Skocz do zawartości

Resident Evil HD Remaster


Gość Kasias

Rekomendowane odpowiedzi

Ja właśnie kończę scenariusz Jill w REmake. Ale chyba dołożę i wezmę pudełko zamiast samego Zero. Nigdy nie grałem w Zero czy w tej części bieganie do skrzyni jest równie uperdliwe i jak z poziomem trudności? :)

Pograłem w Zero z godzinę i poziom trudności wydaje się wyższy niż w REmake głównie dlatego, że więcej jest zombiaków a do tego zdają się respawnować w niektórych pomieszczeniach (dosyć ciasnych, swoją drogą). Skrzyń na razie nie uświadczyłem. Można natomiast zbędne przedmioty odkładać na ziemię i ew. później po nie wracać. Gram na Normal i zaliczyłem już 3 zgony.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Również skrzyń nie uświadczyłem. Początkowo sposób zostawiania przedmiotów mi się spodobał, ale po dłuższym używaniu według mnie jest gorszy od skrzyni, bo więcej musisz się nachodzić, żeby zebrać potrzebny przedmiot, a jeszcze jak kilka leży niedaleko siebie, to jest problem z szybkim podniesieniem tego, którego potrzebujesz...

Odnośnik do komentarza

Jak fajnie się czyta w 2016 że ktoś odkrył że w RE0 nie ma skrzyń :) Tak, to bardzo kontrowersyjne rozwiązanie, które raczej nie przypadło do gustu graczom. Mnie również, skrzynia ułatwiała sprawę teleportując nasze przedmioty, w Zero trzeba się wracać. Najlepiej chyba wyrzucać wszystko w jednym miejscu, koło maszyny do pisania. Bardzo lubię Zero, może nie jest to mój ulubiony Resident, ale w top5 był go umieścił. Najbardziej lubię pociąg i końcówkę. Gierka rzeczywiście jest trudniejsza od Remaka, łatwiej zaliczyć zgona. Przeszedłem ją niedawno na Gacku, więc na razie odpuszczam wersję HD, ale wrócę do niej kiedyś choćby dla trofików. Platynowanie Remaka było świetną zabawą.

Edytowane przez aux
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Capcom wrzucił dodatkowe stroje jako oddzielne DLC, za które musimy zapłacić. I to wcale nie tak mało.

 

 

costumes.png

 

Cały crapcom, po sukcesie RE1 HD zaczyna się dymanie, kilka ubrań za ok. 60zł xDDD  prawie tyle co cała gra.

 

Czy tylko mi się wydaje czy poziom trudności został obniżony w porównaniu do oryginału z Gamecuba?

Odnośnik do komentarza

Jak fajnie się czyta w 2016 że ktoś odkrył że w RE0 nie ma skrzyń :) Tak, to bardzo kontrowersyjne rozwiązanie, które raczej nie przypadło do gustu graczom. Mnie również, skrzynia ułatwiała sprawę teleportując nasze przedmioty, w Zero trzeba się wracać. Najlepiej chyba wyrzucać wszystko w jednym miejscu, koło maszyny do pisania. Bardzo lubię Zero, może nie jest to mój ulubiony Resident, ale w top5 był go umieścił. Najbardziej lubię pociąg i końcówkę. Gierka rzeczywiście jest trudniejsza od Remaka, łatwiej zaliczyć zgona. Przeszedłem ją niedawno na Gacku, więc na razie odpuszczam wersję HD, ale wrócę do niej kiedyś choćby dla trofików. Platynowanie Remaka było świetną zabawą.

Najwieksza wada jak dla mnie RE0 to właśnie brak skrzyń, robiłem tak jak ty starałem wyrzucać sie wszystko koło maszyny do pisania,

 

Jak ogarnę backlog to kupuje wersje HD

Odnośnik do komentarza

Wkurza mnie to, że nie poprawili  wybitnie upierdliwych archaizmów jak np dodanie dwóch  slotów w ekwipunku czy szybkie wczytanie save, po zgonie. To wychodzenie  gry do głównego menu, zaraz po śmierci na prawdę jest z dupy. O nowych przerywnikach filmowych, zamiast tych w SD  z Cube nawet nie wspomnę. Ale wiadomo to Capcom i oni mają wyebane, byle by się hajs zgadzał.

Odnośnik do komentarza

Gram w re hd spoko gra. Niestety twórcy mnie strolowali bo na początku za dużo podniosłem i miotałem się szukając skrzyni. Okazało się że musiałem zacząć grę od początku albo zużyć wszystkie ink ribbon aby pchnąć fabułę ... :)

Odnośnik do komentarza

Gram pierwszy raz w RE0 z kolekcji. Jakie to jest dobre, stary Resident w oprawie z GC i paroma nowinkami w mechanice... Przekozak. REmake 2 w tej konwencji chyba zmiótłby wszystkie wydane do tej pory giereczki z serii.

Edytowane przez Bzduras
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

W idealnym świecie zrobiliby RE2 rimejk w konwencji 0 i 1 i poprawili tym nowym w 3D co robią. Mimo to należy się i tak cieszyć, bo jest na co czekać, a staroszkolni gracze wracają do produkcji z czasów dzieciaka. Kumpel na FB dziś podrzucił fotkę REHD i od razu powrót we wspomenieniach jak to w '98 walczyliśmy :) Magia

Odnośnik do komentarza

To teraz pora na RE2 remake i RE3 Remake. 

 

Czwórki nie ma co wskrzeszać, bo HD na ps3 w zupełności daje sobie rade. 

 

RE0HD urywa jajca klimatem :D

i tak i nie, same miejscówki są super ale nowi przeciwnicy w postaci...ślimaków, śpiewającego Jezusa, skorpiona, itd. to już typowe dziwadła made in japan niepasujące do serii.

 

tak po 2h grania

+ dalej mocarny klimat

+ stara szkoła

+ wygląda świetnie

+ poprawione sterowanie

 

- przerywniki w SD

- tragiczny voice acting

- brak większych zmian

- nowe stroje porażka

 

Jak tak wygląda gra z gamcube w HD to remake RE2 robiony od nowa w takiej formie rozwali na atomy  :xboss:

Odnośnik do komentarza

Ta kolekcja to prawdziwa perełka na dzisiejszym rynku. Nic tylko brać i grać!

Racja i nie racja. Racja, bo REmake i Zero HD to stare, dobre przygodówki survival horror, gdzie trzeba ważyć amunicję, grać w miarę rozsądnie, a zagadki i eksploracja są równie ważne, co prucie ołowiem do maszkar. Niestety małolaci wychowani na szczelankach efpepe w multi mogą odbić się od giereczki za sprawą niektórych archaizmów rządzących rozgrywką. Animacje drzwi, zapisy tylko przy użyciu Ink Ribbon, skrzynie (w REmake) na przedmioty, duża ilość zagadek logicznych, z czego część może napsuć krwi i przepalić kilka zwoi - nie tego oczekuje obecny, njuskulowy odbiorca. Cała reszta powinna już mieć grę na półce, bo tak dobrego powrotu klasyka nie było na rynku od dawna.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...