Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepsze są ogłoszenia z informacją, że "używany przez kobietę". Wiem, że to ma być zaleta, bo pewnie chodzi o to, że auto nie było deptane mocno, ale jak widzę ten tekst to zaraz pojawia mi się obraz poobijanego samochodu z "drobnymi przycierkami parkingowymi", albo zamulony trup, ale z ładną tapicerką, bo odkurzane codziennie było xd

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Help:rayos:

 

 

 

backstory:

 

- Jako, że mitasubiszi szita wozidło sprzedane i od 3 tygodni jesteśmy z 1 autem, doszliśmy do wniosku, że jednak musimy mieć 2gie. (przedszkole, czasem wyjazd - no i moja "pasja motoryzacji")

- Kia sportage sprawuje się świentie - jako rodzinne wozidło. Na trasy z rodzinką lub żona tym jeździ do pracy etc. Duże, przestronne w miarę, zapakujemy sie na wakacje.

- Dlatego drugie auto moze byc mniejsze. Ale żona by chciała by była druga para drzwi, bo 3/4 w tyg ja bym odbierał/ zawoził dziecko do przedszkola. Więc byłoby łatwiej i prościej z dostępem do fotelika.

- budżet 30-35 maks, ale to juz po linii trochę.

- Te drugie auto bardziej weekendowe / okazjonalne, raczej krótsze dystanse miejskie.

- Przejrzałem rynek i ogólnie jest dramat, myślę, że to ostatnia szansa by chapnąć coś z lepszym silnikiem, coś egoztycznego. Jak patrzę oferty 30k za peżota 508, albo audi a3 2007 rok to mnie to :kekyayaya:

- Niestety fajny, zadbany Lexus is250 to wydatek 40k, a tyle po prostu nie mogę wydać.

- Podzieliłem moje główne typy na tiery.

 

 

 

 

image.thumb.png.3bdda0f77a61ad45d2c11d34706df7b5.png

 

+ mega wyglad

+ unikatowość

+ 3.5 v6 (miałem juz taki silnik w fx35 i mmm fajnie brzmiał ,fajnie jechał, LPG dobrze znosił)

+ automaty spoko

+ manuale spoko

 

- brak drzwi (żona)

- dużo trupów na rynku

- wysoka cena

 

 

image.thumb.png.b43aee2fcc6f0a21a2293e4d2c53bea0.png

 

+ wyglad po delikatnych modyfikacjach fajny, ja kocham sedany.

+ unikatowość

+ 3.5 v6 (miałem juz taki silnik w fx35 i mmm fajnie brzmiał ,fajnie jechał, LPG dobrze znosił)

+ automaty spoko

+ bogate wyposażenie

 

- "drewno" w środku - do oklejenia

- nie wyglada tak kozacko jak G35 czy is250

 

 

 

 

image.thumb.png.ca569e8c7165f6a192b91affc069b4bf.png

 

 

BMW fajnie wyglada, ale te diesele w moim przypadku to chyba lipa.

 

 

Alfa - najświeższa, 2012/2013r, ma drzwi z tyłu, OK wygląda, oszczędna.

Ale czy jest tu "pasja motoryzacji"? Czy człowiek, który kupuje jedynie japońskie wozy zadowoli się tym? (KIA to prawie japońska :P)

 

HM..

 

 

Odnośnik do komentarza

Skoro masz jedno praktyczne wozidło, to jednak jako drugie wziąłbym coś bardziej "z pieprzem".Brak tylnych drzwi to nie problem, możesz fotelik dać na przednie.Zresztą jakiś czas temu woziłem czasem dziecko w Alfie GT na tylnym i jakoś nie było tragedii.Generalnie jeśli to auto głównie dla Ciebie, to bierz Fifi, bo póżniej będziesz żałował ;)

P,S A ja bym w takiej rozkminie  brał Brerę :wub:

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, adi napisał:

Skoro masz jedno praktyczne wozidło, to jednak jako drugie wziąłbym coś bardziej "z pieprzem".Brak tylnych drzwi to nie problem, możesz fotelik dać na przednie.Zresztą jakiś czas temu woziłem czasem dziecko w Alfie GT na tylnym i jakoś nie było tragedii.Generalnie jeśli to auto głównie dla Ciebie, to bierz Fifi, bo póżniej będziesz żałował ;)

P,S A ja bym w takiej rozkminie  brał Brerę :wub:

 

 

Fotelik z przodu = żonka triggered ... ;)

 

Brera - no jest ładna, ale ojciec ma Alfe GT i jak podoba mi sie z zewnątrz auto, to w środku nie bardzo. No i te diesle nie przemawiają do mnie.

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...