Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, ASX napisał:

u normalnych  graczy (nie fanboyów) takie działania (możliwość ogrywania gier z xboxa na przysłowiowym laptopie z biedry) raczej poprawiają wizurenek platformy a nie go pogarsza

 

Po komentarzach w sieci i w Polsce i za granicą mam zupełnie odwrotne wrażenie. 

No ale może to tylko "krzykacze" których jest 150-200k, a konsole kupiło przecież 150 mln osób. 

Odnośnik do komentarza

Największy plus z exów to mają sami deweloperowie, bo dzięki temu mogą skupić się tylko na jednej platformie i w pełni wykorzystać jej potencjał. A, że taka optymalizacja pod konkretny sprzęt może zdziałać cuda to wystarczy podać przykład LM3 na switcha. A gdy mają wiele platform na głowie to niestety czasami zdarza się, że któraś konsola na tym cierpi, szczególnie gdy mówimy o jakimś mniej doświadczonym deweloperze i nie daj boże jeszcze wydawca narzuci jakiś nieosiągalny deadline na datę premiery.

 

Dla graczy exclusive to raczej nie ma żadnej wartości dodanej (może poza tym co wynika z tego co pisałem wyżej), bo nawet jeśli ktoś ma dostęp tylko do jednej platformy ze względów ekonomicznych, pomijam wojujących fanboyów przywiązanych do jakiegoś pudełka, to gorzej dla niego, bo przez exy ma ograniczony dostęp do różnych gier. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, MatekDM napisał:

 

Po komentarzach w sieci i w Polsce i za granicą mam zupełnie odwrotne wrażenie. 

No ale może to tylko "krzykacze" których jest 150-200k, a konsole kupiło przecież 150 mln osób. 

proponuje nie brać na serio tych krzykaczy broniących "tożsamości" konsol ;)

10 minut temu, MBeniek napisał:

Największy plus z exów to mają sami deweloperowie, bo dzięki temu mogą skupić się tylko na jednej platformie i w pełni wykorzystać jej potencjał. A, że taka optymalizacja pod konkretny sprzęt może zdziałać cuda to wystarczy podać przykład LM3 na switcha. A gdy mają wiele platform na głowie to niestety czasami zdarza się, że któraś konsola na tym cierpi, szczególnie gdy mówimy o jakimś mniej doświadczonym deweloperze i nie daj boże jeszcze wydawca narzuci jakiś nieosiągalny deadline na datę premiery.

 

Dla graczy exclusive to raczej nie ma żadnej wartości dodanej (może poza tym co wynika z tego co pisałem wyżej), bo nawet jeśli ktoś ma dostęp tylko do jednej platformy ze względów ekonomicznych, pomijam wojujących fanboyów przywiązanych do jakiegoś pudełka, to gorzej dla niego, bo przez exy ma ograniczony dostęp do różnych gier. 

w punkt

Odnośnik do komentarza
W dniu 25.03.2020 o 11:01, Paolo de Vesir napisał:

Mnie zawsze ten argument zastanawiał. Przecież obecną branżę tworzą głównie casuale, większość z nich nie wymieni nawet producenta ich ulubionej gry, a zapytani o eksy na konsole wywalają oczy. Dla nich gra jest gra, a konsola do taki sprzęt do odpalania tych gier.

 

Śmiem twierdzić, że jakby było tak, jak piszesz, to PS4 nie zdominowałoby sprzedażowo aż tak tej generacji. 

 

A czysto osobiście to nie pojmuję dziwnej filozofii "wszystko wszędzie dla wszystkich, kochajmy się i chwyćmy za ręce". Najlepiej, żeby nie było exów. żeby był cross play ze wszystkimi platformami, żeby nie było różnic w terafankach i w architekturze oraz w cenie. To w sumie po co w ogóle więcej, niż jeden sprzęt xd? Żeby mieć kilka różnych, dizajnerskich pudełek pod TV?

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
W dniu 25.03.2020 o 10:54, MatekDM napisał:

Według mnie Microsoft dużo traci, że wszystko co jest na Xboxie, będzie też na PC. 

MS jako wydawca gry nie traci, ale Xbox jako platforma tak - siłę przyciągania. Liczby nie kłamią. Sony wypuszcza kilkuletnie gry, żeby zrobić szum przed sequelami, tyle. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Pierwsza moja styczność z tą grą. Po kilku sporych zawodach (animacja i frame pacing, które prawie na każdym kroku starają się zniszczyć mi tą przygodę) wciągnąłem się nawet i mam kilka laickich pytań. Nie jest to mój pierwszy semi-open world tpp adventure-slaszer, ale wolę zapytać. Podczas przechodzenia gry jak coś ominę, to czy zawsze mogę wrócić? Da się zrobić 100% wszystkich realmów po ukończeniu fabuły czy jest jakiś punkt w grze, po którym nie można się cofnąć?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 3 tygodnie później...

jakbym napisał, że w dmc5 geniuszu systemu walki można doświadczyć dopiero na dmd też bys tak pisał? Oczywiście że nie - bo jest też na xboxie.

 

inb4 powiedzmy że jest to mój sposób na odpieranie tych wczesnoszkolnych zaczepek.

Edytowane przez XM.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.