Skocz do zawartości

Konsolowa Tęcza


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Mejm napisał:

Z reszta poza finansowymi i ideologicznymi powodami jest jeszcze kilka, dla ktorych ludzie wola w cos zagrac na konsoli (albo PC). Tworzenie definicji normalnosci jest strasznie pretensjonalne i plytkie.

okej, to proszę wytłumacz jakie mi jakie to powody dla których warto ogrywać Dead Space na konsoli w 720p i 30 fpsach zamiast na PC? 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, messer88 napisał:

Goldeneye co się robi (podobno) tak samo super, KOTOR wiadomo. Ale taki remake remastera to już nie uważam żeby był potrzebny. 
 

W tym konkretnym przypadku będzie jeszcze gorzej, bo to będzie rimejka rimejka, czyli jakieś pierdolone kuriozum, ale zdarzały się już takie rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, ASX napisał:

okej, to proszę wytłumacz jakie mi jakie to powody dla których warto ogrywać Dead Space na konsoli w 720p i 30 fpsach zamiast na PC? 

Fajna manipulacja, ale ja nie napisalem ze "warto" tylko ze ludzie wola. Ktos moze cos wolec nawet jesli tobie sie to wydaje dziwne, glupie lub niewarte.

 

A tu masz kilka argumentow o ktorych pisalem:

- wygoda, kanapa vs taboret

- wygoda cz 2, ktos kto ma laptopa moze nie chciec sie nad nim garbic, parowac padow etc.

- trofea, ktos moze chciec miec komplet u siebie na koncie psn/live a nie na stimie (czy origin, nie wiem gdzie to teraz lezy)

- konfiguracja/kompatybilnosc, stara gra nowe systemy, wkladam plyte i gram vs instaluje kllienta kupuje cyfre

Odnośnik do komentarza

Nie wiem kiedy miałeś styczność ostatnio z Pecetem, ale nikt nie każe ci grać zgarbiony na taborecie i bez problemu można grać na wygodnej kanapie czy fotelu, dokładnie tak samo jak na konsoli. Podobnie wygląda parowanie padów które jest równie proste co konsoli.

Jedynym poważnym argumentem z tego co wymieniłeś to kwestia kompatybilności, która faktycznie może sprawiać problemy, bo rzeczywiście zdarzają się na pececie problemy ze starszymi grami. Ale chodzi raczej o naprawdę stare gry, znacznie starsze niż te z ery Xboxa 360 czy PS3.

Aż z ciekawości żeby nie teoretyzować ściągnę sobie chyba Dead Space i zobaczymy jak działa.

Odnośnik do komentarza

Głownym problemem takich remake'ów jest to, że wciąż żyją takie zgredy jak my, które ograły oryginał - tego twórcy nie przewidzieli niestety.

Statystycznie albo nie powinni(śmy) już żyć, albo przynajmniej mieć wyjebane w gierki dla dzieci, bo dom, praca, żona, dorosłość...

I wtedy nie byłoby problemu, bo dla nowego pokolenia to będzie świeżutki tytuł i zero narzekań typu "a może jakieś nowe gry?" :reggie:

Chyba odkurzę PS3 i wrócę do tej zajebistej gierki, bo skończyć co prawda skończyłem, ale odpuściłem platynowanie, więc mam tam jeszcze co robić :D

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, Homelander napisał:

Pecet tylko do strategii turowych i rtsów. Heroesy, Starcrafty, Dungeon Keepery, C&C, Warcrafty i tak dalej i tak dalej :) Przy takich giereczkach taboret i zgarbienie to mus

Garbienie się przy PC na taborecie to była ściema. Master Race siedzi na tronie (aka fotelu) i ma dostęp do dowolnego kontrolera, monitora i TV w dowolnej rozdzielczości grając w najlepsze wersje gier. :sir:

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, SlimShady napisał:

W 2010 wyszedł remake na Wii, 3ds-a. W 2011 remaster, czy tam port na 360/ps3.

 

O, to nie wiedziałem. Osobiście przyjąłbym dobrze zrobiony remake Goldeneye, bo znam tylko oryginał z N64 w który namiętnie się zagrywałem.

 

No i generalnie ja tam nie mam nic przeciw remake'om, bo należę do osób które 99.99% gier przechodzą tylko raz, więc ograć DSa ponownie po tych kilkunastu latach? Czemu nie.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Mejm napisał:

Fajna manipulacja, ale ja nie napisalem ze "warto" tylko ze ludzie wola. Ktos moze cos wolec nawet jesli tobie sie to wydaje dziwne, glupie lub niewarte.

 

A tu masz kilka argumentow o ktorych pisalem:

- wygoda, kanapa vs taboret

- wygoda cz 2, ktos kto ma laptopa moze nie chciec sie nad nim garbic, parowac padow etc.

- trofea, ktos moze chciec miec komplet u siebie na koncie psn/live a nie na stimie (czy origin, nie wiem gdzie to teraz lezy)

- konfiguracja/kompatybilnosc, stara gra nowe systemy, wkladam plyte i gram vs instaluje kllienta kupuje cyfre

 

No tak, bo nikt nie słyszał o wygodnych fotelach/krzesłach. Parowanie kontrolerów równie proste co na PC I to jeszcze dowolnych z BT. A kolega słyszał o czymś takim jak Windows Store albo wie, że na Stimie jest tak z 10x więcej gier niż na X/PS i wszystko można mieć na jednym koncie? Kompatybilność na konsolach XD No szczególnie z Twoimu grami z PS3 na PS5 XD

 

Ja rozumiem, że ktoś woli grać na konsoli czy PC I nawet nie musi mieć żadnego konkretnego powodu, ale to jest takie racjonalizowanie jak ktoś nie ma kasy na dobry piec, bo we wszystkich tych aspektach PC wypada po prostu lepiej.

Edytowane przez SnoD
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, SnoD napisał:

[...]

Ja rozumiem, że ktoś woli grać na konsoli czy PC I nawet nie musi mieć żadnego konkretnego powodu, ale to jest takie racjonalizowanie jak ktoś nie ma kasy na dobry piec, bo we wszystkich tych aspektach PC wypada po prostu lepiej.

Mając odpowiednio wysoki budżet można na PC grać prawie tak wygodnie jak na konsoli (prawie w pewnych wzgledach, lepiej w innych).

Racjonalizowanie nie wynika jednak tylko z braku pieniędzy. 

Ja np. po prostu jestem bardziej przywiązany do ekosystemu PS (od czasu PS3), tu mam "moich ludzi" do gierkowania, chcąc nie chcąc tu też są trofea, na które w jakimś stopniu też zwracam uwagę (chociaż zdecydowanie mniej niż kiedyś) i ich formuła odpowiada mi zdecydowanie bardziej niż po prostu punkty za achievementy.

Dlatego też mając wybór zdecydowanie wolę ograć dany tytuł na PS niż na PC czy Xboxie.

Z pewnością takich osób jest dużo i podobnie działa to w stosunku do innych platform.

Edytowane przez Emet
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tyle co ja się nasłuchałem zanim miałem kompa że wszystko jest różowo i BEST PLACE TO PLAY to ja nawet nie.

C0rwa 2137 kont trzeba mieć żeby odpalić grę bo to 100 sklepików, każdy wydawca ma jakieś swoje gówno. Potem co druga gra ma jakieś wąty i musze szukać jak zwierze co jest nie tak i ściągać jakieś pacze z szemranych stron bo ludzie muszą sobie sami naprawiać gry bo wydawcy mają w piździe pcty. O odpalaniu starych gier to ja już nie będę nic mówił bo już jak o tym pomyślałem to się zamieniam w fake z wieści gminnych.

 

Wiadomo jest też sporo zalet, np. tak podstawowa rzecz do życia gracza jak granie po sieci jest c0rwa darmowe :0 wow aż się odzwyczaiłem że mogę nie być ruchany w dupsko na coś tak oczywistego. Ceny i dostępność gier to też eldorado. No i tych plusów i minusów mógłbym w sumie przez cały dzień wymieniać ale zwyczajnie w świecie bardziej odpowiada mi granie na kąsoli i tego już się ze mnie nie wyplewi nawet jak bym miał kompa za 20k i święcącą się jak psu jajca klawiaturke. Może to przez to że na tym samym komputerze pracuje cały dzień? Nie wiem, jestem konsolorzem 

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

MŁODY! NIECH TO TYLKO IZI PRZECZYTA TO ZOBACZYSZ

 

No, ale generalnie ciężko się nie zgodzić - PC super, ale nie wyobrażam sobie go jako zastępstwa konsoli, raczej oddzielną platformę. Tylko, że nie wyobrażam sobie też NIE posiadać PC, za dużo zalet, zwłaszcza w kwestiach retro, gdzie masz darmowe remastery 4K/60 które odpalisz na lapku z biedry.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Każdy gra na czym chce i nie musi mieć żadnych racjonalnych powodów. Tylko jak czytam jakieś pierdy, że na konsolach jest lepsza kompatybilność ze starszymi grami i pisze to gościu, który swoich gier z PS3 nie odpali nawet na nowej konsoli Sony, to top kek. Tak samo jak ja mam te same gry kupione 2x na WiiU i Switch. Po co pisać takie głupoty.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

MŁODY! NIECH TO TYLKO IZI PRZECZYTA TO ZOBACZYSZ

 

No, ale generalnie ciężko się nie zgodzić - PC super, ale nie wyobrażam sobie go jako zastępstwa konsoli, raczej oddzielną platformę. Tylko, że nie wyobrażam sobie też NIE posiadać PC, za dużo zalet, zwłaszcza w kwestiach retro, gdzie masz darmowe remastery 4K/60 które odpalisz na lapku z biedry.

Wiadomo że najlepiej mieć wszystko :rayos: Ale nie oszukujmy się tylko teddy i pinger może sobie na to pozwolić w tym kraju :nosacz2:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, SnoD napisał:

Każdy gra na czym chce i nie musi mieć żadnych racjonalnych powodów. Tylko jak czytam jakieś pierdy, że na konsolach jest lepsza kompatybilność ze starszymi grami i pisze to gościu, który swoich gier z PS3 nie odpali nawet na nowej konsoli Sony, to top kek. Tak samo jak ja mam te same gry kupione 2x na WiiU i Switch. Po co pisać takie głupoty.

Gamoniu, kompatybilonsc tyczyla sie pc i odpalania na nowych systemach starszych gier. Nic nie pisalem o ps3 i ps5, to dopowiedziales sobie sam bo nie potrafisz czytac ze zrozumieniem. Asax chcial wiecej przykladow to mu napisalem, a potem to samo potiwerdzily posty Emeta i mlodego.

 

Nie chodzilo w dyskusji o udowadnianie na czym lepiej grac tylko o preferencje. Po prostu niektorzy nie potrafia przeskoczyc umyslowo faktu, ze mozna miec wyje.banego pc a wolec grac w w gry na konsoli. I jeszcze probuja wmawiac, ze to nienormalne, zeby pare tematow dalej pisac o tym jaka roznorodnosc jest dobra bo kazdy moze zagrac na czym lubi. Albo schizofrenia albo hipokryzja.

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, C1REX napisał:

Garbienie się przy PC na taborecie to była ściema. Master Race siedzi na tronie (aka fotelu) i ma dostęp do dowolnego kontrolera, monitora i TV w dowolnej rozdzielczości grając w najlepsze wersje gier. :sir:

Chyba w jakiejś alternatywnej rzeczywistości.  Ostatnio Capcom musiał przywrócić poprzednie wersje sprzed patcha, bo pecetowym mirkom Residenty zaczęły ciąć na komputerkach kupionych przez starą do nauki.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...