Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.12.2017 o 12:52, Crinfrid napisał:

Dobra może "niegrywalna" to były zbyt mocne słowa, ale gra na otwartych przestrzeniach w handheld mode strasznie chodzi. I to nie okazjonalnie tylko cały czas prawie. Obrót kamery to masakra, jak coś wybuchnie obok nas to widać, że to nie ma nic wspólnego z płynnością. Jak ludzie narzekali na fps w Zeldzie, to ja się pytałem gdzie oni to widzieli? Oprócz korok forest nie zauważyłem nigdzie spadków, więc chyba moja tolerancja na spadki jest bardzo wysoka. Natomiast w Undercover to strasznie się rzuca w oczy. Ta gra nie wygląda jakoś rewelacyjnie, efektów żadnych niesamowitych też nie zauważyłem, więc po prostu to jest partactwo ze strony programistów. Wydając pieniądze na grę i to nie małe spodziewam się dostać produkt który działa poprawnie. O loadingach to już w ogóle szkoda gadać. Myślałem, że ludzie którzy narzekają na frame rate w tym tytule przesadzają za bardzo. A jednak nie.

Ja mam od niedawna Switcha i co raz bardziej patrzę na tę konsolę, jak na pełnoprawną stacjonarkę, niż handhelda ( a w sumie kupowałem głównie z zamysłem grania w tym drugim trybie). Granie w takie gry jak Zelda mija się z celem na tym małym ekraniku, w mojej prywatnej ocenie odczucia z gry są zdecydowanie gorsze, nie mówię o samej czynności grania pod kątem manualnym ale o chłonięciu świata, grafice, muzyce itd. Na pewno są gry, które lepiej mogą się sprawdzić w trybie przenośnym, jak gierki 2D, jakieś stare remastery, rpgi, gdzie jest więcej gadania niż biegania ale cała reszta to tylko na TV.

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, izon napisał:

Ja mam od niedawna Switcha i co raz bardziej patrzę na tę konsolę, jak na pełnoprawną stacjonarkę, niż handhelda ( a w sumie kupowałem głównie z zamysłem grania w tym drugim trybie). Granie w takie gry jak Zelda mija się z celem na tym małym ekraniku, w mojej prywatnej ocenie odczucia z gry są zdecydowanie gorsze, nie mówię o samej czynności grania pod kątem manualnym ale o chłonięciu świata, grafice, muzyce itd. Na pewno są gry, które lepiej mogą się sprawdzić w trybie przenośnym, jak gierki 2D, jakieś stare remastery, rpgi, gdzie jest więcej gadania niż biegania ale cała reszta to tylko na TV.

 

Ja mam wręcz przeciwnie. Spędziłem już z Zelda 40h, z czego 95% w trybie mobilnym leżac na łóżku.  Grafika na TV jest w moim odczuciu dużo brzydsza i wydaje się taka wyprana z kolorów, a na małym ekraniku wyglada cudownie. Tak już chyba bede grał do końca.

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Lukas_AT napisał:

 

Ja mam wręcz przeciwnie. Spędziłem już z Zelda 40h, z czego 95% w trybie mobilnym leżac na łóżku.  Grafika na TV jest w moim odczuciu dużo brzydsza i wydaje się taka wyprana z kolorów, a na małym ekraniku wyglada cudownie. Tak już chyba bede grał do końca.

 

Też miałem plany tak grać, ale dla mnie jednak różnica w odbiorze gry jest kolosalna. Musisz mieć coś z ustawieniami TV, bo pod względem kolorystyki itp. w docku oraz handheldzie gra wygląda identycznie.

Odnośnik do komentarza
W dniu 22.12.2017 o 00:41, Crinfrid napisał:

Powinni oddawać kasę za wybrakowane produkty. Właśnie stałem się "szczęśliwym" posiadaczem Lego City Undercover. Po 15 minutach gry autentycznie bolą mnie oczy. Ta gra chyba nie trzyma w żadnym momencie 30 klatek. Przecież to jest w ogóle niegrywalne. Jak to przeszło jakąkolwiek kontrolę??? Z dala od tej gry, przynajmniej od wersji na switcha, nawet jak byście za pół darmo mieli kupić. Szkoda zdrowia na takie techniczne koszmarki. A to ma jeszcze local coop. Tam to się musi dopiero slide show odstawiać.

 

To kolega niech nie włącza przypadkiem PS2, PS3, X360, PS4 czy X1, bo tam to samo tylko na większą skalę. Jestem ogólnie podobnego zdania co Ty i chętnie bym widział sztywne framerate'y we wszystkich grach, ale niestety nigdy nie było to normą na konsolach i jakiś czas jeszcze nie będzie. Obecna generacja i tak jest całkiem niezła pod tym względem, a sztosy od Ninny często do tego jeszcze w 60fps śmigają.

 

@Masorz zainstaluj sobie appkę od nadzoru rodzicielskiego, będziesz mógł sobie już od pierwszych dni sprawdzać ile dokładnie grałeś każdego dnia w każdą grę.

Odnośnik do komentarza

Panowie skąd bierzecie informacje o grach, konsolach ogólnie wszystkim związanym z nintendo? Znalazłem takie stronki jak mynintedo.pl i tylkonintendo.pl. jest jeszcze coś ciekawego w polskin internecie? Ogólnie jestem świeży w świecie niny. Ostatnie co miałem to nes (pegazus), trochę snes i króciutki romans z wiiu (skończyłem toada i chwilę w dk grałem) i dopiero teraz planuję od czwartku wsiaknąć bo Mikołaj (kurier) ma mi przywieźć switchunia z marianem :D

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Lukas_AT napisał:

 

Ja mam wręcz przeciwnie. Spędziłem już z Zelda 40h, z czego 95% w trybie mobilnym leżac na łóżku.  Grafika na TV jest w moim odczuciu dużo brzydsza i wydaje się taka wyprana z kolorów, a na małym ekraniku wyglada cudownie. Tak już chyba bede grał do końca.

To zależy od TV. U mnie gry na TV wyglądają o niebo lepiej niż na tym ekraniku. Więcej kolorów, do tego lepszy dźwięk (siłą rzeczy, w końcu jest kino domowe), no i pro controllerem gra się wybornie. Na ten moment gram dużo częściej w trybie stacjonarnym i chyba tylko nieliczne gry to zmienią. Nawet Mario Odyssey wygląda lepiej na TV.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, raven_raven napisał:

 

@Masorz zainstaluj sobie appkę od nadzoru rodzicielskiego, będziesz mógł sobie już od pierwszych dni sprawdzać ile dokładnie grałeś każdego dnia w każdą grę.

 

Appkę mam odkąd tylko Mariana Odyseję włączyłem. 

Faktycznie po tych 10 dniach zliczyło godziny w Xenoblade Chronicles 2.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, creatinfreak napisał:

Panowie skąd bierzecie informacje o grach, konsolach ogólnie wszystkim związanym z nintendo? Znalazłem takie stronki jak mynintedo.pl i tylkonintendo.pl. jest jeszcze coś ciekawego w polskin internecie? Ogólnie jestem świeży w świecie niny. Ostatnie co miałem to nes (pegazus), trochę snes i króciutki romans z wiiu (skończyłem toada i chwilę w dk grałem) i dopiero teraz planuję od czwartku wsiaknąć bo Mikołaj (kurier) ma mi przywieźć switchunia z marianem :D

Ja biorę stąd:

https://nintendoradar.com/forums/switch-news-from-around-the-web.21/

 

Straszny śmietnik, ale userzy wrzucają chyba wszystko co się pojawi w sieci, więc newsów/informacji o switchu jest tam po... kilkadziesiąt dziennie. 

 

Ja nawet w xeno gram przenośnie i kurde moim zdaniem wygląda bardzo dobrze (bardziej niż rozdzielczość przeszkadza mi kamera podczas walk w korytarzach), raczej nie widziałem lepiej wyglądającego jrpga 3D na przenośnym sprzęcie, więc teges. Zależy kto czego szuka w grach, osobiście raczej nie chłonę gier wszystkimi zmysłami i mam wy(pipi)ane na to jak twórca bardzo się starał, żeby to na TV gra wyglądała najlepiej.

Odnośnik do komentarza

Dobra panowie mam pytanie,

 

podpinał ktoś z was Switcha pod system audio 5.1?

 

Czytając na necie sposób w jaki trzeba to zrobić to zastanawiam się czy w ogóle się w to bawić, aczkolwiek jestem z tych, którzy cenią sobie chociażby średniej klasy system audio (czy to wieża z dolby surround czy ogólnie zestaw 2.1/5.1) niż gó.wniane głośniczki z telewizora. Podpięcie tego pod PS4 czy XO to nie problem ale jak widzę Switch to wyższa szkoła jazdy (bo rzekomo połączenie go poprzez HDMI do kina domowego z 5.1 często, gęsto się nie sprawdza i trzeba bawić się z przejściówkami za 200zł).

Odnośnik do komentarza

I jak? Wszystko chodzi jak należy i masz pełen dźwięk 5.1 czy jest to sztuczne surround (czyt. dalej wszystko śmiga jak przez stereo). Chodzi mi o to aby dźwięk nie tylko był na wszystkich głośnikach bo to nie jest problem. Problemem, rzekomo jest to, że dalej jest to stereo i głośniki nie działają indywidualnie jak powinny (np. w momencie obrotu kamery itp.). 

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...