Skocz do zawartości

Alien Isolation


MaZZeo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Paaanie, ale to było dobre. Stresujące, ale satysfakcjonujące. Piękny hołdzik dla pierwszej części i najlepsza rzecz w uniwersum od pierwszych dwóch części filmu (no może od 3, bo ja tam ją bardzo szanuję). Design, klimat i gameplay idealne, jedynym minusem jest czasem przedłużanie trochę na siłę, ale to już takie czepianie się. Świetny tytuł. Jakby zrobili teraz drugą część bardziej w klimacie Aliens to ja nie mam pytań, ale chyba będzie ciężko, patrząc na wyniki sprzedaży Isolation. W każdym razie jak ktoś lubi to uniwersum to jest po prostu must have.

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, 44bronx napisał:

Jakby zrobili teraz drugą część bardziej w klimacie Aliens to ja nie mam pytań


Ano było coś takiego...

Aliens-Colonial-Marines-Sony-PlayStation

Oczywiście, że to nie ten poziom, co Isolation, ale też nie taki crap, jak to malują - masa nawiązań do drugiej części filmu sprawiła, że ogólnie dobrze wspominam ACM.

  • Dzięki 1
  • Haha 1
  • WTF 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Alien Trilogy nie był bardzo dobry. Był jakimś mega dziwnym tworem, który powstał z połączenia wszystkich części Obcego. Gameplay też był pozornie dobry i smiem twierdzić, że ACM pomimo swoich bugów i miejscami słabej grafiki oddawał znacznie lepiej klimat filmów i można się przy nim lepiej bawić.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, 44bronx napisał:

Dla mnie osobiście to był crap totalny. Do tego downgrade był straszny względem materiałów promocyjnych.


Tu może być pies pogrzebany - widziałem te materiały na ekranie telefonu, więc nie przywiązywałem do nich większej wagi. No i w tym biznesie już się przyzwyczaiłem do ściem.
W każdym razie podszedłem do tego tytułu bez żadnych uprzedzeń i dostałem solidnego średniaka 6/10.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Minęło kilka lat od przejścia tej gry i chyba naszła mnie ochota na ponowne przejście, bo niewiele już pamiętam i będę się czuł jakbym grał po raz pierwszy ;p Ktoś próbował zrobić wszystkie achievementy/trofea za jednym podejściem? Trochę wkurzające jest to, że po śmierci ostatni sejw nadaje się do kosza i trzeba ładować poprzedniego, żeby zrobić "no death run". Tak w ogóle to przydałby się sequel. Brakuje mi nowych gier i filmów w tym uniwersum, ehh :frog:

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

W końcu udało mi się usiąść do tej gry i przepadłem bez reszty.

 

Wspaniały klimat obcego, świetne wykonanie i trzymająca w napięciu rozgrywka

Spoiler

misja z zejściem do gniazda pod reaktorem to niezapomniane doznania

 

Lokacje, muzyka i motywy wyciągnięte żywcem z filmów robią mega robotę.

 

Oprawa nawet się mocno nie zestarzała, gra wciąż robi bardzo dobre wrażenie, chociaż przydałoby się 60fps do pełni szczęścia. Jedynie czasami postać ospale reaguje na niektóre komendy związane z interakcją.

AI obcego to poezja, nieustanna zabaw w kotka i myszkę pompuje adrenalinę ale też daje mega satysfakcję. Teraz jeszcze mocniej żałuję że Capcom nie wykorzystał takiej technologii przy okazji RE3, no ale nie będę się już pastwił nad tamtą grą, szkoda strzępić ryja.

Pozycja obowiązkowa dla fanów horrorów, a dla fanów marki Alien to najlepsze co wyszło w branży gier video. Dla mnie 9/10.

Platynka wpadła z marszu, wspaniała gra.

  • Plusik 2
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...
4 godziny temu, Boomcio napisał:

Gdyby robili ekranizację tej gry, to:

 

  Ukryj zawartość

Smart-Select-20210516-151220-Samsung-IntSmart-Select-20210516-150813-Samsung-Int

 

 

 

Bardziej interesowałaby mnie kontynuacja gry :) Obcy Izolacja to jedna z najlepszych gier poprzedniej generacji jak dla mnie a na pewno top 3 jeśli chodzi o horrory w ogóle. Polecam sprawdzić na Series X jeśli ktoś nie grał , w 60 klatkach gra się zupełnie inaczej niż w standardowych 30, sam właśnie ogrywam ją ponownie w GP. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Kierwa, macie tak że wiecie że gra jest swietna a mimo to z jakiegoś powodu jej nie ukończyliście do dziś? 

Ja tak mam z Izolacją, grałem kiedyś trochę i wszystko tam się zgadza. Tylko niezniszczalni przeciwnicy to strasznie mnie męczą w grach, ten prześladujący Obcy to chyba nie na moje nerwy. Chociaż ograłem Re2 remake czy Re7

 

Pewnie wkoncu zabiorę się za to, ale platyny jak tu co niektórzy wbijali nie przewiduję :)) 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, drozdu7 napisał:

Kierwa, macie tak że wiecie że gra jest swietna a mimo to z jakiegoś powodu jej nie ukończyliście do dziś? 

Ja tak mam z Izolacją, grałem kiedyś trochę i wszystko tam się zgadza. Tylko niezniszczalni przeciwnicy to strasznie mnie męczą w grach, ten prześladujący Obcy to chyba nie na moje nerwy. Chociaż ograłem Re2 remake czy Re7

 

Pewnie wkoncu zabiorę się za to, ale platyny jak tu co niektórzy wbijali nie przewiduję :)) 

Miałem tak z Prey, ale głównie nie ukończyłem jej z tego powodu że na zwykłym PS4 gra chodziła po prostu bardzo przeciętnie ale mam w planach nadrobić ja na XSX. Izolacje warto skończyć, nawet na trudnym poziomie warto się przemeczyc, ja jestem aktualnie gdzieś w 1/3 tak na oko z tego co pamiętam grając na hardzie. Platyny nie myślę robić. Jest tam chyba osiągnięcie za przejście gry bez zginięcia a nie oszukujmy się, przy losowo pojawiającym się obcym jest to po prostu loteria, zwłaszcza jak gra się z włączonym wykrywaniem hałasu. Kiedyś grałem sobie, chowałem się pod stołem a jak siostra wparzyła do pokoju z ciężkim krokiem to obcy się na mnie rzucił jakbym się mu podał na tacy :D

Edytowane przez teamdox
Odnośnik do komentarza
W dniu 18.05.2021 o 21:26, drozdu7 napisał:

Kierwa, macie tak że wiecie że gra jest swietna a mimo to z jakiegoś powodu jej nie ukończyliście do dziś? 

Nie. Skończyłem grę w ~2014 i teraz gram ponownie. Moją decyzję o ponownym zagraniu przyśpieszył fps boost :asax:. Jezu jaka ta gra jest dobra, ale trzeba dawkować sobie i kończyć granie po ~2 misjach, bo jest intensywnie i gacie pełne, a chcę zrobić aczika za zero śmierci na hard. Graficznie wciąż się trzyma. Trochę się obawiałem 1080p, ale jest miodzio.

Edytowane przez 20inchDT
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...