Skocz do zawartości

Konsolowa Tęcza


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

Mam podobnie jak @XM. większosć gier ogrywam na normalu, z wyjątkiem kilku ulubionych pozycji gdzie załączam trudniejszy poziom.

 

Drugą sprawą jest to że wyższy poziom trudności w dzisiejszych gierkach jest często robiony po linii najmniejszego oporu, ot przeciwnicy stają się gąbkami na pociski i zadają więcej obrażeń. Chociaż oczywiście zdarzają się wyjątki, jak np. Halo, gdzie właściwa gra zaczyna się od Heroica i wyżej.

Odnośnik do komentarza

Problem z dzisiejszym Normalem jest taki, że jest jak stary Easy, więc grając tyle lat czujesz się jakbyś grał z kodem na nieśmiertelność.

Oczywiście dużo zależy od konkretnej gry i gatunku, takie Uncharted 1-3 z kapiszonami i przeciwnikami gąbkami na kule najlepiej będą smakować na easy, brak wyzwania, ale skupiasz się na uczestniczeniu w growym Indianie Jonesie(mówię to z perspektywy czasu, po ponad dekadzie te gry się zwyczajnie zestarzały).

Z kolei jak masz się poczuć w The Last of Us jak w survivalu jeżeli grasz na Normalu? No chyba, że chcesz z tego zrobić typową grę akcji, to spoko, to też może być fajne, ale założenia zostaną wypaczone, bo to jak granie w starego Nemesisa(easy) z niekończącym się UZI.

Odnośnik do komentarza
39 minutes ago, SlimShady said:

Problem z dzisiejszym Normalem jest taki, że jest jak stary Easy, więc grając tyle lat czujesz się jakbyś grał z kodem na nieśmiertelność.

Oczywiście dużo zależy od konkretnej gry i gatunku, takie Uncharted 1-3 z kapiszonami i przeciwnikami gąbkami na kule najlepiej będą smakować na easy, brak wyzwania, ale skupiasz się na uczestniczeniu w growym Indianie Jonesie(mówię to z perspektywy czasu, po ponad dekadzie te gry się zwyczajnie zestarzały).

Z kolei jak masz się poczuć w The Last of Us jak w survivalu jeżeli grasz na Normalu? No chyba, że chcesz z tego zrobić typową grę akcji, to spoko, to też może być fajne, ale założenia zostaną wypaczone, bo to jak granie w starego Nemesisa(easy) z niekończącym się UZI.

Uncharted nawet na crushing nie jest szczególnie trudny ze względu na checkpointy co 10 minut.

Odnośnik do komentarza

Zwykle na najtrudniejszym dostępnym, lubię rozpracowywać mechaniki gier - bardzo rzadko defualtowy poziom tego wymaga (w zasadzie nigdy), więc po prostu na nich nie gram. W ulubionych seriach zresztą robiło się też challange od community (Solo w FFX czy SL1 w Soulsach :v), ostatni był w sumie z tego roku, quest po perfect save w FVII, pomógł zabijać czas na początku pandemii.

Lubię też nietypowe podejście gier do poziomu trudności, vide seria Romancing Saga czy FFVIII (szkoda tylko, że draw psuje dobry pomysł).

Odnośnik do komentarza

Na pierwszy ogień biorę normal zazwyczaj, ale czasem coś podkusi wziąć harda jak np w Eternalu (co zmieniłem w trakcie gry) lub Ori and Will of the Wisps bo przeczytałem twitta Jeza Cordena, że hardowi jest bliżej do normalu w jedynce co mi pasowało (a potem męczyłem się z sekcją ucieczki z czerwiem chyba z 45min) No zależy też od gatunku bo na przykład w horrory jestem miekką fają i gram na easy. 

Odnośnik do komentarza

Horrory... W RE2: Remake grałem na normalu i po ubiciu pierwszego bossa jestem w tak kiepskim zdanie zdrowotnym, brak jakichkolwiek naboi a na zewnątrz SaveRoomu czeka 4 zombiaków w ciasnym korytarzu, że odechciało mi się grać :reggie:. Zastanawiałem się nad Easy, ale kurde, uznałem że to już chyba by była przesada :yao:

Odnośnik do komentarza

Odpaliłem HZD za pierwszym podejściem na najwyższym z możliwych i jak sprawdziłem, że nie ma za to dzbana to zmieniłem na mniej wymagający skoro i tak dopiero przy NG+ faktycznie jest jakaś forma nagrody za większy wysiłek. Inna sprawa, że robodinozaury to nie moja bajka i odpuściłem gdzieś mniej więcej w połowie. Różnic było kilka choćby brak paska wytrzymałości u wrogów czy większość problematycznych przeciwników była na hita

Odnośnik do komentarza

Zależy od gatunku ale zazwyczaj hard, Eternala ostatnio zacząłem na x na normalu z racji świeżego dla mnie pada ale po paru misjach trzeba będzie dać wyżej (pewnie znajomość gry robi swoje) a np taki HZD wspomniany wyżej i podobne mu gry to tylko najwyższym co w sumie i tak jest normalem i nie wymaga większego skupienia przy zabawie. 

Odnośnik do komentarza

Tylko normal chyba ,że producent zachęca do grania na innym poziomie trudności. Lubię gry które nie mają poziomów trudności jak Sekiro seria souls, GTA itp. Wtedy mam pewność ,że gram tak jak twórca chciał. 

 

Nie lubię gąbek na pociski w grach, jest to nużące z czasem a większość gier wraz zwiekszeniem poziomu trudności zwiększa żywotność wrogów. W Halo od Bungie jest to fajnie rozwiązane i warto grać na wyższych poziomach trudności. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
52 minuty temu, Shago napisał:

 Zastanawiałem się nad Easy, ale kurde, uznałem że to już chyba by była przesada :yao:

no to widzę, że mamy podobnie. też prędzej całkowicie odpuszczę grę, jeśli coś mi nie leży, niż będę ją przechodzić na easy

 

granie w trybie kaleka jest dla szanującego się gracza jakąś taką ujmą na honorze gracza i wypacza sens tej rozrywki, bo przecież gramy po to, żeby grać, a nie oglądać interaktywny film :wujaszek:

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, krzysiekp392 napisał:

granie w trybie kaleka jest dla szanującego się gracza jakąś taką ujmą na honorze gracza i wypacza sens tej rozrywki, bo przecież gramy po to, żeby grać, a nie oglądać interaktywny film :wujaszek:

 

boże co za brednie xD honory ujmy dumy, zluzuj pizde to tylko jebana gierka wideo a ty kruszysz kopie jakby ci matkę mordowali 

  • Plusik 4
  • Haha 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, bluber napisał:

 

boże co za brednie xD honory ujmy dumy, zluzuj pizde to tylko jebana gierka wideo a ty kruszysz kopie jakby ci matkę mordowali 

może ty zluzuj pizde, skoro wziąłeś ten tekst dosłownie a nie z przymrużeniem oka?

Odnośnik do komentarza

ja pierdole jak mnie wkurwiaja takie cioty, no kurwa, o jaki ja jestem wielce hardkorowy gracz najtrudniejsza gra na świecie oo jaka świetna trudna, podkreślam trudna gra, albo "oo zagram sobie w grę, ale nie jakąś fajną, musi być trudna, jestem lepszy bo gram w trudne gry a wy co nadal simsy czy press x to save jason? ja napierdalam w soulsy na veryhardzie, gra się jak w połączenie kopania rowów i gry na dudach nie mając płuc ale gram, zajebiście się gra, gdyby było ciut trudniej to wyjebałbym rayosa we wszystkie dziury taki byłbym podniecony, zrobiłem jeszcze temat że konsolowa tęcza na hardzie, rozumiem wyzwanie w grach, ale napierdalać 1 level przez 15 dni dla wątpliwej przyjemności bolącej od siedzenia dupy? krztusisz sie, wiercisz się, leci ci pot z dupy, można to porównać z rozkoszą podczas ogrywania nowego assassina offline bez łatki day 1. prawdziwe jebane szoł zaczyna się kiedy taki twardziel może się wykazać, jakaś cybermachina albo zlot xbox na plaży, co tam mati zagramy w gre, mi ustaw poziom turbomegapizdamexicanohard z dodatkowym handicapem 20%hp i odwróconym sterowaniem, hehe coś nie trudna, ja to nie wiem jak wy możecie grać w takie proste gry xD co tam chcesz spróbować seba? tylko masz tu gazetkę z solucją bo z neta się nie patrzy XD a teraz zw na momencik bo musze wytrzec pot z dupy i zebrać pada ze ściany, ahh nie ma to jak kałuża potu na kanapie i gałki od pada w kwiatkach

 

 

  • Plusik 1
  • Lubię! 6
Odnośnik do komentarza

no i dlatego napisałem już wcześniej, że gram na normalu, żadnej skrajności. ale easy, gdzie gra sama się przechodzi? jaka jest satysfakcja z takiego grania? poznawanie fabuły? FABUŁY W GIERCE? IKSDE dla fabuły to ja sobie wole jakiś film obejrzeć

 

a jak ktoś gra na hardzie bo to lubi i mając wprawę wcale jakoś wybitnie się przy tym nie męczy, jak ten typ z tematach resident evil tutaj na forum? no niech gra jak lubi

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, krzysiekp392 napisał:

no i dlatego napisałem już wcześniej, że gram na normalu, żadnej skrajności. ale easy, gdzie gra sama się przechodzi? jaka jest satysfakcja z takiego grania? poznawanie fabuły? FABUŁY W GIERCE? IKSDE dla fabuły to ja sobie wole jakiś film obejrzeć

 

a jak ktoś gra na hardzie bo to lubi i mając wprawę wcale jakoś wybitnie się przy tym nie męczy, jak ten typ z tematach resident evil tutaj na forum? no niech gra jak lubi

 

NO nie wiem, ale dla mnie fabuła ma duże znaczenie znaczenie.. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...