Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, number_nine napisał:

Czy w zeszłym roku Switche były w promkach na black friday/święta? Nie wiem czy jest sens czekać, bo konsole nintendo chyba rzadko są przeceniane

 

Na pewno jakiejś szałowej promki nie było, w tym roku może coś zrobią, ale to żeby się tych starszych modeli pozbyć. Nie sądzę żeby te z lepszą bateria taniej puszczali.

Odnośnik do komentarza

Witam, chciałem zapytać się właścicieli Switchów odnośnie żywotności, czy też niezbędnych akcesoriów aby zapewnić sprzętowi bezpieczeństwo. Sprzęt nie jest najtańszy, a planowałem go nabyć na prezent dla dzieciaków 5  i 10 lat. Switch zaciekawił mnie pod choinkę. Dla formalności to dzieciaki brata. Myślałem też o PS4. Ale Nitendo ma gry bardziej bajkowe. Starsza grała już na Wii i przypadły jej do gustu gry taneczne i zabawa ruchoma. Młodszy maluch to jeszcze nie ogarnia starych padów od Nesa. Ale podejrzewam iż ruchome gry przypadną mu do gustu. Ma fioła na punkcie LEGO oraz psiego patrolu. Szkoda iż nie wszystkie te gry są po Polsku. Bo występują one po Polsku na PS4. Młody grał już na tablecie w gry gdzie sterowanie było żyroskopowe i radził sobie w to, w przeciwieństwie do Mariana z 85 roku na klasycznym padzie. Jakie gry żyroskopowe polecacie ? 5 lat to mały problem bo język jest barierą i sterowanie.

 

A wracając do kwestii Switcha, to nie ukrywam iż jak zacząłem zbierać materiały o nim. I ostatnio odpaliłem na lapku emulatora Nesa to tak sentyment powrócił do starych Newsów i Mariana. Jako iż nie użytkuję TV to pomyślałem o takim sprzęcie też dla siebie. Sprzęt nie jest tani więc wymagałbym od niego długoletniej pracy. Zakup sprzętu dla mnie konsoli klasycznej do TV nie ma sensu. Ale możliwość sporadycznego zagrania na TV i zabrania sprzętu ma już sens. Tylko ta niezawodność, kwestia Joy-conów mnie zastopowała. Czy nowsza wersja ma poprawioną tą kwestię ? Czytałem iż szyny czy też blokady są plastikowe i może występować trzeszczenie podczas gry. Będę wdzięczny za podzielenie się swoimi doświadczeniami, jak i przemyśleniami co do zakupu.

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Waleczne_Serce napisał:

Witam, chciałem zapytać się właścicieli Switchów odnośnie żywotności, czy też niezbędnych akcesoriów aby zapewnić sprzętowi bezpieczeństwo. Sprzęt nie jest najtańszy, a planowałem go nabyć na prezent dla dzieciaków 5  i 10 lat. Switch zaciekawił mnie pod choinkę. Dla formalności to dzieciaki brata. Myślałem też o PS4. Ale Nitendo ma gry bardziej bajkowe. Starsza grała już na Wii i przypadły jej do gustu gry taneczne i zabawa ruchoma. Młodszy maluch to jeszcze nie ogarnia starych padów od Nesa. Ale podejrzewam iż ruchome gry przypadną mu do gustu. Ma fioła na punkcie LEGO oraz psiego patrolu. Szkoda iż nie wszystkie te gry są po Polsku. Bo występują one po Polsku na PS4. Młody grał już na tablecie w gry gdzie sterowanie było żyroskopowe i radził sobie w to, w przeciwieństwie do Mariana z 85 roku na klasycznym padzie. Jakie gry żyroskopowe polecacie ? 5 lat to mały problem bo język jest barierą i sterowanie.

 

A wracając do kwestii Switcha, to nie ukrywam iż jak zacząłem zbierać materiały o nim. I ostatnio odpaliłem na lapku emulatora Nesa to tak sentyment powrócił do starych Newsów i Mariana. Jako iż nie użytkuję TV to pomyślałem o takim sprzęcie też dla siebie. Sprzęt nie jest tani więc wymagałbym od niego długoletniej pracy. Zakup sprzętu dla mnie konsoli klasycznej do TV nie ma sensu. Ale możliwość sporadycznego zagrania na TV i zabrania sprzętu ma już sens. Tylko ta niezawodność, kwestia Joy-conów mnie zastopowała. Czy nowsza wersja ma poprawioną tą kwestię ? Czytałem iż szyny czy też blokady są plastikowe i może występować trzeszczenie podczas gry. Będę wdzięczny za podzielenie się swoimi doświadczeniami, jak i przemyśleniami co do zakupu.

Witaj, tutaj masz grafikę porównującą oba modele Switcha https://www.nintendo.com/switch/compare/ co do kwestii żywotności konsoli to wszystko sprowadza się do tego jak o nią dbasz(albo dzieciaki), aczkolwiek kiedy na rynku pojawiły się pierwsze modele Switcha to już po paru dniach użytkowania np. dryfowały analogi albo coś trzeszczało tak jak wspominasz. W moim przypadku po ponad roku użytkowania wystąpił problem dryfującego prawego analoga wystarczyło go skalibrować w systemie i na kilka dni było ok ale problem dosyć często powracał. Niedawno kupiłem nowy zestaw Split Pad Pro od Hori i na razie jestem zachwycony mimo iż nie ma w nim czujników ruchu i wibracji(za dzieciaka grałem na padach Nesowych Snesowych i PSXa gdzie nie było nawet galek analogowych wiec dla mnie brak tych podstawowych funkcji współczesnego pada nie jest dużym problemem) Pad od Hori idealnie leży w dłoni a analogi sto razy lepsze od tych w joy conach. Można też na Allegro kupić zapasowe gałki do joy conów i samemu wymienić nie jest to duży koszt w porównaniu do zakupu nowego zestawu a na internecie jest dużo filmików pokazujących krok po kroku jak się je wymienia. Podstawowe akcesoria do SWITCHa to na pewno szmatka z mikrofibry i pokrowiec. 
Odświeżony model używa tych samych joy conow co stary a SWITCH Lite to ma je wbudowane w konsolę także tutaj w przypadku dryfowania musiałbyś cała konsole oddać do naprawy. Osobiscie nie polecam Lajta mimo iż jest tańszy ale jest to produkt wybrakowany który w ogole nie powinien nazywać się SWITCH bo nie ma z „ przełączaniem” nic wspólnego to już lepiej zapłacić te 350-400zł więcej i mieć pełny produkt. Co do ruchomych gier idealnym pomysłem byłby nadchodzący Ring Fit Adventures polecam obejrzeć zwiastuny a z istniejących na pewno Super Mario Party, ARMS oraz Fitness Boxing. Gry Lego (oprócz Harrego Pottera o ile sie nie mylę) i psi patrol w wersji na SWITCH są po polsku.

Edytowane przez SwitchMan
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, PUSH napisał:

Jak by ktoś coś, to na X-komie przecena o 70 zl jest Switcha lite

Xkom click

 

Dzięki, ale jednak zdecyduję się na wersję Nintendo Switch jeśli już. Większy ekran i jednak jest to zdecydowany atut. Szkoda iż nie wykorzystali lepiej powierzchni na ekran bo czuję iż spokojnie dało by się wsadzić tam optymalne 7 cali. Przeglądałem oferty i jednak chyba wybiorę wersję wersję nowszą z 2019 roku po modyfikacji. Trochę o tym poczytałem i wydaje się to lepszy wariant. Widziałem oferty wersji Switch z przed modyfikacji w cenach 1.200 zł. Ale już wersja po modyfikacji jest dostępna na allegro w cenie 1.369 zł . Dość dużo ich się sprzedaje, więc chyba tą kupię. Może dziś, a może do piątku. Na chwilę obecną zakupiłem na aliexpressie kilka drobiazgów za około 180 zł. Typu obudowa ochronna na konsolę, właściwie to dwie + jakieś paletki i na nadgarstki do tańca cuś. A futerał już w Polsce bym nabył z folią na wyświetlacz, bo cenowo nie ma przepaści. Przesyłka przyjdzie na początku grudnia, więc zdąży na prezent. 

 

2 godziny temu, SwitchMan napisał:

W moim przypadku po ponad roku użytkowania wystąpił problem dryfującego prawego analoga wystarczyło go skalibrować w systemie i na kilka dni było ok ale problem dosyć często powracał.

 

Też zgłębiłem temat, na aliexpressie znalazłem zatrzaski jak i szyny i też analogi które można zakupić na wymianę. Z tego co czytałem to Switch ma zatrzaski plastikowe, a są zamienniki nawet i metalowe. Tak czy inaczej zestaw elektronika mam, więc najwyraźniej kupię zestaw części zamiennych na wypadek takiego zdarzenia. No chyba iż nowsza wersja będzie pozbawiona już tych wad. Trochę szkoda iż Nintendo dało takiego ciała z tymi rzeczami, problematyczne Joy-cony jak i sam dock do konsoli.

2 godziny temu, SwitchMan napisał:

Osobiscie nie polecam Lajta mimo iż jest tańszy ale jest to produkt wybrakowany który w ogole nie powinien nazywać się SWITCH bo nie ma z „ przełączaniem” nic wspólnego to już lepiej zapłacić te 350-400zł więcej i mieć pełny produkt. Co do ruchomych gier idealnym pomysłem byłby nadchodzący Ring Fit Adventures polecam obejrzeć zwiastuny a z istniejących na pewno Super Mario Party, ARMS oraz Fitness Boxing. Gry Lego (oprócz Harrego Pottera o ile sie nie mylę) i psi patrol w wersji na SWITCH są po polsku.

 

Z Lajta też zrezygnowałem, już wolę dodać te 400 zł. Z czasem ta różnica się rozejdzie po kościach, a większy wyświetlacz jak i też więcej możliwości robi swoje. Wolę już mieć te opcje, jedynie zastanawiałem się początkowo nad wersją z przed modyfikacji i po modyfikacji. Ale jednak warto dorzucić te około 100 zł więcej za zmodyfikowanego Switcha.

 

Odnośnie gier dla 5 latka. To ma manię na punkcie "Psiego Patrolu", szukałem tej gry w wersji PL, ale nie mogłem znaleźć. Może wiesz gdzie mógłbym ją znaleźć ? Bądź gdzie mógłbym nabyć kilka gier z 6 - 8 szt w wersji pudełkowej najlepiej. Wydaje mi się iż to by była najlepsza opcja. Na chwilę obecną nie znam dobrego sklepu, przeglądam jedynie allegro.

 

Mam już wytypowanych kilka sztuk:

1. Mario Odysei 

2. Super Mario U. Delux

3. Captain Toad: Treasure Tracker

4. Super Mario Party

5. Just Dance

6. Mini golf

 

7. Psi Patrol (gdyby znalazła się polska wersja).

8. Lego Undercuver

 

I przy okazji gdzie by można nabyć gry używane w dobrym stanie, kompletne ? Lista no nie jest taka krótka, chyba iż może znasz jeszcze jakieś gry ciekawe w budżecie za około 100 zł/szt ? Tutaj widać niektóre flagowe pozycje za około 150 zł/nowa. Chyba jedną kupię na raty 0%, a jedną za gotówkę, bo jednak koszt jednorazowy byłby trochę za duży.

Odnośnik do komentarza

Switch na pewno nie jest tak wytrzymały jak WiiU, czy Wii. A dzieciaki - jak to dzieciaki - są idealne do testów obciążeniowych sprzętu ;) , tym bardziej te najmłodsze przy grach ruchowych. Wiilotom - mimo zapewnień młodych graczy - zdarzały się loty w powietrzu, zderzenia ze ścianą bądź meblami, czy upadki z wysokości. Joy-Con'y prawdopodobnie takich wypadków nie przeżyją. Podobnie z samą konsolą, którą przecież tak łatwo i szybko można wyjąć z doka. Tabletopadowi WiiU też przytrafiło się lądować na podłodze  w sesjach z młodszymi graczami - mimo to wychodził z tego bez uszczerbku, a nawet gdyby teoretycznie coś się stało - to zawsze można go wymienić na nowego, bo sama konsola WiiU - w przeciwieństwie do Switcha - jest bezpiecznie ulokowana przy telewizorze. Switch to droga zabawka w porównaniu z WiiU, czy Wii (ba - w porównaniu do PS4 czy XOne) na którą dzieciaki powinny o wiele bardziej uważać niż jak przy poprzednich konsolach od Nintendo.

Odnośnik do komentarza

Myślałem i myślałem, a jako iż już zamówiłem kilka akcesoriów z aliexpress do Nintendo Switch. To postanowiłem zakupić dzisiaj na raty zero Nintendo Switch w wersji z padami dwu kolorowymi. Myślałem dla siebie bardziej o wersji z szarymi joy-conami, ale pomyślałem sobie iż w razie czego moja konsola pójdzie na prezent, co najwyżej używałbym ją przez te 1,5 miesiąca. Stąd zdecydowałem o kolorze niebiesko-czerwonym, na wszelki wypadek ze względu na to iż bardziej optycznie nadaje się dla dzieci. Ewentualnie zostanie u mnie na stałe i w grudniu zakupię już za gotówkę taką samą dla dzieci. 

 

A dzieciakami jest różnie, przypominają mi się czasy Pegasusa i lata 90- te gdy jako dzieciak dniami spędzałem czas przed Marianem, Contrą itd. Nie raz zdarzyło się nam wymieniać pady, ale to głównie przez emocje. Gdy obrywało się rundę i to głównie nie ja, a sam kuzyn czy brat rzucali padami o podłogę. Więc kilka padów nasz Pegasus musiał przeżyć, nie wspominając już o zasilaczach które się często jarały. Dziś sam jestem wujkiem... ale ten czas szybko płynie. I robię dzieciakom prezent taki sam jaki nasz wujek zrobił nam za dziecka. Wydaje mi się iż sama konsola będzie w docku bezpieczniejsza, faktycznie pady mogą zaliczyć zgona w przeciągu życia samej konsoli. Zwłaszcza przy tym maluchu, bo starsza dziewczynka to już obeznana jest w konsoli Wii. Ale już na to się nic nie poradzi, mi też padały pady choć rzadko. Tutaj joy-cony mają przynajmniej smycze na ręce. Tyle tylko iż nie kosztują 12 zł/szt :| . Ale może będzie lepiej, jak dorosną będą mnie kojarzyły z dobrym okresem dzieciństwa :D

 

A tak na marginesie mam pytanko, jakie wersje macie Nintedo Switch, wersje z szarymi joy-conami czy może niebiesko-czerwone.  Wydaje mi się iż większość dorosłych wybiera chyba wersje z szarymi. 

Odnośnik do komentarza

Nintendo Europe podało wyniki jakie wykręcił Switch na naszym kontynencie:

 

- ponad 10 mln sprzedanych konsol (Switch i Switch Lite)

 

- ponad 36 mln sprzedanych gier wydawanych przez Nintendo 

 

- 9 gier z wynikiem miliona egzemplarzy: Mario Kart, Mario Odyssey, Zelda BotW, Pokemon Let's Go, Smash, Splatoon 2, Mario Party, NSMBU Deluxe, 1 2 Switch 

 

- 4 gry third party z wynikiem powyżej 0,5 miliona: Minecraft, Crash N.Sane Trilogy, Mario + Rabbids i Stardew Valley 

 

Wyniki gier dotyczą tylko wersji pudełkowych 

 

Co ciekawe oznacza to, że w Europie sprzedało się więcej konsol niż w Japonii, w której jest obecnie 9,5 miliona 

Edytowane przez funditto
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Rayos napisał:

kupujesz online normalnie np:

 

https://www.nintendo.co.uk/Games/Nintendo-Switch/The-Legend-of-Zelda-Breath-of-the-Wild-1173609.html#Overview

 

masz po prawej wielki przyisk do zakupu ;) 

 

Zalpwn9.png

 

A no owszem, ale zakupiłem tą grę dzisiaj w komplecie z innymi 5-cioma grami. Za tą akurat zapłaciłem 195 zł więc wyrwałem ją aż 94,80 zł taniej. A to olbrzymia różnica w cenie. 300 zł za grę to bym nie dał. Już 200 zł to jest taka bardziej górna granica. 

Edytowane przez Waleczne_Serce
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, funditto napisał:

Nintendo Europe podało wyniki jakie wykręcił Switch na naszym kontynencie: [...]

 

A byłyby o wiele większe gdyby Nintendo uświadomiło sobie jak ważnym czynnikiem jest lokalizacja swoich produktów, że Europa to nie tylko Wielka Brytania, Niemcy, czy Francja.

Ciekawe, czy kiedykolwiek doczekamy się polskiego menu w konsoli, czy Zeldy z napisami w ojczystym języku... Przecież to już 9. generacja konsolek, mogliby to już ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, funditto napisał:

Nintendo Europe podało wyniki jakie wykręcił Switch na naszym kontynencie:

 

- ponad 10 mln sprzedanych konsol (Switch i Switch Lite)

 

- ponad 36 mln sprzedanych gier wydawanych przez Nintendo 

 

- 9 gier z wynikiem miliona egzemplarzy: Mario Kart, Mario Odyssey, Zelda BotW, Pokemon Let's Go, Smash, Splatoon 2, Mario Party, NSMBU Deluxe, 1 2 Switch 

 

- 4 gry third party z wynikiem powyżej 0,5 miliona: Minecraft, Crash N.Sane Trilogy, Mario + Rabbids i Stardew Valley 

 

Wyniki gier dotyczą tylko wersji pudełkowych 

 

Co ciekawe oznacza to, że w Europie sprzedało się więcej konsol niż w Japonii, w której jest obecnie 9,5 miliona 

 

 Stardew Valley nie ma w pudełku w EU.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, szurubur napisał:

a zawsze było tak, że przy wejsciu do sklepu było trzeba podawać hasło? 

Da się je jakoś zapisać, bo jest to trochę irytujące ;p

 

Nintendo eShop > Account Information (ikonka użytkownika w prawym górnym rogu) > wchodzisz na pierwszą zakładkę (tam gdzie masz Current balance, Current points, Credit card infromation, etc) i przewijasz w dół aż do napotkania akapitu "Password entry settings" > klikasz Change >  w opcji When starting Nintendo eShop wybierasz Skip > klikasz Save (ponownie będziesz musiał podać hasło).

Edytowane przez Damk
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...