Skocz do zawartości

PlayStation VR - komentarze i inne rozmowy


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

no w płaskie gry też można "grać" na vr, ale to tylko obraz kinowy robi. Prawdziwe vr to inna liga. 

A movy mogą być i z ps3. Jedyna różnica to stary port usb ładowania. Co za to jest ważne do naprawdę dobrego odbioru wielu gier, to żeby kamerke dać wysoko, jakieś 2-2,2m i "patrzy" w  dół na ciebie. Wtedy kamera łapie większy obszar i lepiej trackuje. Ale to zależy od gry. Np astrobot lepiej działa jak kamerka jest na lub pod tv. Za to superhot czy beatsaber są imo prawie niegrywalne jak kamera nie jest wysoko.

Ja mam kamerke przyczepioną na selfie sticku zamontowanym za telewizorem i moge zmieniać pozycję pod daną grę. W beat saber mogę machać łapami swobodnie a w superhot schylać się i uniki robić bez gubienia trackingu.

 

edit:

Szczerze to dla samego beat saber warto było wydać te 200 ojro. Tyle dobra w jednej gierce.

 

A ograłem cwilkę Moss - animacje myszki robią robotę. Fantastyczna baśń, szkoda że nie jest po polsku i niby VR tylko od 12 lat to bym dał ograć córce.

Thumper - no dziwne to, raczej nie ogram

Rez - lepsze niż płaski oryginał na ps2:)

 

Jeszcze paper beast zostało do sprawdzenia. 

 

Edytowane przez qraq_pk
Odnośnik do komentarza

Ktoś wziął Dooma 3 PSVR? Ja początkowo chciałem, ale byłem chwilowo bez kasy, budżet przesunięty na planszówki miałem i olałem dobrą cenę z Empiku 79.99 zł a już nie ma :(

Poza tym trochę zmartwiony jestem, bo ostatnio jak odpaliłem Mossa to mi obraz pływał na tym intrze z książką. Podejrzewam, że to przez fakt, że żona jakieś wykroje robiła i miałem milion lumenów w pokoju i kamera nie odczytywała dobrze. Z resztą wszystko muszę chyba po kalibrować od zera, bo w Farpoincie AIM też coś pływał jakiś czas temu i nie mogę tej gry skończyć. 

Obecnie mam Covida i i tak poza zasięgiem VR, bo się izoluję od rodzinki i mam tu tylko WiiU i PS3 z rozładowanymi padami bez kabla do ładowania. 

 

 

Wracając do Dooma - ktoś grał? Recki chyba nawet przychylne. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

PS VR umiera? Ktoś grał w darmoszki od Sony? Ja wpierw Covid, a teraz full roboty i jak gram to w Plusowe Days Gone. Raz puściłem Mossa ale chyba przez ostre światło w pokoju obraz w goglach mi pływał :/

Ale wrócę. Mam tonę gier do ogarnia... Na każdą platformę! A nie mam Switcha i nextgenów... 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Nie dość że w VR trzeba więcej klatek (ale 60 z interpolacją do 120 będzie ok) to są to 2 trochę inne obrazy, tak jak by był odpalony splitscreen. Mniej zaawansowane tytuły (SuperHot, BeatSaber itp.) spokojnie pójdą w 4k/120, bardziej skomplikowane będą pewnie miały 1440p/60 skalowane do 4k.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Zdecydowanie polecam, mam od premiery. Bardzo fajna fizyka i realizm (ruchów oczywiście, bo hej tu się gra robotami w kosmosie), update dodał multiplayer, który swego czasu (asekuruje się, bo dawno już nie grałem) działał całkiem sprawnie.

Edytowane przez janol
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
47 minut temu, marbel007 napisał:

To chyba ten pingpong o którym Grysław mówił, że jest mega realistyczny. Myślałem, że on tylko na Oculusy. Widocznie źle wpisywałem tytuł. Będzie grane. 

 

Grysław mówił o Eleven Table Tennis

 

 

Edytowane przez dee
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Whoooo ale ten pingpong jest dobry! Włączyłem trening by ustawić stół oraz poczuć piłeczkę. Z początku jakaś katastrofa, ale okazało się, że mam stół za wysoko. Małe poprawki i wygrałem pierwszy mecz turnieju z konsolą 11:0, 11:0.

Potem zaraz myk w online i tu dopiero jest ogień. Rywalizacja z żywym przeciwnikiem to jest to. Kilka męczy wygrałem nawet z ludźmi na 9-10 levelu. Potem dostałem od gościa z lvl 16 ale w tym czasie już nabiłem 4 czy 5 i wcale nie odstawałem. Domyślnie ustawiony jest arcade model fizyczny. Aż jestem ciekaw co będzie na pro. 

 

Aż myślę czy nie olać Dooma 3 a kupić Plusa, bo mi się w lipcu kończy... 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 11.06.2021 o 16:38, Figuś napisał:

 

Ktoś w to grał? Dodałem do biblioteki ale nawet nie spojrzałem co to. Ogrywam tego pingponga online i jest fun. Fizyka Simulation i jest zabawa prawie jak w realu, łącznie z podkręcaniem piłek. Odzwierciedlenie rzeczywistości jest tak na 90% moim zdaniem. Jest bardzo dobrze ale nie idealnie. Kampania solo jest nudna jak flaki. Służy tylko do tego by ogarnąć gameplay. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...