Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Gregor var Emreis napisał:

 

Chyba nie ma gatunku, który starzeje się gorzej niż FPSy. Turok za 7zł to żart, powinni albo dawać to gratis do czegoś, albo sobie odpuścić. I do Turoka mam sentyment ogromny, w 97 kosztował mnie 350 złociszy na N64 :D

Generalnie większość 3d i pseudo 3d starzej się paskudnie. Za to rysowane gierki 2d starzeją się powoli. Niedawno ogrywałem Paper Mario z n64 i spokojnie można w to grać dziś bez problemu. Szkoda że nintendo robiąc abonament ograniczyli się do kilkunastu gier z nes i snes. Jest kupa fajnych gierek z n64, gba, gbc które bym ograł ale nie mam legalnej możliwości (gbc mogę kupić na 3ds, gba i n64 na wiiu, więc nie przenośnie). Chcąc wepchnąć ludzi w abonament za bardzo ograniczyli ofertę w porównaniu do Virtual Console ze starszych konsol. Chyba że sprzedaż była symboliczna i nie chcieli już tego portować dalej.

Odnośnik do komentarza

No WiiU do pewnego stopnia jest przenośne, ja tam ograłem kilka gierek w łóżeczku :) A co do starzenia się to bardziej rozwiązania mają większy wpływ na starzenie się niż sama grafika. Jak w jakimś gatunku postęp idzie szybko to gra starzeje się szybko. Np. FPSy. A jak nie zmienia się za bardzo gatunek to i gra się nie starzeje. Super Mario 64 jest nadal bardzo grywalne, podobnie jak Banjo, czy Spyro i Crashe. 

Odnośnik do komentarza

 

Jest to prawda jednak w dynamiczne gry 3D dalej gra się dobrze. Do dzisiaj sobie czasem odpalam Quake 2 czy Chasm, VF1 i 2, Destruction Derby, Nights, Panzer Dragon 1 i 2. Sporo takich gierek mam. Wiadomo ,że sentyment robi swoje ale np. Nights zagrałem pierwszy raz w 2018 roku a i tak mi się bardzo podobało. 

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Gregor var Emreis napisał:

 

Chyba nie ma gatunku, który starzeje się gorzej niż FPSy. Turok za 7zł to żart, powinni albo dawać to gratis do czegoś, albo sobie odpuścić. I do Turoka mam sentyment ogromny, w 97 kosztował mnie 350 złociszy na N64 :D

Ja tam nie mam problemu z  grafiką w starych grach, ale pod warunkiem, że cena jest adekwatna:)

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Gregor var Emreis napisał:

No WiiU do pewnego stopnia jest przenośne, ja tam ograłem kilka gierek w łóżeczku :) A co do starzenia się to bardziej rozwiązania mają większy wpływ na starzenie się niż sama grafika. Jak w jakimś gatunku postęp idzie szybko to gra starzeje się szybko. Np. FPSy. A jak nie zmienia się za bardzo gatunek to i gra się nie starzeje. Super Mario 64 jest nadal bardzo grywalne, podobnie jak Banjo, czy Spyro i Crashe. 

Mam inne zdanie np co do crasha. Gra jest dziś dla mnie archaiczna, dziwnie wykrywa kolizje obiektów.

 

Pisałem o grafice i starzeniu takim mimo wszystko wizualnym. Sf2 nie wygląda tragicznie bo jest rysowany ale właśnie fakt o którym piszesz czyli postęp gatunku powoduje że gra się w to bardzo ciężko. Podobnie ja mam z grafiką 3d która bardzo poszła do przodu i ciężko mi teraz grać jednak w tuzy jak vf1. 2d od Snesa wzwyż jest dla mnie w miarę ładne nawet dziś. 3d już dużo mniej. 

 

Niestety mam zbrojone ściany i wiiu nie sięgał poza salon. Dla mnie pomysł klapa na całego niestety, szybko sprzedałem. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, madhunt3r napisał:

Pytanie odnośnie docka i rysowania konsoli. Jak nakleję folie na ekran, to ta folia się nie porysuje szybko? Jak z tyłem konsoli, bardziej ten dock rysuje przód czy tył? I czy problem występuje faktycznie, czy jest rozdmuchany?

Wystarczy tylko szkło na ekran, a cała reszta niech  się wyciera i pracuje na siebie ;)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Mam wrażenie że mocno leniwie podchodzą do sprawy. Retro? Słabo. Alternatywne kontrolery? Słabo. Tutaj hori coś próbuje ale robiąc kontrolery tylko przewodowe, bez wibracji czy żyroskopu banku nie rozbiją. Mam wrażenie że nintendo tęskni za sukcesem wii i próbuje na siłę stworzyć coś innego (labo, ring fit) I w sumie ok, tylko mogliby też coś zrobić dla ludzi którzy rzeczywiście grają na ich konsolach. 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Nie mają tylu ludzi, większość gierki robi, że aż jeden został im do aktualizacji systemu itd..

 

Retro dalej zatrudnia po 6 latach bez zapowiedzi, choć jednej gry:

 

https://www.linkedin.com/jobs/nintendo-jobs-austin-tx

 

A z tych co odeszli ktoś napisał, że pracowali nad wieloma projektami, co było za dużo jak na takie małe studio, ponoć nawet DK3 się robił i jakieś RPG.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...