Skocz do zawartości

Konsolowa Tęcza


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

Eh, kiedyś to były konsole, dziś już nie ma konsol. Materiał poświęcony najlepszej konsoli Sony i najlepszej konsoli przenośnej (tak, NAJLEPSZEJ) w ogóle. :) 

 

 

 

Nawet nie musicie mówić, że jest inaczej, bo nie będę z tym handlował. :)

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Eh, kiedyś to były konsole, dziś już nie ma konsol. Materiał poświęcony najlepszej konsoli Sony i najlepszej konsoli przenośnej (tak, NAJLEPSZEJ) w ogóle. :) 

 

 

 

Nawet nie musicie mówić, że jest inaczej, bo nie będę z tym handlował. :)

Jakie są twoje "must play" na tę konsolę? W kilka gier zagrałem, ale nic mnie nie wciągnęło. Konsolka i tak super, bo służyła mi jako emulator sztosików ps1 i gba.

Odnośnik do komentarza

PSP to taka konsola na której najwięcej czasu spędziłem w emulatorze Game Boya Advance ogrywając Mariany i Zeldy. 

 

Za to Vite wspomian bardzo spoko, ogrywałem mnóstwo indyków z Playstation Store grosze, a do tego to były te piękne czasy kiedy Sony oferowało crossplay i crossbuy między platformami. 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, 20inchDT napisał:

Jakie są twoje "must play" na tę konsolę? W kilka gier zagrałem, ale nic mnie nie wciągnęło. Konsolka i tak super, bo służyła mi jako emulator sztosików ps1 i gba.

 

WipEout Pure, Tekken Dark Ressurection, Killzone Liberation, Metal Gear Acid, Loco Roco, Mercury, Silent Hill Origins, Luminesy. To tak na szybko, była jeszcze masa innych gier które katowałem - biblioteka PSP była bardzo różnorodna i pamiętam, że nigdy nie miałem poczucia, że nie mam w co grać.

Odnośnik do komentarza

Zarowno PO i PW dzieja sie po trojce. W PO sa fajne momenty. No i genialna Calling to the Night. Ale niestety jest to mgs z konsol wrzucony 1:1 na konsolke z jedna galka wiec beda problemy z kamera (stad PW mimo, ze mam na psp to przechodzilem na ps3). Natomiast jest tam tez jeden myk, ktory robi z gry easy mode. Niemniej jak ktos jest fanem marki to zagrac trzeba.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dla mnie PSP głównie służył za emulator retro konsol no i psx, za co zawsze będę ten sprzęt cenił. Sama biblioteka jakoś mnie nie porwała, po prostu chyba nie moje klimaty co nie znaczy, że nie było w co grać: Tekken 5:DR, Ys Seven, Crisis Core, Ace Combat, Wipeout Pulse to tak na szybko co przychodzi do głowy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Z PSP mam bardzo wiele miłych wspomnień, bo towarzyszyła mi w wielu podróżach i w miejscach noclegowych, również w czasach studenckich. Dla mnie PSP to najlepsza konsola przenośna jaka powstała do tej pory. Vita, pomimo bycia udanym sprzętem, tak biblioteką nie dorównuje.

 

Przede wszystkim przeniesienie dużych gier na mały ekran i zrobienie z nich osobnych części. W tamtych czasach przenośne gry nie były kojarzone z grafiką jak z dużych konsol, ale PSP to zmieniło. Przecież to był czad ograć GTA VCS, albo MGS-y, God of Wary. Wipeouty, Burnouty, Tekkeny, Gran Turismo, Resistance, Jak and Daxtery,  itd. To na tej konsoli odżyła seria Syphon Filter (niestety, tylko na chwilę). Bardzo mile wspominam też serię Pursuit Force. No i dwa największe time killery - Monster Hunter Freedom 2/Unite i Dissidia: Final Fantasy/Duodecim. Obie wypchane po brzegi contentem, a Duodecim to jakieś magnum opus gier na PSP z funkcjami których teoretycznie PSP mieć nie mogło, z grafiką której PSP mieć nie mogło i z ilością rzeczy, które jakimś cudem zmieściły się na UMD. Zresztą obie gry były długo popularne, póki działał Ad Hoc Party na PS3, to ludzie głównie w te dwie gry grali.

 

Na PSP odkryłem też kilka perełek - Field Commander (taki realistyczny klon Advance Wars z online), quizy z Buzzem (po polsku z Boberkiem) w które dało się w kilku grać na jednej konsoli, Socom: Tactical Strike (udany klon Full Spectrum Warrior, pamięta ktoś?), Football Manager Handeld, Killzone: Liberation, Untold Legends (udane hack and slashe, czemu umarły? :( ), i wiele innych.

 

W końcu na PSP ogrywałem klasyki z PSOne, gdzie z 4 razy przeszedłem Front Mission 3, 2 razy Legacy of Kain: Blood Omen, ogrywałem w kółko Theme Hospital, czym Rally Cross, czy Kula World. Od biedy zdarzyło się ograć minisa (w tym Pinball Dreams!).

 

Nie sposób wymienić wszystkich miłych chwil spędzonych z tym kieszonkowym czempionem ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...