Skocz do zawartości

Dawne (i dzisiejsze) pisma o grach poza PE (PSX Fan, P+, OPSM, i inne)


Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Shen napisał:

dopiero zobaczyłem posta i właśnie sobie czytam.

Ja to chętnie bym zobaczył PlayerStation Plus

Miałem tylko jeden numer listopad 1999 bodajże z Lara na okładce - jakoś zbierałem PSX Fana, też z opisami, ale za to tłumaczonymi i podjebywanymi :) 
Tutaj planuję zrzucić pierwszy numer PSM, ale trochę się cykam, napisałem do wydawcy, ale odpowiedzi zero. Dużo czasu to ode mnie wymaga (format się nie mieści do skanera, podbijam kolory, usuwam zagniecenia), a nie chciałbym potem tego usuwać.

Chciałbym żeby te pliki wyglądały jak surowy PDF Psx Extreme w cyfrowej wersji:
porownanie1.jpg
porownanie2.jpg

Widać sklejenie stron po prawej :/ 5 stron takich mam.
Nie wiem, kiedy kolejne strony, mam trochę zajęcia :/

 

14 godzin temu, Mejm napisał:

Ale rozumiem, ze jak nie ma juz u nich na allegro starszych numerow to znaczy ze wyprzedane?

Miałeś możliwość zakupu nowych numerów. Nie są to żadne dodruki, ale podejrzewam, że Roger pytając o zgodę na robienie pdfów, dostał tez archiwalne numery. Wyprzedało się to raz dwa. Jak planujesz mieć wszystko PE, to pozostaje Ci szukać na OLX, lub Allegro. Tylko że są to używki w różnych stanach: jebiące fajami, albo posklejane od wilgoci (?) bo ktoś trzymał w piewce :facepalm:

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Kupiłem niedawno kilka archiwalnych numerów Pixela i kurcze jakie to jest dobre. Zamówiłem prenumaratę, dobry poziom tekstów, świetne działy retro. Podobają mi się też nawiązania w tekstach do różnych ciekawostek z ostatnich dziesięcioleci jeśli chodzi o giereczkowo. Widać ,że w redakcji jest sporo starych dziadów którzy zjedli zęby na gierkach. Do tego same teksty np. o retro nie są suche na podstawie zebranych danych w necie tylko są również zawarte wspomnienia z tych czasów czy jak dane rzeczy dobierało się na bieżąco. Dużo lepiej się to czyta niż tekst przygotowany przez kogoś kto w tym nie uczestniczył jako gracz. 

 

Ma to też swoje minusy bo sporo jest o Atari a ja z tą firmą nie mam za wiele wspólnego xd jednak i tak się to dobrze czyta. 

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza

Bo nie przywrócisz do życia magazynu w formacie PDF, z 1997 roku. Tam są stare programy, niekompatybilne zapewne z dzisiejszymi Windowsami. W sumie Roger miał mi chyba zuploadować płytkę z numerem (tymi plikami) i miałem obczaić - bo lubię tak grzebać:), ale poszedł pomysł dla patronów  i tak patroni mają numer poskanowany z dziurkami od segregatora :/

Jak lubisz stare PDFy, to skanuję PSM 1/97 w jakości HD, jak dzisiejsze PDFy Extrima, ale przez 1,5 miecha zrobiłem połowę dopiero :lapka:

Odnośnik do komentarza

Ja mówię o złożeniu numerów (z wywaleniem reklam) od nowa, teksty są, szata graficzna nie była te 25 lat temu jakaś skomplikowana, screenshoty o wiele łatwiej wyciągnąć. No z chęcią bym przytulił takie coś. I patrząc na te licytacje nie jestem jedyną taką osobą. Ewentualnie zrobić zbiorcze wydania (po powiedzmy 200 stron) w wyższej cenie. Mam praktycznie wszystkie Extreme'y ale jakość papieru tak do nru 70 nie była idealna, a pierwsze mają mega cieniutkie strony.

Odnośnik do komentarza

Do mnie ostatnio prenumerata PE dotarła w podobnym stanie, choć nie aż tak zmasakrowana, tylko w jednym miejscu na środku grzbietu "przełamana". W sumie obojętne mi to, bo wcześniej numer patronowy doszedł bez szwanku, ale gdyby to był mój jedyny egzemplarz, to byłoby mi przykro.

 

A okładka CDA jak zwykle TOP. Mają tam do tego zmysł.

Odnośnik do komentarza

Sam do CDA powróciłem po siedmiu latach, kupując numer 1/2021 i w sumie jakoś mnie do siebie ponownie przekonali, bo kupuję i póki co kupować zamierzam. W 2013 już nie mieli tego "czegoś" co sprawiało, że kupowałem ich przez (wtedy) 8 lat. Co ciekawe, o zmianie loga na płaskie pisałem im już w 2015. Teraz ich kładki o niebo lepsze, gdyby tylko papier zmienili na taki jak w PSX i Pixelu- CDA pomimo że ma więcej stron, jest cieńsze niż szmatławiec.

 

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 16.09.2021 o 16:01, marbel007 napisał:

Do mnie wczoraj trafił nowy Pixel... Masakra. 

IMG_20210915_173821.thumb.jpg.00042003276383481ca083230233cd83.jpg

Pierwszy raz tak złamany na pół. 

E. Oczywiście prenumerata. 

Właśnie z takiego powodu, od zawsze, obawiałem się prenumerować jakiekolwiek magazyny. 

Kiedyś chodziłem do kiosku i facetka podawała mi co chciałem, a od kiedy są te wszystkie kiosko-sklepy samoobsługowe, to wybieram sobie taki egzemplarz, który mi się podoba. 

Edytowane przez marcinwks
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, marcinwks napisał:

Właśnie z takiego powodu, od zawsze, obawiałem się prenumerować jakiekolwiek magazyny. 

Kiedyś chodziłem do kiosku i facetka podawała mi co chciałem, a od kiedy są te wszystkie kiosko-sklepy samoobsługowe, to wybieram sobie taki egzemplarz, który mi się podoba. 

W tym problem, że ja już rzadko chodzę po takich przybytkach i pewnie nie kupowałbym regularnie. Od 3 lat minimum prenumeruję PSXE i od 2 lat łączoną z Pixelem. I póki co pierwszy raz aż taki pasztet. Przeważnie przychodzą jak. Prosto z drukarni, co 4-5 numer gdzieś zagnieciony w transporcie czy skrzynce. Teraz aż by się chciało temu komuś do gardła wsadzić z powrotem gazetkę. 

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, marbel007 napisał:

W tym problem, że ja już rzadko chodzę po takich przybytkach i pewnie nie kupowałbym regularnie. Od 3 lat minimum prenumeruję PSXE i od 2 lat łączoną z Pixelem. I póki co pierwszy raz aż taki pasztet. Przeważnie przychodzą jak. Prosto z drukarni, co 4-5 numer gdzieś zagnieciony w transporcie czy skrzynce. Teraz aż by się chciało temu komuś do gardła wsadzić z powrotem gazetkę. 

A nie można gdzieś tego zgłosić? Do PP, że listonosz odp...fuszerkę albo do wydawcy? Bo z jakiej paki masz być na tym interesie stratny?

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, marcinwks napisał:

A nie można gdzieś tego zgłosić? Do PP, że listonosz odp...fuszerkę albo do wydawcy? Bo z jakiej paki masz być na tym interesie stratny?

Napisałem do Idea, ale nie czekam na jakąś reakcję. Jak numery nie dochodziły (zawsze PSXE) to musiałem tam dzwonić by się doprosić. No zobaczymy. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 19.09.2021 o 15:33, marbel007 napisał:

Napisałem do Idea, ale nie czekam na jakąś reakcję. Jak numery nie dochodziły (zawsze PSXE) to musiałem tam dzwonić by się doprosić. No zobaczymy. 

Zwracam honor! Dosłali nowy numer w kopercie bąbelkowej oraz z tekturowymi wkładkami. Co prawda listonosz również dał temu radę, ale uszczerbione tylko troszkę w górnej części, natomiast całość od razu lepiej się czyta! :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...