Skocz do zawartości

Alien Isolation


MaZZeo

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieci, spokój. To nie temat o cebularskich przechwalankach. Tutaj piszemy o Obcym. BTW. mam zamiar nakręcić się niebawem na Izolacje i rozważam zakup nowelizacji filmu. "Obcy" Alana Deana Fostera od wydawnictwa Vesper, w dobrej cenie. Lektura idealna do pociągu jak ostatnio czytane "Iczi.Tejsti" od OpenBeta. 

 

Twórcy ogólnie rekomendują rozgrywkę na Hardzie, więc się zastanawiam. To moje drugie podejście, bo pierwsze skończyłem bodaj na 14. misji, czyli prawie ku końcowi. Z racji pozbycia się PS4 i nie zgrania sejwa do chmurki, zmuszony jestem rozpocząć historię od nowa. 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Nemesis napisał:

Dzieci, spokój. To nie temat o cebularskich przechwalankach. Tutaj piszemy o Obcym. BTW. mam zamiar nakręcić się niebawem na Izolacje i rozważam zakup nowelizacji filmu. "Obcy" Alana Deana Fostera od wydawnictwa Vesper, w dobrej cenie. Lektura idealna do pociągu jak ostatnio czytane "Iczi.Tejsti" od OpenBeta. 

Książki są mocno osadzone w w filmach ale trochę tez dodają od siebie. Mam oryginalne wydania tych książek z lat 90 i z czystym sumieniem polecam. Vesper w tym roku wydaje kolejna trylogie z uniwersum której nigdy w Polsce nie było :)

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, balon napisał:

Dajesz na easy i jedziesz z tematem. Po co się męczyć?! Czy to zmieni fabułę? Wnętrze statku? Nie będzie przeciwników? itd.?
 

  Pokaż ukrytą zawartość

A nie czekaj. No właśnie zmieni max :) 

 

Nigdy nie grałem w żadną grę na easy i to się nie zmieni:) Alien to po prostu taka gra, do której ciężko wrócić po dłuższej przerwie. To samo miałem kiedyś z Bloodbornem, a przecież gra równie wyborna.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Nemesis napisał:

To moje drugie podejście, bo pierwsze skończyłem bodaj na 14. misji, czyli prawie ku końcowi. Z racji pozbycia się PS4 i nie zgrania sejwa do chmurki, zmuszony jestem rozpocząć historię od nowa. 

4 godziny temu, izon napisał:

Nigdy nie grałem w żadną grę na easy i to się nie zmieni:) Alien to po prostu taka gra, do której ciężko wrócić po dłuższej przerwie. To samo miałem kiedyś z Bloodbornem, a przecież gra równie wyborna.

 

Po prostu po dłuższej przerwie trzeba wrócić od zera, żeby znów przebyć trening, naturalnie zapamiętywać aktualnie zamknięte drzwi itp.
Nie da się w to ot tak wskoczyć i kontynuować rozgrywkę porzuconą 2-3 lata temu.
Ja swój playthrough na PS3 porzuciłem gdzieś w 16. chapterze, później kupiłem na PS4 i zacząłem od nowa z zamiarem dojechania do tej szesnastki, żeby sobie równolegle przechodzić i ukończyć tu i tam, ale wpadło coś innego i znów odstawiłem.

Odnośnik do komentarza

Czyli w całej swojej świetności coś musi być nie tak z Izolacją. Kilku z nas ma tendencje do porzucania gierki, mimo że jest podobno tak wybornym doświadczeniem. Myślę, że tutaj leży kwestia zbytniego wydłużenia gry i czasu antenowego dla Obcego. Czasem ta frustracja i obawa przed Obcym ciągnie się długo przez kilka poziomów. W tym jest chyba największy problem. W końcu się przyzwyczajamy do tego i mamy dość przemykania Alienowi. 

Odnośnik do komentarza

Pierwszy raz grałem w Isolation na PS3 w 2015r. i chociaż wychowałem się w erze kaset VHS to było to moje pierwsze zetknięcie z uniwersum Obcego. Po skończeniu musiałem obejrzeć "Ósmego pasażera Nostromo" i byłem w szoku, że udało im się w grze tak wiernie odwzorować ten specyficzny klimat i wystrój wnętrz. Drugi raz skończyłem grę na PS4 w 2020 i bawiłem się tak samo świetnie. 

Gra jest bardzo wymagająca. Wstyd się przyznać ale ja zacząłem chyba od średniego poziomu trudności a z czasem obniżyłem do bardzo łatwego. A nawet i tu Obcy potrafił nas wyniuchać w szafce mimo, że wcześniej nas nie widział.

Edytowane przez Przemas10pl
Odnośnik do komentarza
Teraz, teamdox napisał:

Ja dzięki temu że powróciłem do gry to słucham audiobooka Obcego przed zaśnięciem, cieszę się że wątek odżył bo gra na to zasługuje. Jeszcze żeby zapowiedzieli jakąś kontynuację to byłby sztos. Ten retro klimat jest genialny, w VR to musi dawać niezłe doznania :fsg:

 

Audiobook tylko ENG?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...