Skocz do zawartości

P.T


Krzysztof Tomczak

Rekomendowane odpowiedzi

kurcze, jestem zszokowanym tak ze ta gra zbiera tak za(pipi)iste opinie. Nie dlatego ze nie powinna, tylko dlatego ze juz wiekszosc pogrzebala serie SH. Co prawda PT odbiega od pierwotnych elementow SH takich jak mieso, krew, brud, stal i rdza, ale takiego asian horroru dawno nie bylo. Mistrzowskie napiecie ktore czuc od przejscia przez pierwsze drzwi i tylko sie stale poteguje. Siedze sam w domu, ogladam to demko na yt o 2 w nocy i doslownie mam dylemat czy wyjsc przez ciemny korytarz sie odcedzic. Jesli cala gra bedzie stale przebijac poziom tego dema, to rzeczywiscie czeka nas dzielo nietypowe- zbyt straszne by ludzie w to grali. Kojima na konferencji powiedzial, ze i tak musieli to troszke ulagodzic, bo boja sie ze sie nie sprzeda. Wspomnial chyba jeszcze ze oprawa graficzna zostala zdowngradeowana zeby gracze nie pkapowali sie ze to gra robiona przez jakies wieksze studio. Takich pomyslow zabraklo na poprzedniej generacji. Mam nadzieje ze co lepsze patenty devi postanowili oszczedzic na lepsze sprzety i teraz czeka nas zalew wysmienitych, dopakowanych gier.

Edytowane przez Najtmer
Odnośnik do komentarza

Dzisiaj spędziłem z tym prawie godzinę. Jest potencjał. Gra straszy i to bardzo, do tego powoduje nieustanne uczucie frustracji. Nie wiem jak będzie się prezentował efekt końcowy ale Japonia naprawdę wraca w chwale. Ciekawi mnie czy gierka będzie na stałe wyposażona w widok FPP czy to tylko na potrzeby tego fragmentu tak zapodali.

Odnośnik do komentarza

mimo że wcześniej mówiłem że wole TPP to podobają mi sie oba pomysły

zarówno ten że to gracz może wybrać jaki chce widok (byleby tylko TPP było dobrze zrobione a nie jak w fallout3 albo skyrim)

 

ale też podoba mi sie opcja gdzie kamera zależy od lokacji lub sytuacji i twórcy wybierają taką która jest najstraszniejsza w danym momencie

Odnośnik do komentarza

Rozwaliło konstrukcję wszystkiego z czym miałem do tej pory do czynienia na konsoli. W zasadzie to spokojnie można ująć tutaj platformę PC, której użytkownikiem byłem przez lata. Warto było ją sprzedać, kolejny dowód. Świetny pomysł na zwiastun i wykonanie na wysokim poziomie. Chciałoby się więcej tego typy rzeczy otrzymywać.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Fajna rozkmina, ciekawi mnie tylko jak to się ma do tego co mówił Kojima, że 7780 to powierzchnia dzielnicy Shizuoka. Koleś może być bardzo blisko i to imię jest podobne w wymowie. Chyba, że nie ma to znaczenia i trafił w sedno. Ciekawe czy Konami poda kiedyś oficjalne stanowisko w tej sprawie czy pozostawią to jako niedomówienie dla graczy

Odnośnik do komentarza

Jedyną rzeczą jaką facet nie odkrył drugiego znaczenia 7780s. Otóż ta liczba w zaokrągleniu to wielkość prefektury Shizuoka w Japonii (dokładna liczba to 7,779.63 km2 a w zaokrągleniu mamy 7.780km2). Dlaczego Shizuoka? Otóż sam Kojima potem wyjawił iż w Japonii fani serii mówią na grę Shizuoka (Shizu - cichy, spokojny | Oka - wzgórze).

 

Tak czy siak facet naprawde ciekawie podszedł do tematu a Kojima z Del Toro przeszli samych siebie i nie mogę się doczekać aż wyjdzie nowy SH :-]

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...