Skocz do zawartości

No Man's Sky


hav7n

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra i ja pograłem z 4 godzinki na PieCu. Będę raczej po stronie entuzjastów, choć wady tej gry można łatwo wskazać nawet przy takiej krótkiej sesyjce. 

 

Wszystko co moi szanowni ekoledzy napisali to prawda. Gra jest chyba dość powtarzalna, technicznie jest tylko OK, tempo jest dość spokojne, a poszczególne składowe choć są porządne to jakoś żadna z nich nie wybija się ponad przeciętność.

 

Oczywiście, poza wiadomym ficzerem w postaci sralnie generowanego wszechświata. 

 

No i non stop trzeba coś zbierać, żeby móc grać dalej. Taki lajf. W sumie nie obraziłbym się gdyby dali jakiś "chillout mode", gdzie można sobie latać bez stresu, że zabraknie nam surowców i jest mniej zbieractwa. 

 

Ale... nie potrafię nie lubić tej gry. Jako maniak kosmosu trafia akurat w mojej potrzeby i w takiej przyswajalnej dawce, że mimo wszystko zdążyłem się już wciągnąć. To taki dziwny, niszowy tytuł tak na 7-8/10. Hajp mu zaszkodził, ale swoich fanów na pewno znajdzie. 

 

P.S.

Przeglądam sobie na GAF-ie temat z screenami i wszelka złość na tą giereczkę przechodzi mi gdy widzę, że natknąć się można na takie widoczki:

 

https://abload.de/img/nms_2016_08_12_21_23_u4srg.jpg

http://i.imgur.com/i4TRLt9.png

https://pbs.twimg.com/media/CpnprAGVIAEGhjd.jpg

https://c1.staticflickr.com/9/8811/28315722244_0c70491aa3_o.png

https://pbs.twimg.com/media/CpifucvWIAAVpoH.jpg:large

 

nomanssky_20160811021xqkzt.png

 

 

Edytowane przez Cedric
Odnośnik do komentarza

szanowac ptaki xd

Ehh ten SwiftKey, skanować oczywiście :)

 

 

UP.

 

Myślałem, że takie widoczki to tylko w materiałach prasowych, a jednak istnieją :)

 

 

 

Dzisiaj postanowiłem porzucić statek na chwilę, no i skończylo się na dwóch godzinach poszukiwania posterunku z możliwością przywołania statku. Już wiele razy chciałem zawracać, ale pół godz czasu do statku już mnie denerwowały :)

Edytowane przez Moldar
Odnośnik do komentarza

A mnie właśnie spotkała mega irytująca akacja bo rozwalilem piratów którzy atakują te frachtowce a zaraz się okazało że ostatni z nich jest godzinę drogi dalej i muszę trzymać teraz to (pipi)e kółko bo l1 + r1 są zablokowane.. niech ogarnia takie sytuacje.

Nie trzeba trzymać jak raz włączysz to jest gitara

Odnośnik do komentarza

no kółko trzeba trzymać to fakt. Z tego co się orientuję to można zmieniać nazwy planet i chyba zwierząt też ale przed wrzuceniem ich na serwer, za każdy wrzut dostajemy trochę Jednostek. Nie jest to dużo ale zawsze jest lepiej mieć niż nie mieć;)

Ktoś się orientuje może czy można powiększać sloty w pistolecie lub statku? Czy jedną formą jest zamiana na inny który ma więcej. Niestety nie stać mnie żeby wydać 8 mln Jednostek na statek z 28 polami...

Odnośnik do komentarza

Czasem bywaja statki rozwalone na planetach i mozna je przejąć. Tylko trzeba naprawic jak sie chce nimi latac

 

 

Nowe bronie czesto sa w domkach typu shelter. Tam gdzie spotykamy kosmitow. Na scianie budynku nie raz jest dyspenser broni

 

 

Z innej beczki raven jak masz w broni ulepszenie z granatami to mozesz niszczyc otoczenie i kopac dołki jak chcesz sie dostac pod ziemie

Odnośnik do komentarza

Co się w tej grze robi? No właśnie chyba twórcy do końca sami nie znają odpowiedzi na pytanie, bo wypuścili fajny generator proceduralnie generowanych planet ale zapomnieli do tego dodać jakiś fajny gameplay.

Odnośnik do komentarza

gra zaczyna się 15 minutkową cutscenką przerywaną wstawskami QTE, w której prezentuję się nam głównego(wysokiego, krótko ściętego kosmicznego pilota po 30stce o głębokim głosie) a w centrum wszechświata czeka na nas boss i odkupienie 

 

 

gra zaczyna się w ten sposób że budzimy się na obcej planecie i musimy naprawić swój statek po czym wyruszamy w romantyczną podróż do wnętrza wrzeświata i akurat to jest zayebiste, szkoda że gry nie napędza dobry gameplay, choćby w postaci super modelu lotu, wielka szkoda

 

Odnośnik do komentarza

Możliwość zrobienia atlas pass dostałem chyba od jakiegoś Geka, więc pewnie ma małe znaczenie.

 

 

Z planetami to spora loteria. U mnie dominują głównie toksyczne planety, raz trafiłem na piękną trawiastą, to o dziwo bez życia.

Edytowane przez Moldar
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...