Skocz do zawartości

Shankor

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie nie ma żadnego problemu ale dla pewności zapytam: czy we wbudowanym w Win 10 narzędziu "Zarządzanie dyskami" można bezpiecznie, bez ryzyka utraty istniejących danych, zwiększyć jedną partycję zmniejszając drugą? Chciałbym zwiększyć partycję systemową.

Można, ale niestety nie w każdej konfiguracji, tzn jeżeli systemowa jest pierwsza, a na drugiej są dane, to może być problem.

Odnośnik do komentarza

można gdzieś znaleźć info, co zmienili?

wkurza mnie to, samo się instaluje, nic nawet nie piszą, co dodali/zmienili.

 

http://www.instalki.pl/aktualnosci/software/21863-windows-10-build-10586-218.html

 

Dość konkretne patche jak na comiesięczne poprawki. Niedawno zapowiedziano również większą, rocznicową aktualizację Win10 na lipiec\sierpień:

 

http://www.dobreprogramy.pl/Rocznicowa-aktualizacja-Windows-10-zmiany-w-Menu-Start-i-powiadomieniach,News,71963.html

Edytowane przez Frantik
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Pewnie nie ma żadnego problemu ale dla pewności zapytam: czy we wbudowanym w Win 10 narzędziu "Zarządzanie dyskami" można bezpiecznie, bez ryzyka utraty istniejących danych, zwiększyć jedną partycję zmniejszając drugą? Chciałbym zwiększyć partycję systemową.

Można, ale niestety nie w każdej konfiguracji, tzn jeżeli systemowa jest pierwsza, a na drugiej są dane, to może być problem.

 

Hmm, tak właśnie mam ale dane z drugiej partycji mogę tymczasowo przenieść na inny dysk. Wtedy z systemową nie powinno być problemu aby ją powiększyć?

Odnośnik do komentarza

 

 

Pewnie nie ma żadnego problemu ale dla pewności zapytam: czy we wbudowanym w Win 10 narzędziu "Zarządzanie dyskami" można bezpiecznie, bez ryzyka utraty istniejących danych, zwiększyć jedną partycję zmniejszając drugą? Chciałbym zwiększyć partycję systemową.

Można, ale niestety nie w każdej konfiguracji, tzn jeżeli systemowa jest pierwsza, a na drugiej są dane, to może być problem.

 

Hmm, tak właśnie mam ale dane z drugiej partycji mogę tymczasowo przenieść na inny dysk. Wtedy z systemową nie powinno być problemu aby ją powiększyć?

 

Tak, o ile ta druga to partycja podstawowa.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

 

 

Pewnie nie ma żadnego problemu ale dla pewności zapytam: czy we wbudowanym w Win 10 narzędziu "Zarządzanie dyskami" można bezpiecznie, bez ryzyka utraty istniejących danych, zwiększyć jedną partycję zmniejszając drugą? Chciałbym zwiększyć partycję systemową.

Można, ale niestety nie w każdej konfiguracji, tzn jeżeli systemowa jest pierwsza, a na drugiej są dane, to może być problem.

 

Hmm, tak właśnie mam ale dane z drugiej partycji mogę tymczasowo przenieść na inny dysk. Wtedy z systemową nie powinno być problemu aby ją powiększyć?

 

Tak, o ile ta druga to partycja podstawowa.

 

Tak podstawowa, dzięki, dam znać jeśli coś spartolę ;)

 

Edit: to tak, w "Zarządzanie dyskami" o ile da się zmniejszać woluminy tak, jak się okazuje, nie da się powiększyć systemowej, opcja jest zablokowana. Ale ściągnąłem darmowy program do partycjonowania AOMEI Partition Assistant i poszło bez problemu.

Edytowane przez Brolin
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam dość starego laptopa, z 2010 roku bo używam go tylko do torrentów, poczty i forumka.

 

Jakiś czas temu zainstalowałem ten Win 10 i byłem zadowolony ale kilka dni temu gdy za akceptowałem takie zmiany, Win 10 ściągnął 6 giga aktualizacji, po uruchomieniu Laptop przestał reagować jak tylko chciałem uruchomić jakiś program, zawieszał się. Zrobiłem restart i próbowałem jeszcze kilka razy ale zawsze było to samo więc zostawiłem włączonego laptopa ma 3 godziny, sądziłem że są jeszcze jakieś aktualizacje w tle. Ale nic to nie dało. 

 

Wkur(pipi) się i pojechałem do sklepu, kupiłem Dysk SSD, i kieszeń, taką którą montuje się w miejsce napędu płyt, wsadziłem dysk na miejsce tego z zaktualizowanym systemem. Zainstalowałem Win 10 od nowa na czysto. Zainstalowałem kieszeń włożyłem starty dysk i poprzenosiłem co ważniejsze pliki z tego starego dysku (5400 rpm, wolne (pipi)), usunąłem wszystkie partycje, zrobiłem tylko jedną. 

 

Teraz widzę taką opcję i boję się ponownie uruchomić Aktualizacje.

 

snap019.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Jak z wydajnością w gierkach wypada dziesiątka w porównaniu do siódemki? Bo mam kilkuletniego laptopa, na którym piąta cywilizacja działa tak sobie i nie chciałbym większej utraty wydajności na nowym systemie.

 

Znajomi są podzieleni na dwa obozy: jedni namawiają do zmiany niczym powiadomienia Microsoftu, drudzy mówią, żeby zostać przy 7 i ewentualnie strzelić formata. Aktualizować?

Odnośnik do komentarza

Jak z wydajnością w gierkach wypada dziesiątka w porównaniu do siódemki? Bo mam kilkuletniego laptopa, na którym piąta cywilizacja działa tak sobie i nie chciałbym większej utraty wydajności na nowym systemie.

 

Znajomi są podzieleni na dwa obozy: jedni namawiają do zmiany niczym powiadomienia Microsoftu, drudzy mówią, żeby zostać przy 7 i ewentualnie strzelić formata. Aktualizować?

Ja to bym wykonał czystą instalkę. Po co przenosić śmiecie na nowy system.

Mam 10-tkę i nie narzekam.

W czasie instaslacji będzie pytanie, czy zezwalasz Microsoftowi na monitorowanie tego co piszesz (czy coś w tym stylu), wiadomo co wybrać :lapka:, tak samo aktualizacje będą chciały pobierać się przez p2p, więc to też będziesz musiał odznaczyć (mi p2p na starym necie, muliło nieźle neta).

A po instalacji, zainstaluj Spybot Anti-Beacon. W sumie ten programik blokuje wyżej wymienione pierdoły + wiele więcej.

PS. Znajomy ma lapka za 1000 zł i z 8.1 "sama" zainstalowała mu się dziesiątka i mówi, że wszystko chodzi lepiej:)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...