Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, MBeniek napisał:

Ale takiego bloga Hendrixa o gierkach to bym czytał:fsg: 



Nie chciałbym pisać o gierkach na swojej stronie czy blogu, od tego mam forum, a do poważnych rzeczy związanych z powstawaniem gier jestem za cienki w uszach. Jest dużo dobrych blogów, tworzonych przez prawdziwych devów, które są warte czytania, nie mam nawet małego ułamka wiedzy, której potrzeba do jasnego i klarownego opisywania rozwiązań i technologi stosowanych w produkcji. Tak jak robi to np.  absolutnie rewelacyjny blog/strona ( http://www.gameanim.com/ ) poświęcony animacji w grach komputerowych - pisany przez jednego z lead animator artistów w Naughty Dog: Jonathana Coopera. To wartość dodana w internecie. Słabych blogów wystarczy mi już w tej dziedzinie, w której siedzę. Nie muszę dodawać do tego swoich wywodów w innej :D

Plus dochodzi rok w rok mnóstwo materiałów z GDC i podobnych imprez (ale to już mniej przystępne, odrobina wiedzy jest już wymagana). Co do GoWa i gameplayu bez cięcia - Sony Santa Monica na pewno kiedyś opisze pracę nad tym tytułem, bo jest z wielu stron nietypowa jak na AAA. Np. super ciekawi mnie jak w tej grze wykorzystują frame buffer (nietypowe rozwiązania w tym względzie mają we krwi - GoW2 nie powinien działać i wyglądać tak w swojej dodatkowej rozdzielczości na Ps2) i zarządzanie dostępną pamięcią, LoD i wszystko związane z doczytywaniem. Tym bardziej, że chyba nie wykorzystują proceduralnej generacji geometrii otoczenia (rozwiązanie z HZD), a przynajmniej nie na taką skalę.

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Fanek napisał:

 Gra nastawiona będzie na akcje i rozwałke jak to God of war, przeplatane z relacjami z synem (można się domyślić).

Jeśli zachowają taką równowage jak w Uncharted 4, więcej nie chce :)

 

A ja owszem, bo właśnie w U4 ta równowaga została zachwiana i ta odsłona była zbyt przegadana, co w późniejszym etapie gry (praktycznie cała zielona wyspa) powodowało ziewanie i niedowierzanie, że to jeszcze nie koniec.
W przypadku GoW jestem jednak w stanie wiele wybaczyć, bo tak bardzo rzygam już formułą poprzednich sześciu części, że z radością przygarnę klona TR/TLoU w tym świecie.

Z trailera obejrzałem tylko minutę, łapiąc się za głowę "cóżem uczynił", gdyż spoilerów, czy to wizualnych, czy praktycznie fabularnych (jak ktoś ma mózg i zacznie snuć teorie, które się sprawdzą...) jest tam od chooya (w sumie czego ja się spodziewałem po "Story Trailer"...). Żadnych więcej materiałów z GoW do samej premiery - oczywiście biorę day one.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, nobody napisał:

innej opcji dla rzekomych 25-30h na skonczenie kampanii (bankowo zaliczając wszystkie side questy) nie widzę.

w sumie w The Evil Within 2 taki pół sandbox się udał. 

TEW 2 to nie sandboks. Tej grze nawet do tego nie jest blisko. Ale taką konstrukcje gry w nowym GoWie chętnie bym przywitał. 

Odnośnik do komentarza

No, no, tę limitkę chętnie bym wziął. Niewiele droższa od edycji standardowej, a naprawdę ładne to to. Mogę się z tym przejechać, ale poczekam sobie na parę tygodni przed premierą - może gdzieś będzie taniej. A jak się nie załapię to trudno.

Odnośnik do komentarza
Czyli tak, że na tydzień-dwa przed premierą będzie dostępna w niższej cenie? To lepiej czekać.
Tydzień przed premierą to na pewno wszędzie były braki, bo pamiętam jak tego wszędzie szukałem.
Też załapałem się na 499zl, cena już poszła do góry, bo pewnie ludzie się rzucili.

Trochę o systemie walki, chyba nikt nie wrzucał.
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, YETI napisał:

Tydzień przed premierą to na pewno wszędzie były braki, bo pamiętam jak tego wszędzie szukałem.
Też załapałem się na 499zl, cena już poszła do góry, bo pewnie ludzie się rzucili.

Ja zamówiłem swoją kolekcjonerkę 24 lutego za 459 PLN, a grałem już 28 lutego czyli przed oficjalną premierą w EU :) Z tego co pamiętam, to pierwsze zamówienia Horizon miały wyższa cenę. Czy tu będzie podobnie, nie wiem, ale że osobiście nie mam ciśnienia ani na wydanie specjalnie ani na kolekcjonerskie to poczekam bliżej premiery.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...