Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko niech mi ktoś powie, że inni, jak Square ze swoimi Finalami, czy Capcom z Residentami, bądź Devilami, nie golą frajerów? Ta składanka, jeśli okaże się prawdą, to 3 Mariany w zestawie, szkoda że nie 4, ale dobre i to. Jeśli zaś chodzi o promki to fakt, słabe z ich strony, ale takie MK8, SMO, Zelda, Smash, a teraz AC, aż kipią zawartością. Natomiast Splatoon2, Tennis i inne gry, dostały tyle darmowych dlc, że u konkurencji tego nie uświadczysz.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Rayos napisał:

Poczekaj na promocje na switchu to tez za tyle dostaniesz

Taaa xD I aktualnie na wielkiej, wiosennej wyprzedaży donkey kong (port z Wii U) za jedyne 170zł, a takie mk czy nsmb (też "remastery" z wiiu) dalej za 250zł xDDDD

No, ale to pewnie też nie wina nintendo, że "dali ceny z dupy" za swoje gierki w swoim własnym sklepie xD

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, zdrowywariat napisał:

Jeśli zaś chodzi o promki to fakt, słabe z ich strony, ale takie MK8, SMO, Zelda, Smash, a teraz AC, aż kipią zawartością. Natomiast Splatoon2, Tennis i inne gry, dostały tyle darmowych dlc, że u konkurencji tego nie uświadczysz.

No i co z tego? Gry z Wii U, albo trzyletnie, które nadal kosztują pełną cenę, to jest kurwa skandal. 

Odnośnik do komentarza

Gry Nintendo to jest normalna sprawa. Mają taką politykę od dziesięcioleci. Mnie to nie boli bo ich gier nie odsprzedaję ale ,że wydawcy próbują kopiować politykę Nintendo ze swoimi starociami to jest śmiech na sali zwłaszcza ,że te gry na platformach konkurencji kosztują grosze.

 

35 minut temu, zdrowywariat napisał:

Natomiast Splatoon2, Tennis i inne gry, dostały tyle darmowych dlc, że u konkurencji tego nie uświadczysz.

 

Pokaż mi chociaż jedną popularną grę nastawioną na multi która nie ma mnóstwa darmowych DLC.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Dr.Czekolada napisał:

Przecież przykładów możesz mnożyć w chuy. Znajdź mi gry tańsze na nintendo względem konkurencji.

 

Wspomniane wcześniej Star Warsowe gry są tańsze albo w takiej samej cenie - Jedi Academy na eshopie kosztuje 80pln, na psstorze 99. Borderlands zestaw taki jak na switchu kosztuje bez obniżek 289 za Handsome Collection + 125 za jedynkę (pudełko switchowe kosztuje jakieś 2 stówy, na eshopie pewnie będzie za 250, i wiem, że Handsome Collection była już w wielu promocjach na PS4 - sam kupiłem za jakieś grosze, ba nawet teraz jest). Civilization VI chodzi sporo taniej na switchu niż na PS4 (całkiem logiczne skoro wersja na duże konsole wyszła później). Diablo 3 Eternal Collection na PSStorze jest za 289 (najtaniej na allegro za 129), w eshopie 249 (obecnie w promocji za 125, pudełko wyrwałem swego czasu za jakieś 9 dych). Cities Skylines eshop 160, psstore 169, obie zeszły do granicy 40zł w promocji. Two Point Hospital kosztuje i tu i tu 169. Torchlight 2 w eshopie jest za 80, w psstore za 84.

 

Jeśli tytuł wychodzi na wszystkie konsole w tym samym czasie to i zwykle cenę ma taką samą (szczególnie jeśli wychodzi tylko w formie elektronicznej), a że zwykle gry na Switcha wychodzą z opóźnieniem to i ceny są inne. Tanio na pewno nie jest, strzelam też że tytuły mogą mieć mniejsze nakłady jeśli chodzi o wydania pudełkowe, więc i szanse na tanie pudełko maleją. Doom na PS4 szybko zleciał z ceny i nadal jest od groma egzemplarzy, z wersją switchową powoli robi się problem.

Co do samych tytułów Nintendo to nie jest niespodzianką, że nie tanieją - taniały ale tylko przy okazji wydań typu Selectsy, ciekaw jestem czy coś wprowadzą.

Generalnie nie spotkałem się, aby na jakiejkolwiek konsoli remastery wychodziły w rozsądnych cenach - zawsze kosztowały sporo więcej niż wydania pierwotne. To, że EA jest jakie jest to nie powinno dziwić.

Edytowane przez podgoor
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Akurat wiele gier 3rd Party po czasie można wyrwać w podobnych cenach co są na PSN i XBL. Valkyria Chronicles 1 i 4, Civilization 6, Tales of Vesperia śmigają od 40 do 100zł zostawiając pudełkowe wersje daleko w tyle. Ba nawet taki Unravel 2 na Pstryka w promocji chodzi za niecałe 30zł, gdzie pudło można kupić za 100-120zł. Kwestia czasu i cierpliwości ale prawda jest taka, że osoby lubujące się w cyfrze wcale nie mają co narzekać na Switchu, tym bardziej, że "normalne" ceny na PSN i XBL są podobne vide: od kiedy Sekiro wygrało kategorię gry roku na Game Awards wszystkie promocję podnoszą sztucznie cenę gry do 289zł i z niej obniżają do 180zł. Podobną zagrywkę robi EA z ostatnimi Star Wars'ami. Obecnie na eShopie co chwilę są niezłe promocję i można wyrwać gry znacznie poniżej tego co chcą normalnie. Wystarczy tylko trochę się uzbroić w cierpliwość.

 

Owszem to co odpindala Nintendo to śmiech na sali ale w zeszłym roku czytałem wywiad z obecnym bossem od Big N i oni siebie porównują do Disneya w tej kwestii. Według nich nieuczciwym jest obniżać znacząco ceny gier, ponieważ osoby, które kupią grę w premierze mogą poczuć się oszukane, jeżeli po roku czy dwóch ktoś kupi nowy egzemplarz za połowę ceny lub nawet mniej. Dlatego jedynie na co można liczyć to obniżka o 30% w eShopie bo na tyle pozwala Nintendo i robią to z premedytacją (nie bez powodu wtedy to ich gry są na liście najlepiej się sprzedających skoro normalnie w cyfrze chodzą za niedorzeczne sumy).  Tak naprawdę wystarczyłoby aby w cyfrze te gry chodziły za max. 180zł więc taka promocja zrobiłaby swoje (125zł przy promocji -30%). 

 

A przecież cyfra miała tak znacząco obniżyć ceny gier, bo nie ma dodatkowych kosztów za dystrybucję, produkcję  pudełek, okładek etc. a wielkie g z tego wyszło, ba jest wręcz na odwrót. 

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza

Mmm, niesamowite to Nintendo, chwaliłem Pro Controller pół godziny, a potem zauważyłem, że lewa gałka nie trzyma neutralnej pozycji, tylko schodzi w lewo i w dół o kilka milimetrów :reggie: Nie jest to wyjątkowo upierdliwe w grach, ale jak lekko wychylę gałkę właśnie w tym kierunku i puszczę, to się blokuje i przesuwa mapę w Mario właśnie w tę stronę. Kurwa, 260 złotych, a nie potrafią tak prostej rzeczy zrobić. Dmuchanie powietrzem nic nie dało. Na szczęście drift nie występuje, a gałki wychyla się poprawnie, no ale mnie to wkurwiło. Tak to wygląda:

EV_eHukVAAEz3cc?format=jpg&name=large

 

Jak lekko wychylę, to wraca na swoją pozycję, ale jak będę normalnie korzystał, to wyląduje domyślnie właśnie w takiej, Nintendo seal of quality.

Edytowane przez Rozi
Odnośnik do komentarza
On 4/22/2020 at 8:25 AM, Kris77 said:

Szybkie pytanie Majstry - czy gra z regionu USA jest kompatybilna z dodatkami z eShop w naszym regionie? Np. czy dodatki ze sklepu EU pykną z Civilization VI z USA? Z Nintendo nigdy nic nie wiadomo, więc pytam...

 

 

Jeśli DLC z każdego regionu jest takie samo to będzie działać. Czasami w Japonii mają inne DLC na przykład dla Splatoon 2 wtedy nie działa.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...