Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Neithell napisał:

Nie wiem już, w którym dziale zadać pytanie, więc zrobię to tutaj. 

 

Poszukuje jakiegoś fajnego coopa dla 2ch osób. 

Kumpel 2 dni temu kupić Switcha i prócz Stardew Valley (w które gramy w coopie), chcielibyśmy zagrać w coś, co jest bardziej nastawione na walkę i przy okazji daje swobodę eksploracji itp. 

Stąd pytanko, warto zainwestować się grą Portal Knights? Obecnie na promocji - 30%.

 

Guacamelee dwie części :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Pewnie już każdy ma, ale może się komuś przyda -  kupiłem na Ali zaj.ebiste szkło na Switch:

https://www.aliexpress.com/item/32870044994.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.266d4c4dMuYjMl

Jest zaokrąglone na brzegach, pasuje idealnie, w promocji na 11.11 zapłaciłem jakieś 30 zł za 2 sztuki.

Edytowane przez Kris77
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mam mały dylemat. Kiedyś kupiłem trylogię Phoenixa Wrighta na 3DSie. Skończyłem jedynkę i waham się, czy kontynuować na tej konsolce, czy lepiej kupić na Switcha? Pewnie lepsza grafika, ale jednak 3DS z dwoma ekranikami chyba lepiej się sprawdza do tej gry? Mój dylemat podsyca jeszcze cena 200 zł a na dsa dałem chyba 30 złotych na promce..

Odnośnik do komentarza

Zmiany w wersji na Switcha są niewielkie, ale raczej na plus. Można przyspieszyć tekst, a także są obecne "ptaszki" potwierdzające, które rzeczy już obczailiśmy na lokacji. 

 

Grafika jest znacząco inna, to można zobaczyć na materiałach. To jednak inaczej wygląda w o tyle wyższej rozdzielczości, na szerokim ekranie, także na TV. Było sens robić ten remaster. Wersja na Switcha daje opcję zobaczyć i to, i pograć sobie leżąc w łóżku i tylko przewijając dalej na ekranie dotykowym. Cena to absurd, jak wszystko Capcomu jest dość często przeceniana o 40% i więcej.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Moja opinia jest dokładnie taka jak Grega. Grałem na 3ds I to wg mnie najprzyjemniejsza opcja. Przez zawias można np. Postawić konsolę na kołdrze I klikać. Telefon też dobra opcja. Switch jest duży i stoi tylko na płaskiej, twardej powierzchni. Jeśli już grę masz to drugi raz jej nie kupuj. Ograj na 3ds.

Odnośnik do komentarza

Ten 8BitDo SN30 Pro+ naprawdę taki dobry? Prawdopodobnie dostanę od Mikołaja Switcha, więc muszę pomyśleć o padzie. Czy 8bitDo sprawdzi się jako podstawowy pad do switcha? Nie zależy mi tylko na krzyżaku, analogi i ogólna wygoda też są dla mnie ważne. Cena nie ma dużego znaczenia, więc waham się między pro od N i 8bit. 

Odnośnik do komentarza
52 minuty temu, number_nine napisał:

Ten 8BitDo SN30 Pro+ naprawdę taki dobry? Prawdopodobnie dostanę od Mikołaja Switcha, więc muszę pomyśleć o padzie. Czy 8bitDo sprawdzi się jako podstawowy pad do switcha? Nie zależy mi tylko na krzyżaku, analogi i ogólna wygoda też są dla mnie ważne. Cena nie ma dużego znaczenia, więc waham się między pro od N i 8bit. 


Pad od Nintendo jest bardzo dobry ma prawie idealne rozmieszczenie analogów przez co nie męczą Ci się ręce. Ogólnie solidne wykonanie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie grałem na 8bit, ale Pro ma trochę słaby krzyżak - za bardzo wypukły. Za to ma bardzo przyjemne nieślizgające się gałki i potężną baterię. Jeżeli nie jesteś jakimś hardkorowym fanem platformówek pokroju Super Meat Boy, End is Nigh czy Celeste (B i C sides słyszałem że są ciężkie ale to Ci więcej może powiedzieć @zdrowywariat) to Pro będzie ok. W przeciwnym wypadku bierz 8bit bo właśnie pod ten typ gier został stworzony ;)

 

Swego czasu @Dave Czezky miał dobrą promocję na 8bity na https://perfectblue.pl/?s=8bit&post_type=product, zagadaj do niego może coś tam kombinuje na święta.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja mam średnie dłonie, jeśli weźmiemy pod uwagę, że są 4 rodzaje: małe, średnie, duże i grabie :). Fajny padzik ten 8bitdo, ale ja już jestem tak przyzwyczajony do joyów po 300h w Celeste, że ciężko mi się przestawić. Poza tym na analogach przechodziłem, więc krzyżak tym bardziej odpada. Nie wiem, czy ta SNESowa wersja z mniejszymi analogami nie byłaby lepsza dla mnie, heh. Skoro odpowiada Ci bardziej niesymetryczny układ analogów, a krzyżak nie jest istotny, to bierz PRO :).

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza

Najlepsze metody grania na Switchu w większość gier to joycony albo pro controller. Bez wątpienia. 8bitdo kupiłem jako osobny wyróżniający się pad do multi, stylowy gadżet, z ciekawości lepszego krzyżaka (co w niektórych grach faktycznie jest dla mnie najważniejsze), no a poza tym jego istotne punkty to programowalność oraz łatwość używania z pecetem, Androidem i nie tylko.

 

Ale pro controller to być może najlepszy popularny pad na świecie (albo remis z najnowszym do Xboxa), pomijając krzyżak jest to po prostu lepszy pad, pełna funkcjonalność, gry są pisane z myślą o jego sterowaniu ruchowym i jego wibracjach (bardziej joyconów, ale pro controller też w większym stopniu).

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Piszę to właśnie jako użytkownik obu padów.
Krzyżak jest "do dupy" jeżeli porównać go do 8BitDo. Jeżeli grywasz w tytuły wymagające dokładności, której analog nie podoła, jeżeli grasz w nie dużo, no to tylko 8BitDo.
Ale Ty najpierw zadajesz pytanie "czy 8BitDo naprawdę jest taki dobry", a później stwierdzasz ,że wszystkie powody, dla których JEST TAKI DOBRY nie są dla Ciebie istotne.
Gdybyś zadał sobie odrobinę trudu i poczytał o plusach pada na ich stronie to pewnie nie musiałbyś tutaj pytać.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...