Skocz do zawartości

Dawne (i dzisiejsze) pisma o grach poza PE (PSX Fan, P+, OPSM, i inne)


Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz... od roku widziałem albo i dwóch, że nie tylko poziom pisma spadał, ale i same recenzje były jakieś takie... kupione...
Najsłabsze w mojej kolekcji to były roczniki 2018. Jeszcze 2015-2016 jeszcze jeszcze ujdzie z poziomem tekstów, ale potem...:facepalm:

Wargaming wszędzie reklamowało, ale nie kojarzę by wszędzie aż tak słodzono tej grze... A było przecież masa innych fajnych MMO sieciowych i jakoś cicho sza....

Odnośnik do komentarza
W dniu 11.04.2022 o 18:43, PiotrekP napisał:

4 CD (lub 1 DVD) były w latach 2003-2006.

 

Ogólnie lata 2005-2012 to chyba drugi złoty wiek CDA.  Sprzedaż jechała głównie na pełniakach, ale i samo pismo też było niezłe. 15 złociszy wtedy to był dobry deal, zwłaszcza patrząc na Play i KŚG z ich czyszczeniami magazynów, cieńszym pismem i ceną powyżej dychy. Albo ich wydania specjalne, gdzie za podobną cenę sprzedawali broszurki 16 str (minus 4 na plakaty) też z pełnymi z czyszczeń. Aż się człowiekowi dyskusje i kłótnie na markolfie przypominają.  Mimo wszystko piękne czasy to były.

Bauer też robił czyszczenia. W czasach gdy kupowałem Clicka (zanim warszawską redakcję wywalili) wydawali przez krótkich czas dwutygodnik "Virus_", redakcją było kilka osób z ekipy CDA z Hutem jako red.naczem. Oceny były w 4 kategoriach i samemu trzeba było sobie wynik zsumować i wpisać w kratkę. ~60 stron i cienki papier łącznie z okładką jak Click na samymi początku. Po kilku numerach zaczęli dawać płyty z cda (podobno były też warianty z clickowymi ale u mnie nidgy takich nie było), twardszą okładkę no i cena w górę. A potem nagle zdechło.

Edytowane przez bastek66
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, bastek66 napisał:

Bauer też robił czyszczenia. W czasach gdy kupowałem Clicka (zanim warszawską redakcję wywalili) wydawali przez krótkich czas dwutygodnik "Virus_", redakcją było kilka osób z ekipy CDA z Hutem jako red.naczem. Oceny były w 4 kategoriach i samemu trzeba było sobie wynik zsumować i wpisać w kratkę. ~60 stron i cienki papier łącznie z okładką jak Click na samymi początku. Po kilku numerach zaczęli dawać płyty z cda (podobno były też warianty z clickowymi ale u mnie nidgy takich nie było), twardszą okładkę no i cena w górę. A potem nagle zdechło.

 

Ale to były piękne czasy, jak rynek był tak chłonny, że powstawały właśnie taki wynalazki jak Virus, było też chyba Action Plus, nie mówiąc o innych tytułach jak Click, KŚG, Play itp itd. Człowiek nawet jak miał furę czasu jako dzieciak w szkole to by tego nie był w stanie wszystkiego przyswoić. 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Pupcio napisał:

Kojarzycie stronkę gdzie było sporo skanów starych polskich szmatławców o grach? Wydaje mi się że ktoś na forum kiedyś wrzucał ale nie mogę znaleźć :smutas:

jest też http://retroreaders.ovh  ale mają wyłączoną rejestrację.

a widzę wejścia z ich strony na moje skany... :twisted:

3 minuty temu, LeifErikson napisał:

Człowiek nawet jak miał furę czasu jako dzieciak w szkole to by tego nie był w stanie wszystkiego przyswoić. 

mniej czasu zżerało siedzenie na fejsbuku/forumku/innych stronkach.

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, łom napisał:

Kruci nie tak stare :rayos: pamiętam że było dużo psxów z czasów psx/ps2 i chyba tych playstation magazine polskich. Z wyglądu bardziej stronka grzybiego to przypomina ale tam nie trzeba było sie rejestrować. Wgl tam było pełno skanów, nie tylko gierkowych gazet :smutas:

Odnośnik do komentarza

Nie kumałem tego fenomenu 1 i 2 GTA.
W czasach PSX jarał mnie Driver 1 i potem średni 2. Choć tekstury przed maską się wczytywały na żywca i słaba widoczność wprzód ale... ten klimat lat 70 i gierka w 3D w tamtych czasach:ohboy: w gangsterskim klimacie. Co do GTA to jakieś demo miałem i.. jakoś mnie nie zaintrygowało to.
Ale faktem, nie tylko CDA narzekał na grafikę w 99 ale i PE i inne również narzekali na grafikę. Że znów 2D Chyba był część oznaczona też podtytułem London?

Odnośnik do komentarza
38 minut temu, Soyokaze napisał:

Ale faktem, nie tylko CDA narzekał na grafikę w 99 ale i PE i inne również narzekali na grafikę. Że znów 2D Chyba był część oznaczona też podtytułem London?

wtedy każda gra wychodziła już w 3D - np. przypomniał mi się teraz kupsztal Prince of Persia w 3D... Ale dla mnie GTA 2 było megagrywalne: chyba żadnej misji nie ukończyłem, ale samo jeżdżenie po mieście (czołg jest na prawym dole mapy jakby co), grało się na zmianę z siorą czy kuzynami w zabawę pod tytułem "kto zrobi większy rozpierdziel".

Jedynka to odległe czasy, kumpel z klasy 1-3 pokazał mi grę na swoim PC w 1998 roku :)

Później na PSXie miałem GTA London, średnie.

Dopiero na PC GTA 2 i to było dobre - ale też rozdzielczość PC vs telewizor, zrobiła swoje.

Odnośnik do komentarza

@grzybiarz
 

Jak ktoś bardziej wychował się na PC i mógł ogrywać GTA to spoko. Ja miałem PSX i ten fenomen, mimo że też ta gra wyszła na tą konsolkę, mnie ominął.
Ja gierki ogrywałem już 3D w większość, chyba że jakieś platformówki 2D z lewa w prawo.
Więc u mnie w tych klimatach to były 2 części Drivera i zabawa w policjanta, łapanie kryminalistów na zasadach Drivera.

Co do staroci, to szkoda, ze braki są w magazynów archiwalnych niektórych egzemplarzy PE, bym nadrobił historię. A CDA, to widzę, że sporo ma wspominki i nostalgie, bo miało kontakt z grami na PC w tamtych czasach. Ja do 2004 gry na PC były mi obce:unknown: Jedynie to co na chwilę się u  kogoś było i się zobaczyło.

Odnośnik do komentarza

Gta było przede wszystkim mega-grywalne. Dostawałeś otwarty świat, możliwość kradzieży każdego samochodu i rozwałkę. Ta recenzja to w sumie niecałe dwie strony bicia piany o grafikę, nic więcej. W ogóle poziom większości tych recek to jest :pawel: Najlepiej czytało mi się wtedy action redaction.

Odnośnik do komentarza

GTA w okolicach 98 roku robiło mega wrażenie mimo wszystko - możliwość swobodnego pomykania po mieście prawdziwymi amerykańskimi furami to było coś. Do tego stopnia, że nawet trąbienie było fajna zabawa (pamietam do dziś, że Tab na klawiaturze), jak kolega akurat jechał. :D O jakiejś fabule czy misjach to wtedy chyba mało kto sobie zdawał sprawę w moim otoczeniu. :D Dwójka wydawała się taka juz bardziej mroczna i poważna, trochę dziwny był ten setting bo to taka niby przyszłość ale niektóre auta były jak z lat 50tych.

 

Ogólnie GTA jako serie wspominam mega przyjemnie, bo to był poczatek gierkowej zajawki, nie licząc wcześniej pegasusa, i późniejsze apgrejdy sprzętu czy nowe konsole podyktowane tym, żeby nowe GTA odpalić. ;D 

Edytowane przez LeifErikson
Odnośnik do komentarza

Kiedyś podczas przeglądania YT trafiłem na ten kanał: PSX Extreme Archiwum

 

Gość wrzucił chyba wszystkie numery w formie filmików (myślałem, że to ty @grzybiarz xD) Wiadomo, że to nie to samo co PDF, ale jak ktoś chce poczuć nutkę nostalgii to można przejrzeć. Filmiki w takiej jakości, że nawet da się coś poczytać jak się zrobi pauzę. Może warto do gościa się zgłosić, może zechce podzielić się materiałem źródłowym???

Odnośnik do komentarza

Nie no GTA 1 to było coś wyjątkowego. Grafa może faktycznie nie powalała (jeszcze zależy od wersji) ale grywalność i mnogość możliwości to był coś czego nie było nigdzie indziej. GTA 2 mi nie podeszła, ale pamiętam że w tamtych czasach mi nie chciała działać lub chodziła bardzo słabo (już nie pamiętam) bo miałem za słabego kompa.

Odnośnik do komentarza

Był dzień w którym wszystkie swoje czasopisma położyłem na murku za którym stały kosze na śmieci. 
Dzisiaj lekki żal, bo miałem wszystkie numery neo plus spakowane w koszulach w segregatorach. Miejsca brak, a trochę to wszystko zajmowało miejsca. 
Pewnie już wszyscy widzieli i było, ale warto przypomnieć 

 

 

 

Te lata 90 dziwne ale mega fajne z perspektywy czasu. Co miesiąc zaglądanie za kraty czy jest nowy numer tych czasopism. Grażyna jak mnie widziała, to już wiedziała po co jestem.

Na konsole nie było hajsu, a jak już kupili rodzice to tylko psx i potem esperanzy wjeżdżały hurtowo. 
Kwintesencja tych beztroskich czasów u mnie zawsze ta nuta

 

Nostalgicznie spędzam sobotę :whyyy:


 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...