Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli tak średnio raczej. A szkoda, bo sam pomysł ma potencjał i gdyby zaadaptowali te kontrolerki do grania też w trybie stołowym to byłby to fajny gadżet. Już pal sześć wibracje i motion control, ale brak zasilania poza trybem hip-hop czyni ten wynalazek średnio (jeśli nie mało) użyteczną nowinką zamiast sensowną alternatywą.

Odnośnik do komentarza

Długo nad tym rozmyślałem, ciągle przekładałem zakup, ale ostatecznie zostałem posiadaczem Switcha w wersji Lite. Moja pierwsza konsola Nintendo, więc może być różnie, ale nie mogłem sobie odmówić możliwości zagrania w Mariany, Zeldę, Donkey Konga, a i takiego Wiedźmina czy inną multiplatformę chętnie sprawdzę mobilnie.

 

Z początku bardziej kierowałem się w stronę zwykłego Switcha, ale uznałem, że i tak interesuje mnie tylko granie w trybie handheld. Różnica cenowa też zrobiła swoje. Za szarego Lite'a i kartę 128 GB Samsunga dałem około 1050 zł, a tymczasem za tamtą wersję (patrząc na Ceneo) musiałbym dać prawie 1500 zł, nie licząc karty microSD. Zdaje sobie jednak sprawę, że w przypadku problemów z analogami nie mam możliwości wymiany joyconów, także trochę słabo, ale coś za coś.

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dobra, potrzebuje porady. Miotam się z tym Switchem, ściągam wersje demo i sprawdzam jak to wszystko wygląda, ale wypadałoby w końcu zagrać w coś konkretnego. 

 

Zelda, Mario Odyssey, Lugi's Mansion 3, Mario Kart? A może co innego? Specjalnych preferencji gatunkowych nie mam, zagram we wszystko, ale ciekawi mnie co byście polecili?

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Bigby napisał:

Dobra, potrzebuje porady. Miotam się z tym Switchem, ściągam wersje demo i sprawdzam jak to wszystko wygląda, ale wypadałoby w końcu zagrać w coś konkretnego. 

 

Zelda, Mario Odyssey, Lugi's Mansion 3, Mario Kart? A może co innego? Specjalnych preferencji gatunkowych nie mam, zagram we wszystko, ale ciekawi mnie co byście polecili?

 

Animal Crossing

Mario + Rabbits

Super Mario Maker 2

Donkey Kong Country TF

Cuphead

Ori

Celeste

Into the Breach

Trylogia Crasha Bandicoota

Remaster BioShocka1

Resident Evil 1 Remake

RE4

 

Nie wiem w co już grałeś, może coś Cię ominęło, może nie posiadasz Xboxa? To bierz Cupheada i Oriego.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Bigby napisał:

Gry typu Ori, Cuphead, Celeste itp. mam na PC, ale pewnie w swoim czasie też kupię za grosze na Switcha. Bardziej chodzi mi o ekskluzywne tytuły. ;)

 

 

 

No to jeśli lubisz coś w stylu Stardew Valley to obowiązkowo Animal Crossing. Ja się też dużo zagrywałem w turówkę Mario + Rabbits. Jeśli lubisz platformery 2D to Donkey Kong, a jeśli zagrywałeś się na przykład w levele innych graczy w LBP, bądź lubisz sam coś tworzyć, to SMM2 powinieneś sprawdzić.

 

Moim zdaniem Zelda i Animal Crossing to najlepsze gry od Ninny na Switcha, 10/10.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza

Jeśli nie miałeś WiiU to 5 pierwszych tytułów proponowałbym mniej więcej tak:

 

Zelda BoTW, Super Mario Odyssey, któreś Xenoblade (2 lub DE jedynki), Mario Kart i jako piąty do wyboru Super Mario Maker 2/Animal Crossing/Splatoon 2/Fire Emblem/ Smash 

 

Każda z tych gier oprócz SMO może Ci dać nawet ok 100 godzin grania. Oczywiście jeśli Ci podejdą gatunkowo. Później możesz testować kolejne hity typu Donkey Kong TF, Mario + Rabbids, Luigi, Astral Chain czy inne 

Odnośnik do komentarza

Tyle tych indyków na Switcha, a tak naprawdę mogę policzyć na palcach dwóch rąk te, które mnie wciągnęły, a trochę już ich sprawdziłem, koło setki:

 

Cuphead

Celeste

Into the Breach

Stardew Valley

Inside

Limbo

Guacamelee 1&2

Dead Cells

TEIN

 

bo reszta to średniaki, z tym że zaznaczam, że mam jeszcze kilka na liście, które czekają na swoją szansę.

 

Co do dużych gier to wiadomo, że SMO i Zeldę trzeba sprawdzić obowiązkowo, zaś Mario Kart 8 Deluxe warto po prostu posiadać, zawsze można załączyć. Do tego Luigi's Mansion 3 jest bardzo fajne, SSB Ultimate, "króliki" i SMM2. Nowym w obozie szczególnie polecam Animal Crossing, krórzy mogli nawet o tej grze nigdy nie słyszeć, a to sztosik. Za to nie polecam, ze względu na długie loadingi, a jakby tego było mało powrót na mapkę po zgonie, NSMBU, strasznie frustrująca gra.

 

Jeśli ktoś ma czas na ósemki to może jeszcze spróbować Toada, Yoshiego, Donkego i Mario Tennis.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...