Skocz do zawartości

Mad Max


Pryxfus

Rekomendowane odpowiedzi

Kurczę fajna ta giera. Wlasnie wyczyściłem wszystkie tereny jeeta na 0 przeszedłem 3 akt i chce wiecej. Cos czuje ze mapę wyczyszczę na błysk bo lokacje i design ich wykonania jest świetny. Te kible wykonane z foteli i częste skrawki historii przy nich mnie rozwaliły :D widac nie tylko ja lubię poczytać na klopie choc w czasie apokalipsy maja trochę "wygodniej". Ogólnie jestem pod wrażeniem wykonania całego świata w grze. Same punkty na mapie z ta żółta dłonią gdzie można znaleść złom czasem potrafią mega zaskoczyć, gdy znajdujesz jeszcze tajne przejście pod ziemie a tam dalsza eksploracja z ciekawie zaprojektowanymi pomieszczeniami. Co prawda misje powtarzalne ale jak narazie mnie nie zmęczyły. W sumie bardzo podobne odczucia miałem przy fc4. Bardziej chciało mi sie biegać po mapie i zwiedzać miejscówki i robic sidequesty, co sprawiało mega frajdę niz ruszać fabule.

Edytowane przez kacprzak1991
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja byłem zachwycony oprawą gry i widoczkami, przecież porównując to z fallout4 to jest mistrzostwo świata!

Klimat świetny, walka lepsza niż w batmanie, fajne combo i dodatkowy osprzęt, bijąc kogoś czuć że ich to boli, siła (pipi)niecia i trzaski :)

Plus klimatyczne autka, upgrejdy, konwoje, dużo tego.

Praktycznie w ogóle brak loadingów, przy wjezadzniu do twierdzy tylko, a nie jak w tamtym guvnie F4 co chwile.

 

Sandboxowy majstersztyk jak dla mnie, co tu dużo pisać

Odnośnik do komentarza

Ja też się od kilku dni zachwycam i jestem mniej więcej w tym samym miejscu co kacprzak1991 - na liczniku już 30 godzin a ja mam wrażenie, że gra się nawet na dobre nie rozpoczęła!

 

Mam takie pytanie do osób, które wbiły "calaka" - czy po ukończeniu gry i wyczyszczeniu mapy można gdzieś jeszcze ogarnąć te wyzwania legendy? Ja mam problem z wyzwaniami przy walce wręcz - w trakcie furii ubić 8 przeciwników i ubić 12 przeciwników w walce wręcz bez utraty życia. Chociaż to drugie to pół biedy bo dzisiaj miałem już 11 ale kamieniem dostałem. :/ Tak się zastanawiam czy do tego można wrócić? Czy będą po ukończeniu gry jakieś dodatkowe i "nielimitowane respy" przeciwników? Albo w którym miejscu to ogarnialiście?

 

Mad Max na początku mnie trochę zmęczył ale po kilku godzinach muszę przyznać, że gra jest zacna i przyciąga! Nie mogę w robocie wysiedzieć Panowie z myślą, że w domu czeka na mnie moje Magnus Opus i czyszczenie mapy! :D

Odnośnik do komentarza

Po skończeniu fabuły możesz dalej kompletować te challenge, ale lepiej zrób to sobie zanim skończysz grę - więcej przeciwników i miejsc w których możesz je nabijać. U mnie przykładowo pamiętam był problem z konwojem bo został mi jeden na mapie i musiałem grindować na nim kilka wyzwań.

 

Te 8 killi w trakcie furii też parę prób miałem ale jakoś mi się udało w końcu:

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja bazuję na liczniku z poziomu konsoli XO w dziale osiągnięcia.

 

Widzę, że jest bardzo dużo wyzwań związanych z archaniołami - jednym archaniołem zrób to, drugim archaniołem zrób tamto - jest tego dosyć sporo. Czy gra po pewnym czasie wymusza prowadzenie wybranych archaniołów zamiast mojego Magnus Opus? Jakoś nie wyobrażam sobie, że po ukończeniu gry będę "dosiadał" wybranego archanioła i szukał na mapie 10 samochodów danego typu do zniszczenia w danym stylu.

 

Mad Max mnie zachwyca ale jednocześnie przeraża! Upragnione 100% w osiągnięciach może być dla mnie nieosiągalne.  :dunno:

Odnośnik do komentarza

te wyzwania to pikuś. większość z nich zrobiłem przy okazji wyścigów albo po fabule w kilka minut. pamiętaj że jeżeli masz w garażu auto, które musisz rozwalić danym archaniołem to wystarczy wyjechać tym autem, później flarą sprowadzić swoją furę (wcześniej wybranym archaniołem) i nawalasz. łatwizna. poza tym do wielu z nich przyda się za(pipi)ista miejscówka. stoją tam zawsze 2 pojazdy tych świrów z pustyni co mają pełno kolców. na dodatek plują ogniem więc na nich sporo można grindować. zaraz poszukam mapkę i zaznaczę gdzie są. zawsze tam się respawnują, wystarczy odjechać parę metrów i wrócić. nawet rozwalanie przez pocieranie można na nich zaliczyć więc serio te wyzwania to speedrun.

 

 

FL00kf7.jpg

 

jedna albo druga miejscówka. jest tam baza ze złomem ale po wyczyszczeniu z wrogów auta się respawnują. poza tym na tej mapce, przy wyjeździe z czerwonego obszaru, dokładnie tam gdzie pokazuje kursor gry, zawsze stoi też kolorowy pickup. również się przydaje do niektórych wyzwań.

 

licznik godzin gry jest gdzieś w statystykach. przejrzyj wszystkie opcje na pauzie.

Odnośnik do komentarza

Pisze z telefonu i za bardzo nie wiem jak to wrzucić w spoiler wiec uprzedzam SPOILER

 

chciałem zapytać czy pozniej można wrócić do tej miejscówki gdzie uratowaliśmy pewna córkę bo zostawiłem tam 2 złomy i jak wróciłem po tej misji to wejście jest zamknięte przez bramę z kolcami. Pozniej bedzie to otwarte?

 

Edytowane przez Colin
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

W koncu wzialem sie rowniez za Mad Maxa. Kupilem go chyba dobre pol roku temu albo i lepiej i zaluje bardzo, ze dopiero teraz odpalilem. Po paru h robienia misji, zbierania zlomu, ubijania zbirów i odblokowywania tych fortec jestem bardzo zadowolony. Oprawa audio/video rewelacja. Tak jak pisalem Fanek, jak sie uderza kogos z preta, klucza czy maczugi to czuc te moc, czuc, ze kolo oberwal porzadnie. Mam nadzieje, ze nie znuzy, ale skoro Shadow of Mordor przeszedlem, wbilem platyne i gra mi sie podobala do konca to mysle, ze tutaj bedzie podobnie. Platyne jednak chyba odpuszcze, za duzo czasu i kombinowania...

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kupiłem tego Maxa jakoś parę tygodni po premierze, pograłem z 4-5h i wynudziłem się okropnie. Od tego czasu giera poszła w odstawkę i czeka. Doszedłem chyba do drugiej twierdzy? Nie pamiętam dokładnie. Skusiły mnie liczne porównania do Shadow of Mordor, które wkręciło mnie strasznie i w ogóle było najmilszym zaskoczeniem roku 2014. Zeszłoroczny filmowy Mad Max też mi się podobał, więc myślałem, że giera faktycznie będzie spoko. A tu jak mnie nie wynurzył ciągły piach, pustynia, nijakie questy (przynieś/zanieś/pozamiataj) i miałka walka - lepsze od Batmana, dafuq? Siepanie pięściami z góra 5-6-osobowymi grupkami. Finiszery faktycznie mogą się podobać, tylko szkoda że z reguły od razu po nich walka się kończy i znowu pylanie samochodzikiem po piachu. Sporo więcej frajdy dawały piruety z mieczem i efektowne obcinanie łbów orkom w Mordorze. Warto dać grze jeszcze jedną szansę? Niespecjalnie mam teraz w co grać i szukam jakiegoś zapychacza.

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Potwierdzam. Nuda pojawiła się po niespełna kilku godzinach. Powtarzalność, schemat i brak pomysłu na rozgrywkę. Max kiedy chce się napić wody wypuszcza trzymany w ręce przedmiot (?!).

Jedziesz autem i stoją na poboczu przeciwnicy. I tu są zawsze dwie opcje: uderzasz w nich pojazdem i próbujecie się nawzajem rozjechac, albo mijasz ich i oni cię gonią. I tak w kółko. Kolejne kilkaset metrów ta sama sytuacja.

Słabe to i zmarnowany potencjał. Masa, masa schematów ( ubisoft przy tej produkcji może się schować ).

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kumpel zachęcił do zagrania. Gram z ciekawości bo dupy gra światu nie urwała. Nasunęły mi się dwa pytania: czy człowiek odpowiedzialny za schemat sterowania jest  jeszcze na wolności i ma pracę? Czy ten Max rusza się jak dwutonowy manekin przez całą grę? Podjarałem się tekstami, że system walki jak w Batmanie albo i lepszy. Sorry chyba była mowa o Batmanie z Mega Drive...

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kumpel zachęcił do zagrania. Gram z ciekawości bo dupy gra światu nie urwała. Nasunęły mi się dwa pytania: czy człowiek odpowiedzialny za schemat sterowania jest  jeszcze na wolności i ma pracę? Czy ten Max rusza się jak dwutonowy manekin przez całą grę? Podjarałem się tekstami, że system walki jak w Batmanie albo i lepszy. Sorry chyba była mowa o Batmanie z Mega Drive...

 

No ja przez to sterowanie nie mogę wbić paska Fury w 10 sekund. Ostatnie zadania i była by platyna a tak nie chce mi się już tego powtarzać. Wykonuje kombo perfekcyjnie ale zawsze jakiś kolo mi się wpierdo(pipi) i przerwie łańcuch, no i pasek się zatrzymuje i od nowa i restart i Load i znów próba i tak w koło. 

 

Gra jednak ma klimacik, świetnie się bawiłem zaliczając wszystko wszędzie zbierając zabijając niszcząc i zwiedzając. 

 

Może następnym razem jak będę miał więcej motywacji ..... 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Skusiłem się i kupiłem grę z wyprzedaży na PS Store. Klimacik fajny, samo jeżdżenie autem zrealizowano również fajnie a sam model lania po pyskach jest mniej efektowny niż w Batmanie. Czuć za to siłę wprowadzanych ciosów, szczególnie łamań i w trybie Furii. Przegrałem kilka misji i na razie nie żałuję kupna, ale to jeszcze się okaże z dalszym graniem.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Nie wiem czemu ale ten Mad Max bardzo mocno kojarzy mi się z Cieniem Mordoru. 

 

Bo to prawie że identyczne gry, robione na tej samej formule. 

 

Też właśnie gram i kurczę, nie znoszę takich gier, bo ma ona taki super potencjał, ale przez tę formułę, dostajemy nudnego, schematycznego przeciętniaka. Ale gram dalej.

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

Witam, wszystkich miał ktoś problem z otwieraniem kontenerów harpunem? Ja nie wiem czy coś robie źle, ale nie mogę otwożyć jednego w którym jest ostatni złom. Brakuje mi on do platyny na ps4, nie mogę otwożyć mając poziom harpuna 6, harpun nie widzi(nie podświetla drzwi), co za tym idzie nie mogę wystrzelić i pociągnąć, jest na to jakieś rozwiązanie?

Edytowane przez Patryk77771
Literówka
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...