Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, MatekDM napisał:

Zresztą nie tylko - każda konsola powinna mieć swoją tożsamość i gry na wyłączność na nią, bo dzięki temu się sprzedaje.

 

Mnie zawsze ten argument zastanawiał. Przecież obecną branżę tworzą głównie casuale, większość z nich nie wymieni nawet producenta ich ulubionej gry, a zapytani o eksy na konsole wywalają oczy. Dla nich gra jest gra, a konsola do taki sprzęt do odpalania tych gier. Gier które już mają na tym sprzęcie, a wybiorą tę która akurat jest reklamowana/rozpoznawalna.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
11 minut temu, MatekDM napisał:

Według mnie Microsoft dużo traci, że wszystko co jest na Xboxie, będzie też na PC. 

powiedz mi co ja jako gracz tracę na tym że gry na xboxa wychodzą na PC, czy co stracę na tym że God of War wyjdzie na PC?

Edytowane przez ASX
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem taki jest plan Sony na przyszłą generację. Przed premierą sequela na ps5, będą wrzucać odsłonę z ps4 na pc. W lato jest premiera Horizona na pc, więc pewnie jako tytuł startowy (albo ogólnie w launch window) PS5 dostaniemy Horizona 2. Są plotki, że pod koniec 2021 dostaniemy już Spider-man 2, więc nie zdziwiłbym się jakby wcześniej pierwsza część wylądowała na steamie. I tak samo z GoW czy innym dużymi tytułami od studiów first party.

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, SlimShady napisał:

Trzy duże korporacje nie będą się niczym istotnym wyróżniać mmmm.

Będą, przecież Sony, Ninentendo i Microsoft nie zamykają swoich studiów first party, a gry takie jak God of War dalej będą powstawać. A dzięki temu że nie będą zamknięte (miejmy nadzieje) w złotej klatce ekskluizywności sprzętowej więcej osób będzie miała okazje w nie zagrać.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, ASX napisał:

Będą, przecież Sony, Ninentendo i Microsoft nie zamykają swoich studiów first party, a gry takie jak God of War dalej będą powstawać. A dzięki temu że nie będą zamknięte (miejmy nadzieje) w złotej klatce ekskluizywności sprzętowej więcej osób będzie miała okazje w nie zagrać.

Nie będą, bo po co mi trzy konsole, które oferują to samo, tylko w innym pudełku.

Odnośnik do komentarza

 

2 minuty temu, SlimShady napisał:

Nie będą, bo po co mi trzy konsole, które oferują to samo, tylko w innym pudełku.

No to kupisz wtedy jeden sprzęt do grania, nie rozumiem jaki masz w tym problem? To raczej zalety że będziesz mógł wydać mniej pieniędzy na hardware i otrzymasz większy dostęp do gier

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, ASX napisał:

 

No to kupisz wtedy jeden sprzęt do grania, nie rozumiem jaki masz w tym problem? To raczej zalety że będziesz mógł wydać mniej pieniędzy na hardware i otrzymasz większy dostęp do gier

Mam taki problem, że rynek będzie nudny i bezpłciowy. Oczywiście, to tylko gdybanie, które na ten moment nie ma żadnego potwierdzenia, to samo jest z serialami(każda platforma chce się czymś wyróżnić).

 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, MatekDM napisał:

Według mnie Microsoft dużo traci, że wszystko co jest na Xboxie, będzie też na PC. 

Traci wizerunkowo? Czy o jakąś inną stratę chodzi? Jak dają wszystko na PC to raczej więcej zarabiają a nie tracą.

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Kyo napisał:

Traci wizerunkowo? Czy o jakąś inną stratę chodzi? Jak dają wszystko na PC to raczej więcej zarabiają a nie tracą.

 

Dokladnie tak, traci wizerunkowo, bo finansowo nie mam pojęcia, ale zakładam że jakoś na tym zarabia. 

Mam wrażenie, że gdyby do tej pory exy Microsoftu pozostały na Xboxie to konsol sprzedałoby się więcej. Dziś każdy z laptopem z Biedry może ograć Gearsy czy Ori, a że ma trochę słabsza grafike to tam... Niektórych to w ogóle nie obchodzi. 

Odnośnik do komentarza

To znaczy ja tam bardzo się cieszę że takie Ori ogrywałem na premierę (w dodatku z GP). I bardzo się cieszę że MS dał mi taką możliwość bo w przeciwnym razie bym musiał (jako wielki fan jedynki) kupić Xboxa tylko po to aby go po przejściu Ori 2 sprzedać.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, MatekDM napisał:

Mam wrażenie, że gdyby do tej pory exy Microsoftu pozostały na Xboxie to konsol sprzedałoby się więcej. Dziś każdy z laptopem z Biedry może ograć Gearsy czy Ori, a że ma trochę słabsza grafike to tam... Niektórych to w ogóle nie obchodzi. 

u normalnych  graczy (nie fanboyów) takie działania (możliwość ogrywania gier z xboxa na przysłowiowym laptopie z biedry) raczej poprawiają wizurenek platformy a nie go pogarsza

Edytowane przez ASX
Odnośnik do komentarza

Kończąc offtop - z mojego punktu widzenia - jeśli gry które lubię są na większej ilości sprzętów to tylko lepiej dla nich bo więcej ludzi może je sprawdzić. A czy coś komuś to ujmuje? Dla potrzeb CW na 100% ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...