Skocz do zawartości

Konsolowa Tęcza


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

No czasem lepiej kupić gierkę na steam gdzie wszystko pięknie działa i nie trzeba mieć wykupionego abonamentu żeby do gierki wrócić plus ma się bazę znajomych. Jednak premierowa gierka za 250 zł na steam a za 4 zł w gamepassie? No wybór chyba jasny, jednak jeśli gierka jest na promce za 50 zł i mam w nią ochotę zagrać to wolę wydać te 5 dych niż użerać się z MS który nigdy nie ogarniał grania na PC od czasów Games for Windows Live. Ich sklepiki, usługi i aplikacje to zawsze było gówno nieziemskie. Dobrze ,że steam pozwolił dodać do swojej biblioteki gierki kupione na games for windows bo bym do dzisiaj na każdym kroku rypał microsoft za masę gierek która mogła mi przepaść. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, pawelgr5 napisał:

Każdy to robi bo carty są za drogie i nikt nie będzie kupował i wsadzal do pudła tych większych. 

 

Każdy? No raczej nie każdy bo żadna gra Nintendo nie domaga się nie wiadomo ilu danych do ściągnięcia i gry duże pojemnościowo są na czarnych 32GB kartach (LM 3, Zelda BOTW). Wiedźmina 3 też upchnęli na takim karcie.

 

 

Co więcej każdy kart po iluś tam update'ach/patchach jest tworzony na nowo. Przykładowo - kupujesz najświeższego karta z taką Zeldą BOTW i po włożeniu do konsoli od razu masz wersję 1.6.0 - nie wymagającą ani jednej aktualizacji, dosłownie wszystko jest na karcie.

 

 

i co istotne nie tyczy się to tylko gierek Nintendo:

 

https://www.nintendolife.com/forums/nintendo-switch/question_about_physical_switch_games_and_update_data

 

I właśnie dlatego napisałem, że jestem mocno selektywny w tym co kupuję na Switcha. Jeżeli jakaś gra Ubi albo Square jest na 2GB karcie a reszta z informacją w formie download'u to takich gier nie kupuję.

Edytowane przez GearsUp
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Nie no, to nie jest selektwyność tylko niekupowanie wybrakowanego produktu. xdd Mi chodziło o to,że Switchowcy (patrząc po kolekcjach) często kupują jakieś gry rodem z komórek,na meta na granicy czerwieni i żółtego, no ale w pudełeczku to szkoda było nie brać. xddd

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

No bo to jest świetna maszynka do indyczków. Trzeba tylko robić mały research bo niektóre gierki mają problem z input lagiem np kolekcja shmups'ów od PSIYKYO jest przez to mało grywalna. Mam nadzieję, że jak wyjdzie ten nowy Switch lepiej to rozwiążą, sam sprzęt przez to że mocniejszy też powinien lepiej sobie radzić z lagiem.

Edytowane przez GearsUp
Odnośnik do komentarza
28 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Nie no, to nie jest selektwyność tylko niekupowanie wybrakowanego produktu. xdd Mi chodziło o to,że Switchowcy (patrząc po kolekcjach) często kupują jakieś gry rodem z komórek,na meta na granicy czerwieni i żółtego, no ale w pudełeczku to szkoda było nie brać. xddd

 

Ale to kolekcjonerzy, gość nie będzie nawet w tego szrota grał. Jest to jakieś hobby. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Paolo de Vesir napisał:

na meta na granicy czerwieni i żółtego, no ale w pudełeczku to szkoda było nie brać. xddd

 

1 godzinę temu, Ukukuki napisał:

 

Ale to kolekcjonerzy, gość nie będzie nawet w tego szrota grał. Jest to jakieś hobby. 

 

Mam w swojej kolekcji fizyczniaków chyba tylko jedną grę na Switcha, która na meta ma notę poniżej 60 i jest to gra polecona z tego forum. Deadly Premonition 2, która mimo złego stanu technicznego nadal ma to coś co miała jedynka pod względem klimatu. A na Switchu Pro będzie już dobrze śmigała.

 

Jak będzie mi się nudziło jutro w robocie to do zdjęcia mojej kolekcji dodam osobno noty z Metacritica to obliczymy jaką średnią dostają tam gry na Switcha.

 

I czy będzie z tego wynikało, że są to rzeczywiście szroty.

Edytowane przez GearsUp
Odnośnik do komentarza
W dniu 2.07.2021 o 11:25, Paolo de Vesir napisał:

Pomijając SoulCalibura praktycznie każda z nich jest martwa. Nie wątpię, że DC był sprzętem kultowym w pewnych kręgach, ale realnie rzecz biorąc Amiga też była kultowa, ale pogrzebał ją czas. Podobnie jest z DC.

Ja marze aby wydali takie DC mini oraz N64 mi i z najlepszymi gierkami i mozliwoscia wgrywania romow.  Niestety moj kontakt z tymi dwiea konsolkami byl bardzo niewielki a wiele hiciorow by sie chcialo ograc.

Chyba ze istnieje super konsola co je dobrze emuluje?;-)

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Pupcio napisał:

Czemu zomo usuwa normalne posty z konsolowej tęczy? Asax chyba nie zostałeś modem i nie używasz postów jak ktoś nie lubi gier usług? :/

Przeniesione do tematu o gierce, i nie Asax tylko ktoś inny. Jak będzie chciał to się ujawni.

Odnośnik do komentarza

Ej, jest ktoś na forumku kto ma choć lekką zajawkę na JETT: The Far Shore z ostatniego State of Play?

 

Mimo dość specyficznej grafiki to przyciąga mnie do tego tytułu taka bijąca z ekranu pasja twórców związana z tematyką eksploracji obcej planety/cywilizacji. Taka dziwaczna mieszanka podróży w nieznane, nauki, lęku przed kosmosem, ale i nadziei dla całej ludzkości. Plus twórcy obiecują mały nacisk na walkę i zbieranie surowców, a raczej skupienie się na obserwacji i unikaniu konfliktów (cokolwiek to znaczy). No i te fragmenty poza statkiem wydają się być elegancko zrobione i z pięknym klimatem, a także ciekawym artstyle.

 

Liczę, że twórcy to ładnie ogarną, bo od lat czekam na tytuł który podszedł by do międzygwiezdnych podróży poważniej. "No Man's Sky" trochę tego próbowało na początku, ale gdzieś ta atmosfera się później zagubiła przy kolejnych updejtach - mimo że obiektywnie to teraz znacznie lepsza gra. Liczyłem też swego czasu, na Mass Effect: Andromeda, ale wyszło ostatecznie AAA guano. :/  Jest jeszcze Starfield, ale Bethesda nic nie pokazała poza bieda zwiastunem i tylko Todd obiecuje Indiana Jonesa w kosmosie - co może być spoko, ale zobaczymy.

 

Anyway, JETT jest z pewnością w mojej osobistej topce najbardziej oczekiwanych gierek na ten rok. Oby to im wyszło to będę kochał :wub:

 

 

A no i będzie w tym miesiącu jako głównego temat nowego EDGE - zajebista okładka swoją drogą :banderas:

 

Edytowane przez Cedric
Odnośnik do komentarza

@Cedric jak masz głód tego typu gierek to proponuję sprawdzić jeszcze Outer Wilds, bardzo oryginalna produkcja w której zamknięci w pętli czasowej eksplorujemy układ słoneczny próbując uratować świat przed zagląda. Więcej nie zdradzę ale mogę powiedzieć że tytuł jest wypełniony unikalnymi pomysłami

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Cedric napisał:

Ej, jest ktoś na forumku kto ma choć lekką zajawkę na JETT: The Far Shore z ostatniego State of Play?

 

Mimo dość specyficznej grafiki to przyciąga mnie do tego tytułu taka bijąca z ekranu pasja twórców związana z tematyką eksploracji obcej planety/cywilizacji. Taka dziwaczna mieszanka podróży w nieznane, nauki, lęku przed kosmosem, ale i nadziei dla całej ludzkości. Plus twórcy obiecują mały nacisk na walkę i zbieranie surowców, a raczej skupienie się na obserwacji i unikaniu konfliktów (cokolwiek to znaczy). No i te fragmenty poza statkiem wydają się być elegancko zrobione i z pięknym klimatem, a także ciekawym artstyle.

 

Liczę, że twórcy to ładnie ogarną, bo od lat czekam na tytuł który podszedł by do międzygwiezdnych podróży poważniej. "No Man's Sky" trochę tego próbowało na początku, ale gdzieś ta atmosfera się później zagubiła przy kolejnych updejtach - mimo że obiektywnie to teraz znacznie lepsza gra. Liczyłem też swego czasu, na Mass Effect: Andromeda, ale wyszło ostatecznie AAA guano. :/  Jest jeszcze Starfield, ale Bethesda nic nie pokazała poza bieda zwiastunem i tylko Todd obiecuje Indiana Jonesa w kosmosie - co może być spoko, ale zobaczymy.

 

Anyway, JETT jest z pewnością w mojej osobistej topce najbardziej oczekiwanych gierek na ten rok. Oby to im wyszło to będę kochał :wub:

 

 

A no i będzie w tym miesiącu jako głównego temat nowego EDGE - zajebista okładka swoją drogą :banderas:

 

 

 

No, ja się całkiem tym jaram

 

Poruszanie się przypomina mi wipeout

 

I przemierzanie tych bezkresnych planet też całkiem mnie kręci

 

Ciekawie to wygląda. Styl graficzny trochę jak jakieś shootery z 2000 r. np. Incoming

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Cedric napisał:

Ej, jest ktoś na forumku kto ma choć lekką zajawkę na JETT: The Far Shore z ostatniego State of Play?

 

Mimo dość specyficznej grafiki to przyciąga mnie do tego tytułu taka bijąca z ekranu pasja twórców związana z tematyką eksploracji obcej planety/cywilizacji. Taka dziwaczna mieszanka podróży w nieznane, nauki, lęku przed kosmosem, ale i nadziei dla całej ludzkości. Plus twórcy obiecują mały nacisk na walkę i zbieranie surowców, a raczej skupienie się na obserwacji i unikaniu konfliktów (cokolwiek to znaczy). No i te fragmenty poza statkiem wydają się być elegancko zrobione i z pięknym klimatem, a także ciekawym artstyle.

 

Liczę, że twórcy to ładnie ogarną, bo od lat czekam na tytuł który podszedł by do międzygwiezdnych podróży poważniej. "No Man's Sky" trochę tego próbowało na początku, ale gdzieś ta atmosfera się później zagubiła przy kolejnych updejtach - mimo że obiektywnie to teraz znacznie lepsza gra. Liczyłem też swego czasu, na Mass Effect: Andromeda, ale wyszło ostatecznie AAA guano. :/  Jest jeszcze Starfield, ale Bethesda nic nie pokazała poza bieda zwiastunem i tylko Todd obiecuje Indiana Jonesa w kosmosie - co może być spoko, ale zobaczymy.

 

Anyway, JETT jest z pewnością w mojej osobistej topce najbardziej oczekiwanych gierek na ten rok. Oby to im wyszło to będę kochał :wub:


Gameplayowo to wyglądało jak No Man's Sky, nawet artstyle podobny, a czcionka i wszelkiego rodzaju napisy wręcz identyczne.
ELITE Dangerous sprawdzałeś?
Skoro jarają Cię tego rodzaju klimaty i szukasz czegoś poważniejszego, niż "fantasy w kosmosie" to sprawdź ED - może być tym, czego szukasz.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Bardzo długi był ten materiał w "Edge'u" i dowiedziałem się sporo o powstawaniu gry i inspiracji (tak, premiera No Man's Sky nieźle im wbiła ćwieka w połowie tworzenia gry), ale w sumie to nadal nie mam pojęcia, jak w to się będzie grało i po co. Fanem Superbrothers nie jestem (fajny pomysł, ale nie miałem żadnej ochoty na ten gameplay), wideo też nie zawiera niczego bardzo efektownego. Może treść, po tych ponad 10 latach produkcji, będzie zabijała jakością, zobaczy się.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...