Skocz do zawartości

Alien Isolation


MaZZeo

Rekomendowane odpowiedzi

Widzicie, z tymi dłużyznami w Alien Isolation jest jak z cierpkością wytrawnego wina, albo gorzkością gorzkiej czekolady. Bez nich to by nie było to samo, bo właśnie dzięki tym dłużyznom i fałszywym zakończeniom zaczynamy czuć desperację głównej bohaterki i beznadziejność sytuacji, w której się znalazła. 

 

Osz Ty kurde... Weź się udzielaj częściej, bo dawno na tym forum nie czytałem tak mądrej wypowiedzi :)

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Warto? Nadrabiam sobie te w miarę nowe tytuły które wyszły jeszcze na PS3 i ta gierka stała się moim kolejnym celem.

 

Cena duża nie jest z tego co widzę, więc bym raczej kupił. Idzie się przestraszyć? Klimat jest? Technicznie daje radę?


Przeszedłem Amnesię Mroczny Obłęd, gdzie momentami byłem na skraju załamania nerwowego ze stresu, mam nadzieję że Alien dostarczy mi podobnych emocji.

Edytowane przez c0r
Odnośnik do komentarza

Tu nie chodzi o jumpscare'y .

Gra ma fenomenalny MOCNY klimat, wielu Januszy gamingu odłożyła tą grę w kąt właśnie dlatego,

Dla współczesnego gracza jest niestrawna.

Trudny oldschoolowy singiel bez prowadzenia za rączkę z przytłaczającym klimatem na dobre 30h ....

Powolna eksploracja notatki na kompie wiadomości głosowe, klimat fenomenalny.

Grając na słuchawkach można dostać palpitacji serca ...

Zresztą gra zebrała świetne recenzję, nie ma co się zastanawiać must have a dla fanów filmu 11/10 no chyba że ktoś oczekuje kolejnego radosnego pif paf z checkpointem co 10m to będzie zawiedziony  :frog:

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Kończ TEW i bierz się za Aliena - dwie gierki z praktycznie tego samego gatunku, które wyszły praktycznie w tym samym czasie, a jednak dwa różne podejścia i obydwa zajedwabiste.

Do tego Alien na PS3 prezentuje się naprawdę kozacko, w przeciwieństwie do technicznego potworka od Tango Gameworks (ale uwielbiam, nawet jeśli brzydkie:)).

Odnośnik do komentarza

Ja grając na słuchawkach w nocy prawie zawału nie dostałem. Najbardziej zrył mi psyche moment 

w gnieździe

. Ta gra to jedno z najlepszych doświadczeń growych na tej generacji ale ponownie nie przejdę jej nigdy :D  Końcówka mnie wymęczyła za bardzo. Nie dlatego że była zła ale zbyt stresogenna. Sam za horrorami nie przepadam i za łatwo się boję :)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Alien wyniszcza organizm i psychę jak byś tam był .

Ja miałem tak samo jak Blantman pisze, wręcz cieszyłem się że to już koniec :)

Nie dlatego że gra słaba tylko dlatego że grając na hardzie/bez zabijania ludzi singiel zajął mi blisko 40h i zniszczył mnie totalnie :P

I tak jak bym chciał do tej gry wrócić tak zwyczajnie boję się grać w nią na słuchawkach ... tym bardziej że od jakiegoś czasu posiadam siberię 800 - zawał jak nic.

Edytowane przez Schranz1985
Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie najlepsza "egranizjaca" filmu, idealne poprowadzony rozwój lorel'u (firma Seegson oraz ich rola w uniwersum :banderas:) oraz retro-futurystycznego designu z Alien'a 1979 a co za tym idzie klimatu z filmu.

Szkoda że takie podejście do rozwoju oryginału w kinie zostało już stracone. Alien Covenant niestety ułatwia sobie drogę podczas produkcji wciskaniem wszędzie dotykowych wyświetlaczy oraz innych gadżetów które nie miały miejsca w oryginale. Pałeczkę powinien przejąć ktoś nowy bo niestety Ridley Scott tworząc kolejny "miękki prequel" pogrąża markę.

 

Devi z CA odwalili kawał dobrej roboty, należą im się brawa :sleep:

Edytowane przez Krizz
Odnośnik do komentarza

Ciekawe kiedy kontynuacja Aliena i TEWa. W tym pierwszym tylko skradanie czy jest jakaś wymiana ognia?

Strzelania za bardzo nie ma w A:I, na upartego jakieś parę pestek znajdziesz i położysz tym androidy, ale na Obcego broń palna jest nieskuteczna

Odnośnik do komentarza

Końcówka mnie wymęczyła za bardzo. Nie dlatego że była zła ale zbyt stresogenna. Sam za horrorami nie przepadam i za łatwo się boję :)

 

Też mnie gra wymęczyła i zryła beret, ale to oczywiście w takim pozytywnym sensie. Dobrze, że

były momenty, w których mogliśmy odpocząć od obcego.

 

 

Kilka razy zbierałem szczękę z podłogi, zaskakujących zwrotów akcji, niespodzianek (szczególnie jedna :obama: - długo wtedy wpatrywałem się w ekran)  i smaczków fabularnych w grze nie brakuje.

 

Może jedyny zarzut to taki, że pod koniec obcy mnie nie straszył, tylko bardziej wkurzał swoim pojawianiem się - miałem ochotę mu powiedzieć 'znowu ty, (pipi) stad'. :D

 

Ogromną robotę oczywiście wykonuje oldschoolowy gameplay.

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza

Ciekawe kiedy kontynuacja Aliena i TEWa. W tym pierwszym tylko skradanie czy jest jakaś wymiana ognia?

 

TEW 2 powstaje i pewnie na E3 Bethesda oficjalnie zapowie. Sequela A:I chyba nie będzie, bo zdaniem Segi gra sprzedała się poniżej oczekiwań :( Oryginały kozaki, TEW - 8.5, A:I - 9 i tytuł "gra roku 2014".

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...