Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Te teleporty to niezła beka. Taaak, wiem,  tak miało byc. Ale jeśli kogos wkurza człapanie do docelowej bramy w tym "innym swiecie" to wystarczy wejść do bramy, zostawic Kratosa w spokoju, iśc do klopa, sprawdzić twitterka na komorce i wyjściowa brama spawnuje sie pod nosem. Trochę to ułatwia "szybkie podróże"

Odnośnik do komentarza

Właśnie zacząłem gierkę... jak zwykle mi się nie podoba bo podszedłem do gry z nastawianiem "wooooowww 10/10 goty".

Ten świat już gdzieś widziałem, te zagadki... ja wiem, że 2x koła nie da się wynaleźć, ale czy za 5-10 lat każda gra będzie w takim stylu? Jeszcze brakuje skradania się i widzenia przez ściany.

No, ale i tak gra się dobrze, jestem na etapie spotkania wiedźmy - ta wygląda seksownie :) grafa to oczywiście poziom 10/10. 

Edytowane przez grzybiarz
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Cytat

Twórcy wydanego 20 kwietnia God of War już wcześniej sugerowali powstanie kontynuacji opowieści. Nowe ogłoszenie o pracę wskazuje, że Santa Monica najwyraźniej pracuje już nad sequelem.

Informacja pochodzi z oficjalnej strony twórców produkcji. Zespół poszukuje specjalisty - artysty koncepcyjnego - który zaprojektuje nowe postaci, przedmioty, stworzenia i bogów.

Choć we wpisie nie wspomniano dosłownie, nad jakim tytułem pracuje studio, informacja o bogach jest sugestywna. Zaprojektowane postaci będą ponadto związane z mitologią i zakorzenione w historii - to wyraźnie zwiastuje powrót Kratosa i jego syna.

 

Na pewno możemy wykluczyć DLC - twórcy podkreślili już, że nie mają w planach opracowania żadnych dodatków, ponieważ gra jest według nich kompletna.

Wydany wyłącznie na PlayStation 4 God of War odniósł sukces - jeszcze w ciągu miesiąca po premierze sprzedaż osiągnęła poziom 5 milionów egzemplarzy.

https://www.eurogamer.pl/articles/2018-07-18-powstaje-god-of-war-2-studio-poszukuje-projektanta-nowych-bogow

Odnośnik do komentarza

Ciapatych nie ruszą bo się boją.

 

Zmieniłem bo napisałem coś o stosunkach ze zwierzętami i boję się, że mój kolega który allahuje może mi obciąć głowę.

 

Źle napisałem! Chodziło mi o to, że wyznawca najbardziej pokojowej religii świata może się na mnie obrazić.

Edytowane przez ornit
Odnośnik do komentarza

Zaczalem gre na GMC. Jestem w lokacji po

spotkaniu czarownicy

. Jak na razie wszystko mi sie podoba - od bohaterow poprzez lokacje na combat systemie konczac. Oczywiscie nic nie jest doskonale wiec od razu nadmienie, ze syndrom „kto mnie do uja tnie” jest zbyt czesty, ale wszystko inne...

...to czyste GOTY. Nie wiedzialem o grze prawie nic (procz settingu w Skandynawii) wiec generalnie wszystko inne bylo/jest zaskoczeniem. Rzecz jasna nowy GoW prezentuje sie wrecz niesamowicie. Nie jestem jakims tam znawca opraw growych, rozdzialki i dupereli, ale nawet ja potrafie docenic piekno tego swiata. Czysty obled i miod na galki oczne. Po raz kolejny - GOTY. 

Ale jestesmy tu glownie po to, zeby siec i mordowac wiec skoncentrujmy sie na tym. Combat system jest krotko mowiac koorewsko zayebisty. W koncu mam w GoW walke na krotki dystans z tym wszystkim co tak kocham czyli parowanie, uskoki, ucieczki i wykorzystywanie czegos wiecej niz kwadrat, kwadrat, trojkat. Caly czas sie ucze i probuje dobierac ataki, ktore wydaja mi sie najefektywniejsze, ale niemal wszystkie sa potrzebne, zeby przejsc przez starcia z jak najmniejszym wkoorwem. Jakaz ma sie satysfakcje kiedy paruje sie dwa ciosy berserka kiedy widzisz, ze czerwona strzalka za plecami sygnalizuje zblizajacy sie cios. Wciskasz wiec na d-padzie strzalke w dol, kolejne parry odrzuca trzech przeciwnikow, ale znow widzisz czerwony wskaznik niebezpieczenstwa. Roll w bok i widzisz spadajace ostrza pieciu bestii, ktore jeszcze przed sekunda byly przed i za toba. Walka jest ostra, na sam koniec odpalasz rage by wyeliminowac niedobitki i przejsc do eksploracji. 

Atreus (Kratos wymawia imie syna prawie jak A’Treyu z The Neverending Story) jest dzielnym i bardzo pomocnym kompanem. Trzeba go sluchac bo jak kazde dziecko ma cos do powiedzenia. A to zwroci uwage na kruka, a to zauwazy jakis run, pomoze wydatnie w starciach, a i ostrzeze przed niebezpieczenstwem kiedy trzeba.

Pieknie

Nie moge sie doczekac trudniejszych starc. Pewnikiem jakis boss sie trafi, ktory zepsuje mi krew, ale na prwno nie zniecheci do GMGoW. Juz od pierwszej przygody Kratosa najwazniejsze bylo dla mnie ubicie God Mode. Nie inaczej bylo w przypadku kazdej kolejnej odslony i tak samo bedzie przy tej. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mnie GoW na początku również zachwycał w każdym calu. Później nudził mnie przez swoje schematy w rozgrywce i sztuczne wydłużenie wątku głównego.
Parę dni temu skończyłem grę i dla mnie to tylko 7/10

Teraz zostały mi wyzwania, labirynty oraz valkirie do ubicia.
Tych wszystkich znajdzie to nawet nie ruszam bo platyna mi nie potrzebna.

Odnośnik do komentarza

Nauczcie sie grac a nie ze kamera kuleje...podstawa kwestia jest trzymanie kontroli nad tym gdzie jest kazdy przeciwnik. Nie dajemy sie podejsc a to my bawimy sie nimi (duzo unikow i sprintow). Absolutnie bledem jest stanie w miejscu. Ludzie nie doceniaja odrzucajacych ciosow tarcza.
@Yap bardzo fajne jest combo rzut toporem ---> L2+R1( moze byc 2x) no i koniecznie wytrenowac sobie odskok w tyl z R1 i stad po powrocie topora po zmianie postawy np R2  lub R1. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wiele osob twierdzi, ze jest zwyczajnie za bardzo przyklejona do plecow. Ale jak wyzej padlo: myslenie przestrzenne o tym gdzie kto moze byc + wlaczone indykatory ataku w zupelnosci pomagaja w walce. A wiem co mowie, bo prawie splatynowalem gre (a w muspelheimie zrobilem impossible triala w walce bez obrazen)

Odnośnik do komentarza

No ja też splatynowałem, ale zdania o kamerze nie zmienię, jeśli Kratos mi zasłania przeciwnika i nie widzę jego "zamiarów", a wokół jest jeszcze kilku innych, wszystko dzieje się w ułamkach sekund, na dodatek przy natłoku efektów świetlnych (np po użyciu runów Arteusa) może nie pomóc nawet indicator, to trochę słabo. Co by nie mówić, zdarzało się to rzadko, ale jednak. 

A sprint to chyba najgorsze, co można zrobić (szczególnie jak chcesz podlecieć po "zdrowie"), przesz jak czołg w jednym kierunku a AI tylko czeka, żeby skierować w Twoje plecy wszystko, co najgorsze. No chyba, że mówimy o graniu na normalu lub niżej. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Szczegółowość systemu walki najlepiej widać na przykładzie walk z V. Mamy tutaj powrót do uczenia się przeciwników, ich zachowań, ataków, itd. Na GMaC jest moc. Tutaj oprócz wyuczenia się przeciwnika trzeba jeszcze dobrać odpowiednie ciosy pod przeciwnika. Gdy gracz analizuje już ataki pod kątem adwersarza znaczy to, że system jest przemyślany. kamera jakoś mi nie przeszkadzała, a każdy zgon wynikał tylko z mojej winy (brawura i zbytni pośpiech). Złota zasada GoW? Miej przeciwnika zawsze od frontu.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, kotlet_schabowy napisał:

 A sprint to chyba najgorsze, co można zrobić (szczególnie jak chcesz podlecieć po "zdrowie"), przesz jak czołg w jednym kierunku a AI tylko czeka, żeby skierować w Twoje plecy wszystko, co najgorsze. No chyba, że mówimy o graniu na normalu lub niżej. 

Z tym sie nie zgodze. Zmrozona siekierka wpadasz na typa po spricie z R2, zamrazasz go, przejscie na jego plecy i masz caly plac zabaw przed soba :) Sprintem mozna biegac ale chyba w zadnej grze nie nalezy odwracac sie do wroga plecami ;) 

Edytowane przez Szymek_PL_
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...