Skocz do zawartości

Zakupy growe!


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

Ten Metal Slug do grania się nie nadaje, tylko na półkę :).

No chyba, że ktoś chce pooglądać sprite'y i to jak gra wyglądała, bo input lag zabija całą zabawę.

 

Posiadam Slugi na prawie każdą platformę i ranking na podstawie jedynki wygląda tak:

 

1) Wersja MVS, czyli automat - na jednym życiu dochodzę do czwartej 'misji'.

2) Wersja na NeoGeo CD - timingi nadal sztywniutkie - jest arcade perfect, choć loadingi na doczytanie do RAMu sprite'ów bolą. Plusem jest dodatkowy tryb gry.

3) Wersja na Sega Saturn - to samo co wyżej plus wymóg carta rozszerzającego pamięć.

4) Wersja na PlayStation - gorsza jakość dźwięku, ale z grubsza podobna historia. Na jednym żyćku obijam do połowy trzeciej misji.

5) Wersja na Wii - obecny lekki input lag, plus bossowie nie świecą gdy dostają damage.

6) Wersja na PSP - obecny większy input lag plus slowdowny tam gdzie nie powinno ich być (a np. Metal Slug 2 na MVSa przycina ostro momentami - grywam od czasu do czasu na oryginalnym sprzęcie).

7) Wersja na PS2 - input lag tak wysoki, że nie da się grać. Chyba że(pipi)y na wynik punktowy i wrzucamy kredyt po kredycie byle tylko zaliczyć grę (zero funu, to tak jak granie na kodach :) ). Po godzinnej rozgrzewce jestem w stanie dojść na jednym życiu do początku trzeciego poziomu.

8) Wersja na PS2 dostępna na PS4 - a idź pan w chooy.

 

O wersji na AES nie piszę, bo takowej nie posiadam, choć jakość identyczna jak MVS - kilkadziesiąt tysi można lepiej spożytkować (mówię o oryginale, nie konwersji za 'grosze').

Edytowane przez ping
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, ping napisał:

Ten Metal Slug do grania się nie nadaje, tylko na półkę :).

No chyba, że ktoś chce pooglądać sprite'y i to jak gra wyglądała, bo input lag zabija całą zabawę.

 

Posiadam Slugi na prawie każdą platformę i ranking na podstawie jedynki wygląda tak:

 

1) Wersja MVS, czyli automat - na jednym życiu dochodzę do czwartej 'misji'.

2) Wersja na NeoGeo CD - timingi nadal sztywniutkie - jest arcade perfect, choć loadingi na doczytanie do RAMu sprite'ów bolą. Plusem jest dodatkowy tryb gry.

3) Wersja na Sega Saturn - to samo co wyżej plus wymóg carta rozszerzającego pamięć.

4) Wersja na PlayStation - gorsza jakość dźwięku, ale z grubsza podobna historia. Na jednym żyćku obijam do połowy trzeciej misji.

5) Wersja na Wii - obecny lekki input lag, plus bossowie nie świecą gdy dostają damage.

6) Wersja na PSP - obecny większy input lag plus slowdowny tam gdzie nie powinno ich być (a np. Metal Slug 2 na MVSa przycina ostro momentami - grywam od czasu do czasu na oryginalnym sprzęcie).

7) Wersja na PS2 - input lag tak wysoki, że nie da się grać. Chyba że(pipi)y na wynik punktowy i wrzucamy kredyt po kredycie byle tylko zaliczyć grę (zero funu, to tak jak granie na kodach :) ). Po godzinnej rozgrzewce jestem w stanie dojść na jednym życiu do początku trzeciego poziomu.

8) Wersja na PS2 dostępna na PS4 - a idź pan w chooy.

 

O wersji na AES nie piszę, bo takowej nie posiadam, choć jakość identyczna jak MVS - kilkadziesiąt tysi można lepiej spożytkować (mówię o oryginale, nie konwersji za 'grosze').

 

 

Ja jeszcze dodam ,że wersji na steam nie warto brać za darmo. To już lepiej działa Metal Slug Collection również na PC. Jednak kompletnie nie polecam zakupu. 

 

Niestety nie mam możliwości sprawdzenia  bo wyprzedałem wszystko oprócz MVSa i Famicoma ale MS3 miło wspominam na oryginalnym Xboxie. Była też 4 i 5 ale niezbyt przepadam za tymi częściami. W 5 podoba mi się muzyka za to karny kutas za ciecia w grafice no ale w porównaniu do 6 czy 7 to jest cudna. 4 nie jest zła, niby jest wszystko co było plus coś więcej do tego ładny pixel art ale czuć już brak ręki poprzedniego studia. Czwórka to na pewno najlepszy metal slug nie z pod ręki ojców serii. 

 

3 godziny temu, Dr.Czekolada napisał:

Switch ma prawie jak na automatach.

 Prawie robi, dalej czuć ,że to emulator ale nie jest źle. Denerwuje mnie trochę responsywność ale ja praktycznie raz w miesiącu gram w oryginalną wersje. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No no, Nadol, moglibyśmy być kumplami.

 

Ten Psikyo ma jakąś biblioteczkę/dodatkowe ficzery czy tylko emulator z czterema gierkami? Moja kopia wyjdzie dopiero pod koniec miesiąca, bo zapreorderowałem w zestawie z dwójką.

RXN z kolei utkwił gdzieś w holandii, Undertale'a biorę po weekendzie. Doskonała jest ta konsola.

 

A co do slugów to tak jak pan Ukukuki pisze. Generalnie nie sądziłem, że będę odczuwał tak dużą różnicę między emulatorem a prawdziwym arcade. Trochę jak słuchanie flac-ów zamiast mp3.

 

Edytowane przez ping
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
17 minut temu, milan napisał:

ciekawe z tymi  slugami, to na switcha mozna brac ping?

Śmiało bierz. Seria ACA NEOGEO jest przyzwoicie wykonana - na Switchu może nie grałem, ale kupiłem trochę gierek z serii na XBO i było poprawnie. Wiadomo, że nie to samo co arcade, ale obecnie to najprostsza legalna droga do komfortowego pogrania.

 

Tymczasem przeszedłem się do paczkomatu:

43915217_487729091733048_520180211632890

 

Ale teraz to chyba tylko komboje i komboje będą grani :/

Edytowane przez ping
  • Plusik 8
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...