Skocz do zawartości

Konsolowa Tęcza


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, krupek napisał:

Zagrałbym to w nowe GTA, albo w ogóle, chociaż jakiegoś nowego, jeżdżonego sandboxa, który nie byłby kompletnym kupsztalem jak np Just Cause.

 

No to musisz poczekać na GTA VI :nosacz3: A wiedz jedno, że się jeszcze naczekamy na nową cześć. 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, GearsUp napisał:

 

Bo jakoś sobie nie wyobrażałem grania na Steamie bez trofeów. Ale jak się zapisują w trybie offline to spoko

Przecież jak na PlayStation i Xboksach trofea i osiągnięcia też wpadają jak jesteś offline. 
 

Coś czuję, że Valve może się w końcu udać, bo cena wreszcie nie jest kosmiczna. Może sprzęt nie będzie tak potężny jak PC, ale przecież do grania w 720p/60fps na małym ekranie w wiele gier z poprzedniej generacji jak znalazł. Na Switcha można się wysrać - ile ostatnio gier Nintendo wychodzi? Na wszystkie ich hity trzeba czekać ostatnio ponad 5 lat. Gdzie nowe Mario Kart? Gdzie nowe Mario? Gdzie nowy Donkey Kong? Gdzie ta Bayonetta i Metroid? Śmich na sali jak oni się rozleniwili. Przecież to nie gry pokroju GTA. Więc jak nie ma gier Nintendo, to sprzęt zbędny.

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Lukas_AT napisał:

Coś czuję, że Valve może się w końcu udać, bo cena wreszcie nie jest kosmiczna. Może sprzęt nie będzie tak potężny jak PC, ale przecież do grania w 720p/60fps na małym ekranie w wiele gier z poprzedniej generacji jak znalazł. Na Switcha można się wysrać - ile ostatnio gier Nintendo wychodzi? Na wszystkie ich hity trzeba czekać ostatnio ponad 5 lat. Gdzie nowe Mario Kart? Gdzie nowe Mario? Gdzie nowy Donkey Kong? Gdzie ta Bayonetta i Metroid? Śmich na sali jak oni się rozleniwili. Przecież to nie gry pokroju GTA. Więc jak nie ma gier Nintendo, to sprzęt zbędny.

 

VR od Valve sprzedaje się bardzo dobrze mimo kosmicznej ceny. Valve raczej nie traktuje Switcha jako konkurencji podkreślając ,że deck to komputer a nie konsola. 

Odnośnik do komentarza

Dopiero natrafiłem na informację o tym sprzęcie od Valve i przyznam że to interesująca koncepcja.

Ostatnio laptopa używam do płacenia rachunków, na gierki za chudy w uszach i do tego kompletnie nie mam ochoty na siedzenie przed nim. Z drugiej strony przez lata nazbierałem sporo gierek na steam i w tej chwili nawet z tego nie korzystam.

Jeżeli ta konsolka będzie na tyle elastyczna że zastąpi mi laptopa, zaoferuje dodatkowo łatwy dostęp do mojej biblioteki steam w formie przenośnej i da się tego używać jako zwykły tablet do konsumpcji tekstu czy nawet wideo to jestem kupiony. 

Nie wiem jak się zachowuje SteamOS, nie miałem żadnego linuxa od prawie trzech lat choć przez pewien okres jedna z dystrubucji to był mój podstawowy system, ale sporo czasu upłyneło. Z drugiej strony przez przeglądarkę da się wszystko ogarnąć.

Tylko zastanawia mnie czy na takim małym ekranie i w tej rozdzielczości tekst i menusy w typowo pecetowej wersji gier nie będą rozmazaną nieczytelną sraką. Przecież na PC nikt nie myśli o takich sprzętach i nie dostosuwuje czcionek i wszelkich tabelek na taki ekran. Teraz to się może zmieni ale izometryczne erpegi które lubie mogą okazać się niegrywalne, a wątpię żeby nagle deweloperzy to połatali. Przy tworzeniu gier na switchu to jest wymóg, ale tu niekoniecznie.

Na pewno będę obserwował sytuację i być może zakupię, szkoda tylko że wersja z dyskiem ssd jest sporo droższa, ale z drugiej strony jak patrzę na ceny laptopów to jest to akceptowalny pułap o ile to będzie działać sensownie.

Odnośnik do komentarza

U nas chyba się nie da tego sensownie ubezpieczyć. To nie ameryka, gdzie rynek kolekcjonerski jest przeogromny i można to sensownie wycenić.

Jak mi się chata spali, to trudno - na pewno byłoby mi przykro, ale to tylko rzeczy materialne.

 

Pożar jest tak samo prawdopodobny jak to, że urwie mi się nagle życie. Wystarczająco mam poważniejszych stresów, żeby nie przejmować się takimi sprawami.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Jak usłyszałem ten okolicznościowy monolog na koniec, to aż się nakręciłem na kolejną część. Nawet na znanym i cenionym PPE mieli kiedyś niezły pomysł na czwórkę:

https://www.ppe.pl/news/42768/max-payne-4-powstaje-mamy-pierwsze-artworki-i-informacje-o-grze.html Kto widział Wind River, ten wie, że można z tego wyciągnąć fajne rzeczy. Chociaż z drugiej strony trójka idealnie dopełnia wątki i trochę byłoby szkoda zepsuć jedną z najmocniejszych trylogii w grach.

Tak, czy inaczej, tematu nie ma i nie będzie. Niekończący się sukces GTA Online narobił dużo szkód, być może nawet singiel GTA VI zamieni się w gówno usługę.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...