Skocz do zawartości

Metal Gear Solid Collection HD


Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, Suavek napisał:

Strony Steam są już aktywne - https://store.steampowered.com/sub/886314/

 

Ale z tymi cenami to przeginają. 275zł na PC, najdrożej ze wszystkich...

 

Niech spadają. Na PS5 wlatuje tańsze pudło na premierę, a na Steam się kupi kiedyś przy okazji promocji (bo i tak są to gry, które będę do śmierci pewnie ogrywał wiele razy).

 

Wygląda też na to, że wszystkie gry będą miały osiągnięcia, w tym też MG1 i MG2. Bonus Content (graphic novel i wersje NES) też są otagowane achievementami, ale tu mam wątpliwości.

Na razie to wyglada troche jak trylogia GTA, strony produktow osobno ale kupic trzeba wszystko. Oby jednak postanowili to podzielic.

Odnośnik do komentarza

Biorę na Switcha, nigdy nie było mi dane przejść pierwszą część, co prawda czeka już na mnie w Polsce PSX z grą, ale skoro ma być składanka na Switchu to ogram na małym ekraniku bez większego bólu oczu myślę. Pograłem chwilę w dwójkę na Xie i czwórkę na PS3, ale szybko stwierdziłem, że to bez sensu, zacznę od jedynki, a jeśli się wkręcę to polecę dalej.

 

Z tym, że chyba poczekam na przecenę, a i mam dwa pytanka. Wie ktoś, czy będzie można kupić cyfrowo każdą część osobno, tak jak to jest z kolekcją Bioshocka i niestety nie jest z kolekcją Ninja Gaiden? I czy na karcie będą się znajdywać wszystkie gry, czy znowu wałek z pobieraniem 2 i 3 części? To by był już konkretny wałek, bo przecież te gry nie ważą nie wiadomo ile.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza

To biorę MGS1 day1 :), a resztę się zobaczy. Wkurzają mnie takie akcje, gdy kart to wałek, albo tylko pierwsza część jest na karcie, dlatego nie wziąłem kolekcji Bioshocka i Spyro, albo gdy nie da się kupić osobno jednej części, ograłbym chętnie NG1 po raz enty (grę życia), bo dwójka to takie 8/10, a trójki nie tykam, ale nie za tą cenę całej kolekcji. Muszę zajrzeć do wątku Batmana, co tam się dzieje :). Dzięki.

Odnośnik do komentarza

Tak jeszcze wspomnę, bo nie widziałem, żeby dużo się o tym mówiło, ale najwyraźniej wszystkie MGSy będą miały do wyboru angielską oraz japońską wersję głosów.

 

Byłem niedawno bliski zakupienia paru japońskich edycji kilku MGSów tylko i wyłącznie z czystej ciekawości żeby sprawdzić podczas gry, jak całość brzmiała w oryginale. Na szczęście z reedycją nie ma takiej potrzeby, a do tego reszta gry nadal będzie po angielsku.

 

Wspominam, bo akurat oglądam poniższy materiał, co też rzuca nowe spojrzenie na lokalizację gry:

 

Może jestem w mniejszości, która oczekuje tej reedycji, pomimo ceny, ale kurczę z tyłu głowy siedzi pewien niepokój, czy Konami czegoś nie spierdzieli jednak, bardziej od strony technicznej, albo właśnie cenzury. Pozostaje czekać.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Włączyłem dzisiaj sklep ma XSX i pokazal mi sie pre-order kolekcji. Cena nizsza niz na steam (259zl) wiec troche lipa dla mnie bo planuje zakupy u grubego. Wszedlem w sekcje z obrazki i dalem na pelny ekran. Obrazki z MGS 1 jak tylko nie maja jakiejs naorawde gowno jakosci/kompresji tylko utwierdzaja mnie w przekonaniu ze ten gówno port ma dla mnie sens tylko w trybie przenosnym. Potem pewnie wjadaody z grafika i się zobaczy. No jednak wypada sie modlić zeby na SD wszystko smigalo pieknie.

Edytowane przez pawelgr5
Odnośnik do komentarza
22 minutes ago, pawelgr5 said:

Włączyłem dzisiaj sklep ma XSX i pokazal mi sie pre-order kolekcji. Cena nizsza niz na steam (259zl) wiec troche lipa dla mnie bo planuje zakupy u grubego. Wszedlem w sekcje z obrazki i dalem na pelny ekran. Obrazki z MGS 1 jak tylko nie maja jakiejs naorawde gowno jakosci/kompresji tylko utwierdzaja mnie w przekonaniu ze ten gówno port ma dla mnie sens tylko w trybie przenosnym. Potem pewnie wjadaody z grafika i się zobaczy. No jednak wypada sie modlić zeby na SD wszystko smigalo pieknie.

Na Emudeck masz to samo a nawet lepiej niż w tej pseudo kolekcji bo jedynkę odpalisz w lepszej grafice.

Odnośnik do komentarza

Jak nie będzie mocnej cenzury, a porty będą wydajne, to powinno być dobrze. Reszta to już widzimisię graczy. Temat Kojimy stary, wynikający z wewnętrznych przepychanek na które przeciętny pracownik firmy nie miał wpływu. Tymczasem cena to już kwestia subiektywna. Za jakieś kolekcje trzech Mario fani bez zająknięcia rzucali ponad 200zł, a tutaj nagle oburzenie za kilka MGSów. Za pudło jako fan jestem skłonny dać tyle i ograć te gry ponownie na współczesnym sprzęcie. W przypadku cyfry na Steam poczekam na obniżki, bo 270zł za digital to faktycznie zdecydowanie za drogo...

 

Myślę też, że na obniżki nie będzie trzeba jakoś szczególnie długo czekać.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...