Skocz do zawartości

Alien Isolation


MaZZeo

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.05.2021 o 21:26, drozdu7 napisał:

Kierwa, macie tak że wiecie że gra jest swietna a mimo to z jakiegoś powodu jej nie ukończyliście do dziś? 

Ja tak mam z Izolacją, grałem kiedyś trochę i wszystko tam się zgadza. Tylko niezniszczalni przeciwnicy to strasznie mnie męczą w grach, ten prześladujący Obcy to chyba nie na moje nerwy. Chociaż ograłem Re2 remake czy Re7

 

Pewnie wkoncu zabiorę się za to, ale platyny jak tu co niektórzy wbijali nie przewiduję :)) 

Jak masz miotacz ognia w późniejszej części gry to obcy nie stanowi zagrożenia.

Odnośnik do komentarza
W dniu 18.05.2021 o 21:26, drozdu7 napisał:

Kierwa, macie tak że wiecie że gra jest swietna a mimo to z jakiegoś powodu jej nie ukończyliście do dziś? 


Mam tak z kilkoma tytułami i Alien jest właśnie jednym z nich.
Zacząłem na PS3 i mega się wkręciłem, ale dotarłem bodajże do 16. chaptera i nagła zmiana konwencji (więcej nie napiszę, bo spoiler) zbiła mnie z tropu, odstawiłem i do dziś nie wróciłem.
Próbowałem zacząć od nowa na PS4, bo do takich gier po przerwie wraca się mega ciężko, ale wciąż w bani miałem to, jak bardzo później gra się zmienia w coś, co mi nie do końca pasuje i nadal mam ten świetny tytuł w backlogu.

Odnośnik do komentarza

To co mnie najbardziej wkurzało w Alien Isolation to:

  • złośliwość twórców w niektórych sekcjach, gdzie każe się nam chodzić po tej samej lokacji tam i z powrotem. Ot, idź do pokoju na końcu lokacji coś przełączyć, wróć z powrotem przez całą lokację, tam się coś dzieje i znowu idź z powrotem na drugi koniec. I cały czas z obcym na ramieniu. ;)
  • kompletnie niesatysfakcjonujące zakończenie, gdzie po całym tym shicie przez który przechodzimy przez grę i tak dostajemy po dupie od obcego. Strasznie to było naciągane i miałem takie uczucie "na co ja się tyle z tym męczyłem... :/ 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...

Ponadczasowy tytuł. Trochę wygrzebuje temat ale gra jest tego warta. Ogrywałem ją na premierę na normalnym poziomie trudności, teraz skuszony tym że gra jest w Game Pass i ma 60 klatek na sekundę postanowiłem raz jeszcze odwiedzić Sewastopol na najtrudniejszym możliwym poziomie. I co to jest za szpil.. jest to zdecydowanie dla mnie top gier wszechczasów, miałem taką opinię gdy gra się ukazała i podtrzymuję to teraz. Przede wszystkim klimat, jest tak gęsty, poczucie zaszczucia, wyobcowania, główna bohaterka bardzo przyjemna i można się z nią utożsamić i polubić. Grafika która się nic nie zestarzała, i pewnie za kilka lat gra dalej będzie wyglądać tak dobrze. Świetne udźwiękowienie. No i Obcy. Jego losowość na najtrudniejszym poziomie sprawiała, że często chowałem się pod stołem jak lamus kilka minut żeby w końcu zdobyć się na odwagę. Ale da się go wymanewrować gadżetami nawet na najwyższym poziomie trudności. Ode mnie 10/10 i ocena nie uległa zmianie, odpowiednią długość, gra dla mnie nie jest w ogóle przeciągnięta, wbrew opiniom ale to moje zdanie. Genialny tytuł, polecam zagrać każdemu kto nie grał. :obama:

  • Plusik 3
  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Bzduras napisał:

Tylko to zakończenie jest ugh. Tyle stresu i dostać czymś takim w łeb to jakby mi twórcy w ryj napluli. Już lepiej byłoby wrzucić tańczącego ludka 2D i napis "Thank you for playing" niż to, co tam na końcu było.

Smuga światła na końcu sugeruje że może jest szansa na jakąś kontynuację.. kto wie, chciałbym bardzo. 

Odnośnik do komentarza

Brak sequela tego cuda to jeden z fenomenów, którego nie pojmuje. Nie było i (chyba) nie będzie lepszej growej adaptacji klasyki kina. Po prostu nie będzie. Naładowany retrofuturyzmem, rozpadający się w przestrzeń Sevastopol. W Izolacji jest taki ukryty geniusz. Obcy jest tam czymś zupełnie ponad wszystkim, niepowstrzymanym bogiem, ustawionym najwyżej w hierarchii łańcucha pokarmowego.  Kapitalnie twórcy prowadzą narrację środowiskową, czyli wszystkie mijane zwłoki, ślady zamieszkiwania, awarie, zakodowane systemowo wiadomości, ekonomiczny upadek stacji identyfikujemy z jednym Obcym. Sama eksploracja potęguje strach przed nim. Pierwsze wejście jest mocarne i niczym dawniej Nostromo, każe nam myśleć, że to organizm idealny, nie do zabicia. Adaptacja wszech czasów. W dodatku zerwano z Decydującym Starciem na rzecz historycznego początku. Tak to się robi. Niedługo wracam po platynkę. 

 

Ktoś się orientuje czy gra działa szybciej na PS5? 

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 31.12.2021 o 13:57, Ölschmitz napisał:

ku.rwa ja mam tak jak jeden z przedmowcow. wszystko sie zgadza, ale nie skonczylem. zbyt stresujaca i trudna momentami dla mnie. ale moze znow sprobuje.

Mam identycznie jak Wy. Gra cudowna i przez długi czas nie mogłem się oderwać ale w pewnym momencie zaczęło się duuzo backtrackingu i zaciąłem się na androidach. Ciagle mam z tylu głowy ten tytuł i myśle, ze jeszcze kiedyś do niego wrócę.

Edytowane przez izon
Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, izon napisał:

Mam identycznie jak Wy. Gra cudowna i przez długi czas nie mogłem się oderwać ale w pewnym momencie zaczęło się duuzo backtrackingu i zaciąłem się na androidach. Ciagle mam z tylu głowy ten tytuł i myśle, ze jeszcze kiedyś do niego wróci

Dajesz na easy i jedziesz z tematem. Po co się męczyć?! Czy to zmieni fabułę? Wnętrze statku? Nie będzie przeciwników? itd.?
 

Spoiler

A nie czekaj. No właśnie zmieni max :) 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...