Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

To też zależy od konkretnych układów napędowych i zawsze tak było.

 

Kiedy debiutował Golf V, wszyscy jarali się TSI i nowym 2.0 TDI, a teraz nabywcy używanych egzemplarzy szukają prostych 1.6 i starych 1.9 TDI.

 

Dzisiaj mam pewne wątpliwości do do trwałości 1.0 TSI z suchym DSG, ale z kolei jestem przekonany, że jak ktoś weźmie 2.0 TSI albo 2.0 TDI, to one będą robić setki tysięcy kilometrów bez szczególnych awarii. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Panowie.

Szukam auta dobrze wyciszonego o komfortowym zawieszeniu i fajnym wykonaniu....

 

 

,,,,ale małego.Jakiś hatchback,crossover, mały sedan.

Taki Lexus LS, ale dwa razy krótszy ;)

Trochę przejadło mi się już zaawansowane, wielowahaczowe zawieszenie z tulejami pływającym , bananami itp, które w praktyce oznacza,że czuję każdą niedoskonałość nawierzchni, czy 300 koni o których sobie przypominam przeważnie  na stacji benzynowej.

Szukam czegoś używanego, budżet tak okołó 80 tys.

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Banny napisał:

mały sedan, dobrze wyciszony i fajnie wykonany do 80? 

 

 

 

Lexus IS III gen. 

Inifiniti Q50

 

 

 

nie dziękuj :) 

Q50 chodzi mi po głowie, bo chciałbym pozostać przy marce, ale opinie o wyciszeniu są różne-niektórzy chwalą, niektórzy narzekają.

11 godzin temu, Mustang napisał:

Coś z adaptacyjnym zawieszeniem (np. Golf z DCC), felga max 17, plus dodatkowe wyciszenie przez profesjonalną firmę?

 

A może coś takiego sprawdzić?

https://www.otomoto.pl/oferta/ds-automobiles-ds-4-crossback-1-6-thp-aut-165km-kamera-czujniki-bt-isofix-polskora-alu-ID6ERkhj.html

6-letniCitroen c4 za prawie 70 tys, ciężko byłoby mi to przełknąć ;)

Ale zawsze miałem ochotę sprawdzić ten słynny francuski komfort.

11 godzin temu, krupek napisał:

Może Lexus CT, albo Merc klasa A, czy C. Takie by mi przyszły do głowy jakbym szukał po tych kryteriach.

No właśnie jestem ciekawy tej klasy A, bo na forum Mercedesa info jak na lekarstwo.

Odnośnik do komentarza

Citroen/DS bardzo spoko, żeby sobie trochę poszerzyć horyzonty, jeśli jeździło się tylko niemieckimi czy japońskimi autami, ale te silniki THP stworzone przy współpracy z BMW mają delikatnie mówiąc mieszane opinie. ;) Znajomy miał w Pugu ten silnik i musiał walczyć z nagarem jakimiś płukankami przy wymianach oleju, a jak zaczął się odzywać rozrząd (ponoć typowy problem w tych silnikach), to już pogonił furę.

Ale Cytryna moim zdaniem to trochę jak Alfa - będąc miłośnikiem motoryzacji, powinno się choć raz w życiu jakąś poużytkować. :) 

Odnośnik do komentarza

hej

 

co teraz można kupić w przedziale 20-30?

 

https://www.olx.pl/d/oferta/alfa-romeo-giulietta-1-4-170km-CID5-IDQaAjS.html?reason=extended_search_no_results_category&chat=1&isPreviewActive=0&sliderIndex=4

 

sedan/hatchback/kombi (w takiej kolejności)

benzyna bardziej niż diesel

manual/ automat obojetnie

 

 

 

Chciałem Lexusa is250 jeszcze raz, a tu ceny wyjebało na poziom 40k za 2006r. I spalanie 11l/100 średnio to tak hmm.

Odnośnik do komentarza

Ten przedział jest teraz dość niewdzięczny, bo mam wrażenie, że są w nim auta, które jeszcze niedawno były wystawiane po kilkanaście tysięcy, ale handlarze poszli z duchem czasu. :D Jakby dołozyć trochę i zwiększyć budżet do ok. 35 to można by już chyba na przykład Ceeda jakiegoś trafić w benzynie, tego jedną generację do tyłu. 

Odnośnik do komentarza

Zanim miałem obecna Veloce jeździłem benzyna 1.4 170km

 

absolutnie bez zarzutu, aczkolwiek multiair jest wadliwy, ja kupiłem już z wymienionym modułem.

 

Obecna Veloce mam z automatem - tez wszystko w porządku aczkolwiek ten automat do szybkich nie należy, dwusprzęgłowe volkswagenowe DSG jest „mądrzejsze”

 

ale tak ogólnie to z całego serca polecam Giuliette, zero stresu z tym autem mam (z obiema sztukami które miałem)

  • Plusik 1
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Znalazłem na Otomoto auto, które chciałbym kupić.W ogłoszeniu sprzedający napisał

"Całą historie samochodu od nowości mogę przesłać na maila."

 

 Wysyłam więc wiadomość.

"Dzień dobry.Jaka jest przeszłość wypadowa auta?Czy są jakieś rzeczy, które wymagają naprawy lub wymiany o których Pan nie wspomniał (elektryka, elektronika, błedy itp ) "

I otrzymuję odpowiedż :

 

"Witam. Rada na przyszłość. Jak chcesz kupić dobre auto i jest okazja to się przyjeżdża i kupuje a nie marnuje czas sobie i innym jakimiś pytaniami itp. oczywiście że sprzedane i to za większą cenę niż w ogłoszeniu bo auto było w stanie jak nowe z salonu bez żadnych śladów użytkowania.pozdrawiam"

 

Pomijam już to, że ogłoszenie kojarzę już jak 3 miesiące temu robiłem sobie wstępne rozeznanie, pomijam tekst,że ktoś przyjechał i zapłacił większą cenę niż w ogłoszeniu, pomijam,że cena akurat nie była okazją bo bez problemu można znależć ten rocznik z polskiego salonu w niższej cenie, ale ku...po hu....pisać że całą historię auta można wysłać na maila, a póżniej odpisywać takim wysrywem.

 

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza

Śmierdzi z daleka typowym handlarzem, czyli cwaniactwo ponad wszystko.

Ja do dziś pamiętam jak byłem na giełdzie samochodowej i koleś sprzedawał jakiegoś strucla ale zainteresowanie było całkiem spore.

W pewnym pytanie pada pytanie o szybę bo była nieoryginalna i odpowiedz mnie rozwaliła:

- Panie to auto jest sprowadzone z Holandii wie Pan jakie mają tam kamienie :kekw:

Edytowane przez BRY@N
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
11 minutes ago, BRY@N said:

Śmierdzi z daleka typowym handlarzem, czyli cwaniactwo ponad wszystko.

Ja do dziś pamiętam jak byłem na giełdzie samochodowej i koleś sprzedawał jakiegoś strucla ale zainteresowanie było całkiem spore.

W pewnym pytanie pada pytanie o szybę bo była nieoryginalna i odpowiedz mnie rozwaliła:

- Panie to auto jest sprowadzone z Holandii wie Pan jakie tam mają tam kamienie :kekw:

Ale przednia szyba? Bo co to w ogóle za pytanie, w poprzednim aucie w 4 lata od nowości 2 razy wymieniałem przez kamienie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...