsntastyczną grę aktorską, kozackie AV oraz cinematic experience to byś się dobrze bawił przy tej grze ( coś jak opina Reda).

Odnośnik do komentarza

NIe wiem czy to przypadek ale martwy temat ożył w momencie gdy swoją gre dorwałem. NIe kupiłem wcześniej bo się właśnie naczytałem opini że gra na kilka godzin i ze wzgleu na czas gry nie warta "pełnej ceny".

 

Grałem dwa razy już, łącznie ok 2 godzin i jestem w ósmym rozdziale. Mogę powiedzieć na razie że to geniusz pod względem narracji, filmowości, ujęć kamery i tego jak przywiązano wagę do szczegółów. Jak pierwszy raz użyłem urządzenia do przeładowywania zamków magnetycznych albo pierwszy raz otwierałem wytrychem drzwi to mnie pozamiatało. Cała reszta AV stoi na jednym z najwyższych poziomów jakie widziałem do tej pory.

 

Gameplay z kolei nie jest specjalnie innowacyjny ale czy to źle?. Mnie osobiście bardziej niż Gearsy podpasował. Pewnie ze względu na klimat Londynu i tamtych czasów. Jestem świerzo po seansie drugiego sezonu Penny Dreadful który idealnie do The Order pasuje.

 

Lykanie OK, licze jeszcze na Wampiry i potwora Frankenstein.

Edytowane przez ListuniO
Odnośnik do komentarza

No bo mi się podoba.

Z drugiej strony pomijając że nie znosisz mnie za moje sukcesy życiowe (hehe) to czy nie mam racji z tym, że trochę bez sensu kupować Order jak ma się ochotę postrzelać tym bardziej że są w necie setki opinii co raczej nie chwalą strzelania?

 

No i proszę popatrzeć na wpis nad avatarem, zobowiązuje mnie do czegoś !

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...