Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, krupek napisał:

W sensie, zamówiłeś to Jimny i czekasz na niego teraz do grudnia 2023 roku? 1,5 roku? xd


Tak, tyle się czeka teraz. Jak się rozmyślę to też nie jest to problem bo ten model po wyjeździe z salonu zyskuje :d

3 godziny temu, second napisał:

A Ty przypadkiem nie sprzedałeś jakoś wcześniej Jimny?


Myślałem ,że będzie mnie stać na nowego Wranglera za te dwa lata i w ten model będę celował. Życie zweryfikowało moje plany, plus taki ,że nic na tym nie stracę.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, LeifErikson napisał:

Masz gwarancje ceny przy tak odległym terminie?

 

No dla mnie to jest oczywiste a są jakieś cyrki na rynku z tym? 

 

2 godziny temu, gtfan napisał:

Teraz zyskuje bo mamy głupie czasy, ale zakładanie że za półtora roku w dobie kryzysu który nam się szykuje też tak będzie jest moim zdaniem trochę naiwne. Jak sytuacja z dostępnością aut ustabilizuje się, a popyt przestanie przewyższać podaż, to te wszystkie dziwactwa które teraz obserwujemy odejdą w zapomnienie...

 

Sprzedałem swoje suzuki kupione za ponad 60 tysięcy za 100k a jeździłem dwa lata. Akurat z tym modelem od samej premiery są problemy z dostępnością. Ile to już 4 lata? Sprzedając naiwnie liczyłem ,że będzie większa dostępność, może jakiś lifting albo mocniejsza wersja a jak szczęście pozwoli to wleci Wrangler. No ale tyle z planowania, czasy są mało sprzyjające. 

Odnośnik do komentarza

Powtórzę się, ale to co jest w miarę blisko i jest w jak najlepszym stanie, bez nastawiania się na konkretny model i jechanie po to kilkaset km. ;) Pierwsze co bym zrobił to ustawił sobie filtr na lokalizację do 100 km, silnik benzynowy, cenę do 30k (albo nawet 27-28, żeby mieć bufor na naprawy), do tego status bezwypadkowy, żeby odsiać jakieś ewidentnie podejrzane sztuki i popatrzył czy jest tam coś, co w ogóle wpada w oko. 

 

Z prostych benzyniaków kojarzą mi się takie auta, jak Kia Ceed, Hyundai i30, Opel Astra, Ford Focus (wszystkie dostepne jako htb i kombi).

 

Jeszcze mi się przypomniało o Renault Megane i Citroenie C4 (cytryna tylko htb), ale tutaj trzeba się bliżej przyjrzeć benzyniakom, bo nie wszystkie są bezproblemowe. 

 

W ogóle taki budżet w granicach 30k jest obecnie dość niewdzięczny, bo za tyle teraz ludzie wystawiają auta, które jeszcze rok-dwa temu byłyby oferowane pewnie za jakieś 20k, więc raczej takie starawe. Lepsze, nowsze auta to już bardziej przedział 35-40k. 

Edytowane przez LeifErikson
Odnośnik do komentarza

Dokładnie. 
 

Tutaj ciekawa jest ta kwestia transportu psa. Czy pies ma siedzieć na kanapie z tyłu albo w jakiejś klatce (dowolne auto)? Czy ma dla siebie mieć cały bagażnik (hatchback albo kombi, sedany odpadają)? A może chcesz przedzielić duży bagażnik, tworząc przestrzeń dla psa oraz dla bagaży (duże kombi albo van lub SUV)? Decyzje w tej kwestii zwężą wybór konkretnych modeli. 

Odnośnik do komentarza

Chciałem SUV z salonu ale się dużo pozmieniało w kwestii finansów, więc szukamy jakiejś używki ale w budżecie 30k suv raczej odpada. 

 

Nie musi to być jakieś super wielkie auto bo będziemy jeździć tylko ja z żoną + mały piesek, który teraz z nami podróżuje na tylnej kanapie i pewnie tak podróżować będzie nadal. Na dzieci się nie zapowiada.  Większy bagażnik na torby by się przydał.

Odnośnik do komentarza

Chyba Powershift. W innych warsztatach może być taki problem, że ciężko dostępne są części. Nawet w ASO powiedzieli, że będą musieli je raczej ściągać z USA. ASO ma też wycenić ewentualne odkupienie auta w takim stanie, ale znajomy ma jeszcze ogarnąć kilka namiarów na speców od skrzyń, albo może przełożyć skrzynię od jakiegoś dawcy.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, krupek napisał:

Chyba Powershift. W innych warsztatach może być taki problem, że ciężko dostępne są części. Nawet w ASO powiedzieli, że będą musieli je raczej ściągać z USA. ASO ma też wycenić ewentualne odkupienie auta w takim stanie, ale znajomy ma jeszcze ogarnąć kilka namiarów na speców od skrzyń, albo może przełożyć skrzynię od jakiegoś dawcy.

 

Każdy spec od Forda zrobi ci to za 5-10k. Zależy gdzie robisz. Zawsze można zrobić przekładkę na manuala za jakieś 3k.

Edytowane przez WisnieR
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...