Skocz do zawartości

No Man's Sky


hav7n

Rekomendowane odpowiedzi

na VR to by był dosłownie kosmos, i widać ze gra była pod to robiona bo ten kursor we wszystkich menusach wyraźnie przypomina kursory w gierkach VR do kontroli "wzrokiem"

 

 

Można powiększyć ilość slotów w startowym statku? Bardziej podoba mi się jednak wygląd mojego z edycji limitowanej:) No i jak powiększyć ilość slotów w w kombinezonie? Przyznam, że dopiero zaczynam szukać tych wszystkich baz gdzie są schematy różnego rodzaju bo wcześniej szukałem planety gdzie zostanę na dłużej i chyba taką znalazłem, od czasu do czasu przyjdzie burza i temperatura -60 ale tak jest wsyztsko co potrzeba czyli węgiel, pluton no i bawię się w górnika i zbieram złoto które sprzedaje i właśnie kombinuje co ze statkiem :D

z tego co zauważyłem nie można zmieniać ilości slotów w statku, żeby mieć więcej trzeba kupić nowy statek, ale statków fajnie wyglądających jest masa

 

żeby ziwekszyć sloty w kombinezonie trzeba szukać na planetach "drop podów", albo poprostu latając nad planetą, albo aktywując te poszukiwawcze beacony, aktywując wybierz żeby wyszukał opcje "shelter" czasem pokaże schronienie kosmity a czasem właśnie drop poda, w nim mozna kupić nowe sloty, w każdym jeden slot i każdy kolejny jest droższy o 10k

ja mam już chyba 26 slotów w kombinezonie, a zaczynało sie chyba z 12, więc mam już sporą dowolność w zbieraniu surowców, bardzo to pomaga, zwłasza że nowy statek też ma chyba 25 slotów

 

 

 

co do rodzajów planet to oczywiście że bywają też bardziej roślinne, porobie dziś wieczorem fotki

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Elite z początku też nie był jakiś mega ambitny i był takim driveclubem, do którego musiały dojść nowe ficzery żeby był jakiś większy sens z tej kosmicznej zabawy, ale tamta gra była kierowana przede wszystkim dla fanów starych Frontierów. Teraz zresztą tytuł zbiera mieszane opinie ze względu na płatny content na poziomie EA ale jeżeli ktoś ma bakcyla do space simów albo myśli że ma szanse się nim zarazić może to być dobra inwestycja. Nie gram codziennie, nie gram zawsze ale od czasu do czasu chętnie wracam z podpiętym joyem i z ziomkami plądrujemy galaktykę. W wypadku NMS jedyne czego można życzyć to właśnie żeby też dochodził do niego nowy, sensowny content by w przyszłości móc z tą grą coś więcej robić. Space simów jest jak na lekarstwo i byłaby szkoda gdyby ten tytuł miał pozostać tylko drogim wypromowanym indykiem dla garstki entuzjastów bezsensownej eksrolacji.

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

Tak naprawdę nawet po early access nie było bóg wie czego. Mogłeś postrzelać się z piratami/ graczami, zostać piratem, handel, robić misje brane ze stacji i generalnie nie było celu poza grindem pieniędzy na lepsze statki i wyposażenie. Dopiero po roku doszedł system polityczny, jakieś eventy. Dodatki takie jak lądowanie na planetach bezatmosferycznych już za pieniądze i to niemałe.

 

Zresztą Elite to kompletnie inny temat, mówię tutaj o nim ze względu na to, że również jest space simem, a patrząc na wszystkie większe produkcje z tego gatunku, które są na rynku (np Star Citizen) jeszcze długa droga przed nimi, wypuścili szkielety i teraz trzeba je wypełnić.

 

Jestem sobie w stanie wyobrazić że ktoś grający w NMS może się wciągnąć w ten świat, tak samo jak ja się wciągałem na początku mojej przygody z Elitem. Druga rzecz, że wszyscy też żyjemy obietnicami od twórców. Space sim to świetny gatunek, a na konsolach praktycznie nieistniejący byłoby dobrze jakby się panowie obu gier ogarnęli i dopieścili swoje gry.

 

13895090_1060030794080575_47773701228765

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

Miał być stosunek 9:1 na rzecz martwych planet,

 

chyba to specjalnie zmienili bo przy takiej ilości planet 90% martwych oznaczało by że przez całe miesiące mozna by nie znaleźć nic żywego

 

z tych co ja odwiedziłem (ok 8-10) to część była dosyć mocno żywa, część miała małe ilości roślin a jedna była tak sucha i pusta że nawet surowców nie było (z czego te żywe czasem miały tylko zwierzynę a czasem tylko rośliny)

Odnośnik do komentarza

najbardziej niszczy mnie te wydobywanie surowców poprzez strzelanie z tego pistoleciku. ja pier,dole, jak to źle wygląda xD. jakby celowano laserem za 5zł z bazaru w głaz.

 

ilość ponad jakość, częsta przypadłość gier tej generacji została wyniesiona na nowy poziom. dziękujemy, no man's sky.

 

ja jednak pozostanę przy graj z mniejszymi, ale ZAPROJEKTOWANYMI poziomami, a nie gów,nem wypluwanym przez maszynę z jaskrawymi kolorkami i 3 drzewami, żeby zachować chociaż pozory, że wymagało to jakiejkolwiek pracy.

 

mam nadzieję, że gra się nie sprzeda, a studio spłonie :))))))))))))))) interkatywne wygaszacze ekranu, tutaj bym ich widział. od gier won.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

2015-Military-green-laser-Astronomy-Punt

 

takim laserem

 

Najlepiej grę podsumował Sterling w swojej recenzji. Był na planecie, na której zobaczył wielkiego dinozaura. Miał jetpack, więc postanowił podlecieć na nim do góry i wylądować na grzbiecie dinozaura...

 

 

 

dinozaur nie miał detekcji kolizji, a Sterling przez niego przeniknął i wylądował na ziemi.

 

Takie to właśnie jest NMS.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...