Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aphromo

 Budżetowa konsola z bebechami jak current geny, czyli dla multiplatform brać się nie opłaca. 

 

Tak bardzo jak chcialbym sie z Toba zgodzic, tak bardzo uczciwosc nakazuje mi sprostowac - nie, Switch nawet nie stal obok Xbox One. Wszystko przez to, ze procesor pracuje na pol gwizdka ( i to doslownie ) zarowno w trybie mobilnym, jak i stacjonarnym.  Juz nie mowiac o za(pipi)istym 4 GB RAM 25 GB/s - tutaj smialo mozesz szukac podobienstw z Xboxem 360.

 

Jesli do czegos porownywac Switcha, to do Vity i Wii U.

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza

 

 Budżetowa konsola z bebechami jak current geny, czyli dla multiplatform brać się nie opłaca. 

 

Tak bardzo jak chcialbym sie z Toba zgodzic, tak bardzo uczciwosc nakazuje mi sprostowac - nie, Switch nawet nie stal obok Xbox One. Wszystko przez to, ze procesor pracuje na pol gwizdka ( i to doslownie ) zarowno w trybie mobilnym, jak i stacjonarnym. Juz nie mowiac o za(pipi)istym 4 GB RAM 25 GB/s.

 

Jesli do czegos porownywac Switcha, to do Vity i Wii U.

 

 

To powiedz mi czemu już niektórzy developerzy nie będą przygotowywać multiplatform na switcha, skoro według tego co piszesz switch jest mocniejszy od xone.

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

 

To powiedz mi czemu już niektórzy developerzy nie będą przygotowywać multiplatform na switcha, skoro według tego co piszesz switch jest mocniejszy od xone.

 

 

 Switch jest duzo slabszy od Xbox One, w dodatku wymuszony tryb mobilny sprawia ze konsola nawet nie korzysta na 100 % z tego co ma w srodku.

Switch ma 2 tryby pracy - podpiety pod TV, albo inaczej domowy ( home console ) i przenosny ( handheld ). Wszystkie jednostki obliczeniowe sa w handheldzie, niestety. 

 

Jesli to bardzo Cie interesuje to mozesz sam sprawdzic, ale prawda jest taka ze Switch w trybie przenosnym oferuje mniejsza moc dla grafiki niz ... Xbox 360.

 

Multiplatformy na Switch ? Remaster gry z poprzedniej dekady, Dance Central i co tam jeszcze bylo ? Indyki emigrujace z Vity ?

 

OK, sprawdzilem - jest jeszcze Fifa. 

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza

Jestem pełen podziwu tego zapału i chęci zakupu. Nie licząc Zeldy która wyjdzie na Wiiu, to do końca roku tam nie ma co robić, bo dopiero na koniec 2017 dojdzie Mario. 

IMO dobrym zakupem jest Wiiu co wielu skumało, bo dostać dzisiaj nówkę graniczy z cudem, a używki miło podskoczyły z ceną :) 

1400 nie majątek. Ale XO i PS4 można taniej kupić. A za cenę Switcha można dorwać Wiiu i mieć masę świetnych gierek które zapewnią granie do końca roku. Na Wiiu można ograć wszystkie duże Zeldy. 

Jak najwięksi fani N odpuszczają Switcha, to coś jest na rzeczy  :whistling:

Odnośnik do komentarza

 

 

 Budżetowa konsola z bebechami jak current geny, czyli dla multiplatform brać się nie opłaca. 

 

Tak bardzo jak chcialbym sie z Toba zgodzic, tak bardzo uczciwosc nakazuje mi sprostowac - nie, Switch nawet nie stal obok Xbox One. Wszystko przez to, ze procesor pracuje na pol gwizdka ( i to doslownie ) zarowno w trybie mobilnym, jak i stacjonarnym. Juz nie mowiac o za(pipi)istym 4 GB RAM 25 GB/s.

 

Jesli do czegos porownywac Switcha, to do Vity i Wii U.

 

 

To powiedz mi czemu już niektórzy developerzy nie będą przygotowywać multiplatform na switcha, skoro według tego co piszesz switch jest mocniejszy od xone.

 

 

Raczej ciężko jest przerzucić w kilka miesięcy grę przygotowywaną latami, tylko z myślą o wcześniej wydanych platformach. Poza tym konsola jeszcze nie wyszła a już ma zapowiedziane ponad 100 pozycji (a to że obecnie nie zapowiedzieli Andromedy na Switcha nie znaczy że tego nie mogą zrobić później). Jak Switch się sprzeda (a tak się zapowiada, przynajmniej na początku) to bardzo szybko najwięksi wydawcy nawet starsze pozycję wydane na PS4/XO będą portować na Switcha.

 

Co do mocy to ten artykuł co podawał swego czasu Eurogamer nie został ani razu potwierdzony przez jakiekolwiek studia developerskie, za to już kilka razy podawano, że w trybie TV Switch ma taktowanie 2GHz a nie 1Ghz (jak to opisywał Digital Foundry). Oczywiście po premierze wyjdzie jak jest naprawdę.

 

Zresztą nawet jeżeli taktowane będzie takie jak opisywał EU/DF do tych mniejszych jednostek to sam DF przyznał, że gry w trybie mobilnym wyglądają i działają nawet lepiej niż ich odpowiedniki na Wii U (który był odrobinę mocniejszy od PS3/360) a porównywali tutaj Zeldę, Mario Kart 8 i Splatoon 2. Odnieśli się również że Vita jest jednak sporo w tyle w tym co prezentuje Switch w kwestii graficznej.

 

Switch ma ogólnie więcej mocy niż się wydaje. Nawet takie właśnie MK8 pokazuje różnicę, ponieważ na Wii U grając w 4 osoby na jednej konsoli, gra działała w 720p/30fps'ów (tylko na dwóch osiąga 60fpsów), zaś na Switchu w trybie mobilnym osiąga zawsze 720p/60fps a w trybie tv 1080p/60fps. 

 

No i najważniejsze, developerzy 3rd Party to nie tylko wewnętrzne studia EA i Activision ale m. in. Namco Bandai i Square-Enix, którzy jak na razie ochoczo zapowiadają coraz więcej portów z PS4 jak i nowych produkcji najwyższego sortu (vide: Dragon Quest XI, nowy Tales itp.). Ba nawet Atlus ostatnio wydał ankietę w Japonii pytając co fani chcieliby ujrzeć i na jaką platformę i Switch już jest jedną z nich do wyboru. Więc tak jak 3DS, Switch może być mekką dla fanów Japońszczyzny.  

 

@aphromo 

Oficjalnie samo Nintendo podczas spotkania z inwestorami przyznało, że dla nich Swtich jest następcą Wii U i traktują go jako konsolę stacjonarną. 

Odnośnik do komentarza

 

co z tym mario nie tak?

 

Wygląda jak komiczna próba zrobienia Sunset Overdrive z przygrubawym bohaterem, ten styl graficzny w połączeniu z Marianem mnie całkowicie odpycha, rysunkowa postać w pseudorealistycznym świecie. Dla Mario bym i tak konsoli nie kupił jaki by nie był.

 

Chyba pierwszy negatywny koment w kierunku nowego Mario jaki czytam.Myslałem że jestem sam, razi mnie ogólnie stylistyka to nie M64 i Galaxy gdzie na trailerach zachwycał.Myślę że sporo jeszcze może się zmienić ale jeżeli teraz nie kupie Switcha na premierę to później nie będę miał żadnego powodu bo tak naprawdę konsolę Niny kupuje tylko dla Zeldy a Mario to tylko uzupełnienie ale dla drugiego M64( taki mały paradoks), byłbym skłony oddać nawet nerkę.   

Odnośnik do komentarza

Co do multiplatform, jeśli nawet jakimś cudem znowu ktoś coś wyda to i tak się nie sprzeda. Platformy Nintendo nie kupuje się dla multiplatform od czasów GameCube. Switch jest za słaby aby odwrócić ten trend, wydaje mi się nawet za słaby na portowanie takiej Andromedy. Chociaż ciekawie by wyglądało jakby Nintendo sypnęło groszem aby wydano GTAV. Gierka sprzedaje się jak szalona do dzisiaj, myślę ,że mogła by opchnąć sporo konsol. 

 

Jak liczycie na multiplatformy to nie zapomnijcie ,że Tegra jest procesorem ARM a obecne procesory w PC, Xbox One, PS4 to architektura x86-64.Problematyczne portowanie, kosmiczne różnice w architekturze. Nawet jakby producenci mieli dobrą wolę to znowu koszta będą zbyt duże a przypomnę tylko ,że przygotowywanie wersji demo gry jest w dzisiejszych czasach podobno średnio opłacalne. 

Odnośnik do komentarza

A ja chyba kupię na premierę. Najważniejsze zalety dla mnie to tryb handheldu (w końcu bedę miał coś do grania w łóżku) jak i stacjonarny, ale głównie do kanapowego multika. Na codzień mieszkam za granicą i mam ze sobą ps3 i ps4, ale kłopot się pojawia gdy trzeba jechać do domu. Za każdym razem pakować dwie konsole (bo na tej Buzz i Tekken, a na tamtej choćby PES) do pudełek nie jest wygodne i zabiera cenne miejsce w samochodzie. A tak bym kupil pokrowiec na Switcha, dokupił jeszcze ze dwa te Joy Cony, etui ma parę kartów i mam spokój. Ekspresowe spakowanie i o wiele mniej zajmowanej przestrzeni w aucie. W chwili samotności handheld ewentualnie stacjonarka jeśli tv wolny a jak wpada ktoś to poprostu kanapowy multik. Jak najbardziej w tym momencie wypatruje casualowych gier nastawionych na lokalny multi a komu w tym aspekcie nie zawierzyć jak nie Nintendo, które się chyba najbardziej przykłada do tego typu gier. I tak, mam tu na myśli Just Dance czy port Mario Kart. Szczerze mówiąc mam nadzieję, że EA zapowiedzianą Fifę bez numerka też raczej złożą pod kątem causalowego multika, żebym mógł sobie z miejsca pograć z kuzynami bez tekstów "a bo ty grasz dłużej" itp. 

Również remastery mnie cieszą (sorry Panowie, każdy ma wybór co kupuje i na czym gra, zwłaszcza jeśli danego tytułu nie zaliczył na poprzedniej generacji), a Nintendo wcale nie ukrywa, że przynajmniej przez pierwszy okres będą ratować się portami. Z tego też względu odpuściłem co roku obiecywane sobie Wii U. Wydaje mi się, że po najbliższych dwóch latach wszystkie najlepsze exy będą już na Switchu. O nostalgicznych gierkach z NESa i SNESa nawet nie ma sensu wspominać, nie każdy lubi aż takie klasyki w dzisiejszych, może też coś z 3DSa wpadnie.

Do multiplatform i "poważnych" gier mam ps3 i ps4, i niech tak pozostanie, a Switcha widzę jako pudełko, na którym mogę zagrać wszędzie i z każdym. 

Umknęła mi jeszcze informacja nt kont na jednej konsoli. Jak to ma wyglądać? Można zrobić parę profili na konsoli i korzystać z nich podaczas grania w multika na kanapie? 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

@aphromo 

Oficjalnie samo Nintendo podczas spotkania z inwestorami przyznało, że dla nich Swtich jest następcą Wii U i traktują go jako konsolę stacjonarną. 

 

 

6e3e3ffcc8d1f49613751c0ccc35f1c9aa3bd004

 

Oficjalnie sam Microsoft przyznal ze z moca Chmury Xbox One bedzie ponad 30 razy lepszy.

 

"1080p60FPS nie bedzie zadnym problemem "

 

Odnosnie multiplatform - najwazniejszy czynnik to sprzedaz. Jesli Switch bedzie sie fantastycznie sprzedawal, to na pewno cos przeportuja. Ale to beda mega biedne wersje dla tych co nie maja PS4/X1/mocnego PC. 

 

Edit - odnosnie Mario Kart na Switch - dodali wreszcie jakis antyaliasing czy wciaz odsuwamy krzeslo 2m dalej od TV ?

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza

Chrno, sprostowanie, mk8 działa w 1080/60 dla dwóch osób, dla więcej spada do 30fps, jak wiiu ;) na mobilnym działa tak jak na wiiu, 720/60 dla dwóch, 720/30 więcej.

 

Chyba że coś się zmieniło w tej kwestii ostatnio?

 

 

To mój błąd, ostatnio czytałem kilka artykułów i musiałem źle przeczytać/zapamiętać (choć sprzecznych informacji również nie brakuje).  

Odnośnik do komentarza

Ja 2 i 3.03 juz mam wolne  :)

Pewno będzie ostro grzany na delegacjach? Stacje dokującą będziesz zabierał pod hotelowe lcdki?

 

Oj będzie, no i Skyrim w samolocie. Nie będę brał, bo nie będzie mi się chciało w domu odpinać, a druga dodatkowa jest za droga. Tylko ladowareczka i kolorowe joye <3

Odnośnik do komentarza

Czy Nintendo podało już oficjalnie jakieś informacje na temat specyfikacji konsoli? Bo do premiery już tylko miesiąc, a przeglądając internet i wątki o Switchu widzę tylko jakieś spekulacje na ten temat, a faktów właściwie żadnych. Dziwi mnie to, zazwyczaj producent podawał specyfikację dużo wcześniej, żeby ludzie wiedzieli dokładnie co kupują.

Odnośnik do komentarza

A ja chyba kupię na premierę. Najważniejsze zalety dla mnie to tryb handheldu (w końcu bedę miał coś do grania w łóżku) jak i stacjonarny, ale głównie do kanapowego multika. Na codzień mieszkam za granicą i mam ze sobą ps3 i ps4, ale kłopot się pojawia gdy trzeba jechać do domu. Za każdym razem pakować dwie konsole (bo na tej Buzz i Tekken, a na tamtej choćby PES) do pudełek nie jest wygodne i zabiera cenne miejsce w samochodzie. A tak bym kupil pokrowiec na Switcha, dokupił jeszcze ze dwa te Joy Cony, etui ma parę kartów i mam spokój. Ekspresowe spakowanie i o wiele mniej zajmowanej przestrzeni w aucie.

W sumie to pod tym kątem konsolki nie rozpatrywałem, ale to może być fantastyczny motyw. Rzeczywiście spakowanie ze sobą grania w jakości stacjonarki nie było jeszcze takie łatwe. Wszystko tylko się rozbija o to, czy na ten sprzęt będzie wystarczająco dużo multiplatform. I co mnie jeszcze martwi - ceny. Gry na PS4/X1 to nawet za 30-50 zł można wyrwać, a konia z rzędem temu kto mi pokaże fajne gry na Wii U w takich cenach. Bo jeśli to ma być maszynka do Zeldy i Mario jak Wii U, to może się okazać, że ogram te dwie gry i rozstanę się na jakiś czas, żeby dopiero za parę lat odkupić po niższej cenie i ograć wszystkie 5 gier jakie Ninny wyda do tego czasu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...