Skocz do zawartości

Dawne (i dzisiejsze) pisma o grach poza PE (PSX Fan, P+, OPSM, i inne)


Rekomendowane odpowiedzi

Ten papier w obecnym CDA xD jest gorzej niż było. Rozdzielczość zrzutów czy grafik to jest porażka. Przeszli na kwartalnik, zwiększyli cenę ponad dwa razy dodając tylko trochę więcej stron, sporo reklam i zmniejszyli jakość druku do tego w piśmie o grach mam artykuły nawet nie związane z grami do tego często notka ,że pełna wersja tekstu na cdaction.pl  

 

Jestem pewny ,że do końca roku sobie ryjek rozwalą z takim podejściem:dunno:  

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Te recenzje to dobry żart.

 

Elden Ring to ogrom przelanej wody, sporo miejsca zmarnowanego na genezę gatunku, ale ogólnie ujdzie, choć to taki raczej rozszerzony felieton z elementami recenzji.

Najbliżej recenzji leży Horizon i tutaj w zasadzie nie mam się czego przyczepić.

 

Ale GTA5 i Dying Light 2 to XD

Pierwsza recenzja, to dwie strony zmarnowane na to, jak doskonale radzi sobie GTA Online i jakie GTA5 było na premierę, a dopiero ostatnia strona dotyka tego, jakiej jakości jest remaster.

A DL2 to najpierw dwie strony opowieści o tym, jak radzi sobie Techland i że ma kompleks CDPR, potem jak radzi sobie pierwsza część DL, a dopiero potem strona o samym DL2. 

 

No beznadzieja. Nikt się w tych recenzjach nie skupia na samej grze (poza Horizonem).

Odnośnik do komentarza

Masakra w ogole ile w cda jest bledow w druku. I to juz nawet nie literowek ale brakujacych albo nadmiarowych wyrazow. Az do koncowych zawirowan z bauerem znalesc u nich literowke to byl cud, stawiam ze jedna na pare lat. Potem kiedy sie zawijali i kombinowali z formatem i cenami dalo sie zauwazyc ze to juz nie ta sama korekta co dawniej. Po zmianie wydawcy nastapila poprawa ale teraz co czytam to jest ku.rwa dramat. Podobno przy tym kwartalniku tez zaspali.

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Shen napisał:

Przyniosłem z piwnicy opisy do Chrono Cross, tylko gdzies zapodziałem numer 38 PE:sapek: Przynosiłem go wczesniej, bo odswiezalem recke Chrono i zniknął.

 

20220418_112100.thumb.jpg.ef58971925689944dcf9520536f38ef9.jpg

No i sie wkurwilem, całą chate przeszukałem, znalazłem Neo+ z recką CC, na bank je przynosiłem razem z piwnicy i za chuja nie ma :frog:

 

20220418_212848.thumb.jpg.ab2bae53c2450b2707b43666fd2df39d.jpg

W dniu 26.09.2020 o 14:38, aux napisał:

Kurde, miałem skan tego listu otwartego, ale gdzieś mi zaginął. To jest ten numer, on ma dwie okładki. Twarda ma logo PLAY a miękka PLAYER. Sierpień 2000, nr. 8/27/2000.

 

KXq9dna.png

 

Ten naczelny Playera był kozakiem, można się uśmiać czytając wstępniaki. Często są pociski w stronę Psx Fana (Pietruszczak leszczyku!), albo jak jedzie młodych autorów którzy chcieli dokonać wrogiego przejęcia magazynu :)

 

 

Nadal chcesz ten list? Miałem ten numer dziś w ręku nawet, jutro mogę po niego zejść

Odnośnik do komentarza

Pewnie po prostu przyspermił i zażartował, że jego faworytka wygra, tak myślę.

 

 

Kurde, kusicie żeby poczytać te stare gazetki. Ja ostatnio zrobiłem lekki remanent i znalazłem najlepszą reklamę PSX jaka wyszła, czyli mózg w mikserze. To było takie :banderas:

 

Jak już gadamy o CDA i Clicku to w pewnym momencie którzyś wydawali też jakieś oddzielne pisemko, takie bardziej poświęcone fantastyce. Pamiętam, że tam pierwszy raz czytałem o systemie rpg Wampir Maskarada itd. Powinienem gdzieś mieć kilka numerów.

Edytowane przez Szwed
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, grzybiarz napisał:

http://katalogczasopism.prv.pl/czasop/click/index.html

na samym dole są okładki do powspominania :) miałem jeden numer, ale jakoś mnie nie wciągnęło.

 

Wow, dzięki, Clicka z końcówki 2008 i 2009 (ze zmienionym logo) w ogóle nie kojarzyłem.

A te wczesne numery chętnie bym teraz poprzeglądał, ale chyba nic się u mnie nie uchowało, bo jakość ich papieru była bardzo marna, tak jak motogazetek obecnie. 

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Mejm napisał:

A to nie Action Plus robila ekipa cda? W sensie robila i na poczatku to byl taki w sumie dodatek z samymi opisami przejscia i solucjami ale pozniej juz w sumie normalnie pismo z reckami, nawet covera dodawali.

 

Teraz może mi się chronologia popierdzielić, więc jak ktoś ma pewne info to niech poprawi, ale wydaje mi się, że Click został przejęty przez Bauera po kilku latach działalności i wtedy zaczęły się jakieś takie przetesowania (ten Hut z CDA był chyba naczelnym Clicka jakiś czas???).

A Action Plus to swoją drogą - to było takie CDA bis, trochę jak Poradniki PSX Extreme chyba. 

 

 

Edit: 

Tak jest, na Wikipedii jest wpis o Clicku potwierdzający, że ekipa z CDA go współtworzyła (w tym Hut jako naczelny), wydawnictwo Bauer też się zgadza. https://pl.wikipedia.org/wiki/Click!

Natomiast wydaje mi się, że to było dopiero na jakimś etapie istnienia Clicka - zaczynał chyba niezależnie, jako jeden z wielu tytułów i pamiętam, że był całkiem spoko. 

Edytowane przez LeifErikson
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Szwed napisał:

 

 

Jak już gadamy o CDA i Clicku to w pewnym momencie którzyś wydawali też jakieś oddzielne pisemko, takie bardziej poświęcone fantastyce. Pamiętam, że tam pierwszy raz czytałem o systemie rpg Wampir Maskarada itd. Powinienem gdzieś mieć kilka numerów.

 

Click Fantasy, gdzie Jacek Piekara był naczelnym, mam w sumie wszystkie numery, niestety nie utrzymało się, a było całkiem ciekawe.

 

40 minut temu, LeifErikson napisał:

Jak to w ogóle z Clickiem było? On był na początku niezależny, a później pod tym samym wydawcą co CDA? Bo pamiętam, że chyba redakcja jakoś tam się przenikała w którymś momencie.

 

 

W pewnym momencie wydawca zwolnił całą ekipę warszawską i ekipa z Wrocławia ( czyli ludzie z CDA ) przejęli projekt. Ludzie z Clicka stworzyli gameranking, który o dziwo nawet trochę przetrwał. Click był chyba od samego początku pod Bauerem.

 

Edytowane przez Moldar
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...