Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

Gratulacje, bardzo ładnie się prezentuje. Swoją drogą niesamowite, że mamy teraz w małych, miejskich samochodach takie udogodnienia, jakie jeszcze 10 lat temu można było znaleźć tylko w klasie wyższej premium. Jaki silnik, moc i spalanie po tych 100 km? I przypomnij ile dałeś, bo po wyposażeniu patrząc i automacie, to chyba jakaś topowa wersja? 

Odnośnik do komentarza

No ja zaczynam żałować że do mojego dzika nie dokupiłem czujników martwego pola oraz adapcyjnego tempomatu ale wtedy bym ostro przekroczył zakładana w głowie sumkę a Ford zaczął się bawić w pakiety więc miałbym dużo niepotrzebnych pierdół. zazdroszczę tego odpalania auta przez apke. Też mam ford passa i myślałem że będę mieć ową funkcje o czym zapewniał sprzedawca a się okazało że tylko automaty to mają. Generalnie ja podczas jazdy próbnej jak i składania zamówienia wiedziałem więcej o moim aucie niż sprzedawca co mnie zniesmaczyło. Tak samo hotspot w aucie. Fajna rzecz blablabla ale działa tylko z Plusem a ja mam Play. Największy problem był z wybraniem koloru bo miałem 3 i nie potrafiłem się określić.No nic kolego cieszę się Twoim szczęściem i życzę szerokości. Trochę autko kosztowało ale o tym się zapomina w momencie uruchamiania autka. Zainstaluj sobie androidauto na telefon bo działa lepiej od Synca a i mapa Waze lepsza. Może jakiś zlot moto forumka?

Odnośnik do komentarza

Gratki i szerokiej drogi.

 

@up

Z tym adaptacyjnym tempomatem jest jeden problem. Zwykle kosztuje tyle samo w obu przypadkach, podczas gdy zależnie od połączenia z manualem lub automatem oferuje różne funkcjonalności. Z automatem to mega przydatna rzecz w zasadzie w każdych warunkach, z manualem skorzysta się tylko przy stabilnej prędkości w trasie, przy średnim natężeniu ruchu (przy małym natężeniu nic nie wnosi ponad zwykły tempomat, przy dużym trzeba uważać na obroty).

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No dobra na placu boju pozostaje:

Hyundai Elantra : zalety to przestronność, małe spalanie, dosyć dobre wykonanie ( zwlaszcza na tle Skody) /  wady: wolnossący silnik z pośrednim wtryskiem, automat hydrokinetyczny

Seat Leon ( kombi): zalety to silnik, przestronnosc, fajnie wygladające kombi / wady: to w sumie nie wada, ale na jesien bedzie pokazany nowy model

Skoda Scala już raczej odpada: zalety to w koncu fajnie wyglądająca skoda/ wady: cena, w srodku ciasna, maly bagaznik jak na kombi, wnetrze smutne jak piz.da zakonnicy, trzeszczacy tunel srodkowy

 

Z grona wyeliminowano 

Fiat Tipo

Ford Focus

Hyundai i30

 

Jakieś inne propozycje w tej cenie?

Edytowane przez Pajda
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Pajda napisał:

No dobra na placu boju pozostaje:

Hyundai Elantra : zalety to przestronność, małe spalanie, dosyć dobre wykonanie ( zwlaszcza na tle Skody) /  wady: wolnossący silnik z pośrednim wtryskiem, automat hydrokinetyczny

Seat Leon ( kombi): zalety to silnik, przestronnosc, fajnie wygladające kombi / wady: to w sumie nie wada, ale na jesien bedzie pokazany nowy model

Skoda Scala już raczej odpada: zalety to w koncu fajnie wyglądająca skoda/ wady: cena, w srodku ciasna, maly bagaznik jak na kombi, wnetrze smutne jak piz.da zakonnicy, trzeszczacy tunel srodkowy

 

Z grona wyeliminowano 

Fiat Tipo

Ford Focus

Hyundai i30

 

Jakieś inne propozycje w tej cenie?

Ford Focus i Hyundai i30 to jedne z lepszych aut w swojej klasie. Chyba, że nie odpowiadają wizualnie to ok rozumiem.

Odnośnik do komentarza

Focus z podobnym wposazeniem jak elantra to doplata okolo 10 tysiecy, do tego MK4 jakoś średnio mi się podoba. I30 nowe w ogóle mi się nie podoba ( masakryczny krok w tył względem poprzedników) do tego jest ciasny względem elantry wewnątrz. Nowy Ceed fajowy, chociaż pewnie gabaryty ma i30, ale w cenie Elantry są tylko silniki MPI 1.4 100KM, a za 1.4 Turbo trzeba z tego co widzę wysypać ponad 80tysięcy.

Odnośnik do komentarza

Tylko w grę wchodzi jedynie sedan/liftback lub kombi. Raczej musi być nowy ponieważ chcę wziąć auto w leasing. Jeżdziłem wczoraj jeszcze raz i30 i kurczę jednak Cee`d wygląda dużo ciekawiej do tego w tej wersji wyposażenia zbliżył się cenowo do elantry

https://www.otomoto.pl/oferta/kia-ceed-1-4-100km-dostepny-w-wielu-innych-kolorach-ID6BuMBC.html#8cccc5ecf6

vs

https://www.otomoto.pl/oferta/hyundai-elantra-model-2019-wersja-comfort-ID6C1omM.html#6449469773  ( z tym, że w niżej cenie)

 

Tylko ten silnik 1.4 100KM, jednak trochę czuć niedomagania i wnętrze jeśli chodzi o gabaryty  to to samo co i30. Jakby nie mogli zrobic elantry w kombi z turbiną :gayos:

 

 

 

Edytowane przez Pajda
Odnośnik do komentarza
Tylko w grę wchodzi jedynie sedan/liftback lub kombi. Raczej musi być nowy ponieważ chcę wziąć auto w leasing. Jeżdziłem wczoraj jeszcze raz i30 i kurczę jednak Cee`d wygląda dużo ciekawiej do tego w tej wersji wyposażenia zbliżył się cenowo do elantry
https://www.otomoto.pl/oferta/kia-ceed-1-4-100km-dostepny-w-wielu-innych-kolorach-ID6BuMBC.html#8cccc5ecf6
vs
https://www.otomoto.pl/oferta/hyundai-elantra-model-2019-wersja-comfort-ID6C1omM.html#6449469773  ( z tym, że w niżej cenie)
 
Tylko ten silnik 1.4 100KM, jednak trochę czuć niedomagania i wnętrze jeśli chodzi o gabaryty  to to samo co i30. Jakby nie mogli zrobic elantry w kombi z turbiną :gayos:
 
 
 
1.4 wolnegossaka już nie zamówisz. Tylko to co obecnie jest w produkcji.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.