Skocz do zawartości

No Man's Sky


hav7n

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedz to graczom platformy PC i podziękuj Hello Game, jak mają się jarać grą jak gra jest kompletnie nie grywalna na mocarnych komputerach? Gra jest spalona i Tyle z tego hajpu wyszło, że sobie nie poradzili z Tym. Nie dość, że cenowo tak samo jak na konsoli, to zawsze bywało taki, że gry na PC były tańsze, a to jest precedens, że cena trzyma razem z konsolą, kpina jak to ludzie będą mówić. Nie mają jak grać, bo jak widać, 10 FPS to jakby grać w jakieś w inwalidzkie gry. Poradami to się nikt teraz nie będzie przejmował tylko próbował i kombinował jak zrobić grywalną grę na poziomie chociaż 30 fps.

Odnośnik do komentarza

No ale tutaj już mówimy o indyku, bo jeszcze zrozumiem jak to gra jest aaa to ok, ale za indyka tyle płacić to jeszcze nigdy nie grali, a pomyśl, że takie małe no man's sky sprawia tyle problemów na pc. To już Fallout 4 lepiej działał, już kij z tym, że gra słaba i też była mocna besztana, chociaż optymalizacja działała ok.

Odnośnik do komentarza

ja sie nie wypowiadam o (pipi)ni na pc, zła optymalizacja i zły port to oczywista wada, nie mam zamiaru tego bronić

 

 

tak samo jak batman który jest uważany za bardzo dobrą gre na pc został totalnie s(pipi)y. nic na to nie poradze i dlatego sie nie wypowiadam, nie mam zamiaru bronić zwalonych portów, bo tu nie ma co bronić, "ich sie powinno jebać" jak mawia klasyk

 

 

ale na ps4 animacja jest ok, spotkałem kilka spadków ale to były jakieś specyficzne sytuacje np pierwsze sekundy na planecie albo jakieś szybkie odwracanie kamery zaraz po ukrytym loadingu

 

 

 

 

 

 

z innej beczki

ogolnie NMS to połączenie kilku gier

- minecraft: randomowy świat, wydobywanie surowców, zwiedzanie. jednak grafa jest niezaprzeczalnie 10000 razy lepsza niż kwadraty z minecrafta

- survival game, podobne jak te wszystkie gierki na pc co lądujemy jakimś kolesiem w lesie i robimy siekiere z kamienia i ścinamy drzewa i zbieramy kamienie

- symulator latania po kosmosie

 

tutaj jest taka właśnie mieszanka

 

chociaż jak narazie brakuje jednej rzeczy z tych survivalowch - czyli budowania własnego domku gdzie czujesz sie bezpiecznie. tutaj role domku pełni nasz statek kosmiczny do którego można wrócić żeby sie troche zregenerować. zarazem budowa domków nie miała by w tej grze zbyt wiele sensu bo nie polega ona na tym żeby osiadać w jednym miejscu a przeciwnie - by zwiedzać nowe planety i układy planetarne

 

do tego na koniec dochodzi 18 pierdyliardów planet do eksploracji i pisząc w wielkim uproszczeniu tym jest NMS

 

 

czy to jest idealna gra? na pewno nie!

czy ma wady? na pewno tak!

 

czy mimo wszystko daje mase zaby? tak tak tak!

 

czy zasługuje na totalne zjebanie i hejt? w żadnym razie! nie!

Odnośnik do komentarza

Zwiedzaj różne planety, schrony, monolity, stacje badawcze ale nigdzie nie mogę znaleźć jakiejś broni. Na początku gry jakiś obcy mi coś proponował ale wtedy odrzucilem ale teraz już nie pamiętam która to planeta:p gdzie można znaleźć coś z większą ilością spotów? Kombinezon już ulepszony, na statek hajs się składa tylko ta broń.

Edytowane przez simonldz
Odnośnik do komentarza

No właśnie ciężko mi to porównać do Minecrafta jeśli nie ma żadnej opcji budowania, a jedynie jest niszczenie. Siłą Minecrafta było to, że mogliśmy w nim stworzyć co tylko się wymarzyło, oczywiście w ramach klockowego świata.

Odnośnik do komentarza

Zwiedzaj różne planety, schrony, monolity, stacje badawcze ale nigdzie nie mogę znaleźć jakiejś broni. Na początku gry jakiś obcy mi coś proponował ale wtedy odrzucilem ale teraz już nie pamiętam która to planeta:p gdzie można znaleźć coś z większą ilością spotów? Kombinezon już ulepszony, na statek hajs się składa tylko ta broń.

 

szukaj na planetach (za pomocą beaconów) shelterów, tam czasem kosmita ci da lepszą broń, a czasem możesz kupić

ale w sumie broń ma najmniejsze znaczenie, mimo że możesz znaleźć broń co ma więcej slotów to i tak od ciebie zależy czy wsadzisz w to ulepszenia do kopania czy do walki

 

 

No właśnie ciężko mi to porównać do Minecrafta jeśli nie ma żadnej opcji budowania, a jedynie jest niszczenie. Siłą Minecrafta było to, że mogliśmy w nim stworzyć co tylko się wymarzyło, oczywiście w ramach klockowego świata.

 

no tak, to była siła minecrafta, ale w grze gdzie zwiedzasz miliony planet nie ma sensu zbytnio sie osiedlać na jednej z nich, dlatego budowa czegokolwiek ma mniej sensu. chociaż przyznam że chciał bym sobie zrobić baze, ale tak naprawde to nie jest przydatne

Odnośnik do komentarza

no właśnie

 

nawet jak byś sobie zbudował domek (a ja bym chciał sobie zbudować) to nie ma wielkiego sensu jak zaraz potem odlecisz od tego domku na miliony lat świetlnych żeby dalej obczajać gre, wracanie do tego domku nie miało by zbytnio sensu

 

dlatego w NMS to statek jest twoim domem, w nim sie możesz zregenerować, do niego trzeba wrócić żeby przeżyć na niebezpiecznych planetach

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Budowanie domków/osad to była mordega w fallout 4 (budowanie z perspektywy fps to kara) więc tylko nie to. Naszym domem są stacje kosmiczne i to je mogliby urozmaicić. Im dłużej latam po jednej planecie to znalazłem ruiny jakieś i teraz jakąś pokaźnych rozmiarów lotnisko. Zamiast mnie nudzić coraz bardziej wkręca.

Edytowane przez simonldz
Odnośnik do komentarza

W głębi jaskini znalazłem jezioro. Zanurkowałem i zgubiłem się w zalanych korytarzach. Fajna panika, jak się postać zaczyna dusić, a podpływając do sufitu nie da się wynurzyć. Zaprojektowane światy raczej nigdy nie serwują takich pułapek bez wyjścia. Tutaj winna jest tylko zbytnia ciekawość.

Edytowane przez Siara_iwj
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

ja dziś znalazłem planete gdziNo właśnie ciężko mi to porównać do Minecrafta jeśli nie ma żadnej opcji budowania, a jedynie jest niszczenie. Siłą Minecrafta było to, że mogliśmy w nim stworzyć co tylko się wymarzyło, oczywiście w ramach klockowego świata. prawie wszędziNo właśnie ciężko mi to porównać do Minecrafta jeśli nie ma żadnej opcji budowania, a jedynie jest niszczenie. Siłą Minecrafta było to, że mogliśmy w nim stworzyć co tylko się wymarzyło, oczywiście w ramach klockowego świata. były oceany, a na powierzchni sporo drzew

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

ja dziś znalazłem planete gdziNo właśnie ciężko mi to porównać do Minecrafta jeśli nie ma żadnej opcji budowania, a jedynie jest niszczenie. Siłą Minecrafta było to, że mogliśmy w nim stworzyć co tylko się wymarzyło, oczywiście w ramach klockowego świata. prawie wszędziNo właśnie ciężko mi to porównać do Minecrafta jeśli nie ma żadnej opcji budowania, a jedynie jest niszczenie. Siłą Minecrafta było to, że mogliśmy w nim stworzyć co tylko się wymarzyło, oczywiście w ramach klockowego świata. były oceany, a na powierzchni sporo drzew

Oj, zakręć już żubrówkę.
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dobra, pierwsze wrażenia z gierki. Krótko grałem więc mogę się mylić co do niektórych rzeczy.

 

- nie wiem w którym miejscu Wam to Minecrafta przypomina, przecież ryć można tylko w rzeczach, które są "zbieralne", nie wydrążę sobie tunelu w ziemii czy gdzie mi się podoba. Po skanie widziałem, że pode mną jest sporo źródeł energii to zamiast jak bym to Minecrafcie zrobił kopać prosto pod siebie musiałem szukać przez 5 minut wejścia do jaskini jak jakiś lamus. Budowania nie ma, drążenie ograniczone do minimum, no Minecraft w ch,uj.

- gra o eksploracji bez mapy, ja p,i,e,r,d,o,l,ę

- gra o zbieraniu miliarda różnych rzeczy w której inventory masz pełne po 10 minutach grania, i to w sumie pełne nie wiadomo czego i czy to wywalić, czy zostawić czy w ogóle warto było to zebrać, no nic

- na PC działa dobrze, wystarczy tylko FPS cap znieść. Nie wiem kto wpadł na pomysł, że gra na PC domyślnie ma locka na 30fps, który na dodatek powoduje, że gra działa może w 5fps. Po całkowitym odblokowaniu framerate'u >60fps na 1080p na GTX970. Inna sprawa to czknięcia spowodowane pewnie przeliczaniem nowego terenu czy coś które zdarzają się często-gęsto.

- na kopanie zużywasz energię. Na latanie zużywasz energię. Nawet stojąc zużywasz energię na systemy podtrzymywania życia. Nie cierpię takich gier, nie wiem, może to się zmienia później ale jeśli co 5 minut chodzenia musicie skanować teren w poszukiwaniu energii przez całą grę no to iks gurwa de.

- latanie nie ma jakiejś fajnej mechaniki czy fizyki za sobą, nie masz gęsiej skórki za bardzo po siądnięciu za stery. Fakt, wylecenie z planety w kosmos robi wrażenie, ale to tyle. Później przez 1,5 minuty czy ile tam patrzysz na śmigające światełka jak lecisz po prostej do następnego celu.

- to przytrzymywanie za każdym razem jak chcesz wybrać jakąś opcję, kto to k,urwa wymyślił? Nie móżna po prostu nacisnąć przycisku jak to się robi od czasów Jezusa albo i wcześniej?

- grafika meh, absolutnie nic specjalnego. To plumkanie w tle za to całkiem klimatyczne.

 

Ogólnie zapowiada się na zaje,bistą nudę <ok>

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
- gra o eksploracji bez mapy, ja p,i,e,r,d,o,l,ę

 

 

No tak, przecież Kolumb wyruszał w swoje ekspedycje z mapą całej Ziemi :reggie:

 

Czy ktoś ma podobny problem do mnie, polegający na tym, że przy próbie nadaniu nazwy czemukolwiek po wpisaniu pierwszej litery wraca do tego menu i nic się nie dzieje?

Zdunek mi mówił, że wina serwerów, ale kurde ja próbuję od wczoraj i pupa. :beksa::smutas:

Odnośnik do komentarza

 

- gra o eksploracji bez mapy, ja p,i,e,r,d,o,l,ę

 

No tak, przecież Kolumb wyruszał w swoje ekspedycje z mapą całej Ziemi :reggie:

 

Czy ktoś ma podobny problem do mnie, polegający na tym, że przy próbie nadaniu nazwy czemukolwiek po wpisaniu pierwszej litery wraca do tego menu i nic się nie dzieje?

Zdunek mi mówił, że wina serwerów, ale kurde ja próbuję od wczoraj i pupa. :beksa::smutas:

Gra wyczóła, że za bardzo hejtowałeś.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...