Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, kanabis napisał:

Ja tylko przechodzilem obok. Zawsze tak jest agresywnie w dziale nintendo? 

Trzeba zagladac czesciej. Kontynuujcje.

Najbardziej agresywny dział, zaraz po tym Xboksowym. Tu i tam nie można nic złego napisać o grze, czy konsoli.

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Rozi napisał:

Najbardziej agresywny dział, zaraz po tym Xboksowym. Tu i tam nie można nic złego napisać o grze, czy konsoli.

 

oj, tylko u niebieskich dobrze, ale jak napisałeś coś złego o GoT albo DS to ku,rwa gorączki dostawaliście :pawel:

 

wszyscy siebie warci

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Historyczynie, w dniu wydania, mooooże można te gry postawić na równi, może nawet DMC i NG były bardziej kultowe, ale jakoś trudno mi sobie wyobrazić, że gdyby ktoś dostał dzisiaj wszystkie trzy, bez hype'u i promocji i kontekstu, to mógły je postawić na równi z Bayonettą. Mówię to jako osoba, która pierwszy dzień z własnym gamepassem spędziła... grając w osobno kupione Ninja Gaiden Black, ale bądźmy poważni.

 

Bardziej ciekawe jest to, że z kolei przez 10 lat po Bayonetcie nikt już nie zrobił żadnej gry typu "podobna, tylko lepsza". 

 

Co jednak powstało przez te 10 lat, to masa gier akcji czerpiących od Platinum to, jak zarąbisty i intuicyjny jest osobny przycisk na unik i oparcie podstawowego wymagania walki na timingu raczej niż na wciskaniu kierunków na gałce. Bayonetta ma i sporo kierunków i kombosów, mając podobną głębie i sufit jak DMC i Ninja Gaiden, ale dzisiaj każda gra musi opierać się na jakimś mechanizmie perfect dodge, od Zeldy po Tsushimę. Jak gram w jakiegoś indyka 2D i nie mam uniku, który przechodzi przez atak, jeśli tylko wcisnę go w odpowiednim momencie, to czuję się wręcz ograniczony, tak wszechobecne to już jest. Ogólnie model "dobrze uniknij i wtedy atakuj" stał się podstawowym w grach, nawet jeśli kluczowa wpływowa gra nie zdobyła ogromnej popularności, może dlatego że nie dodała do tego masy "poważnych" scenek rodem z Tołstoja albo innego GTA.

 

Wg niektórych DMC daje większe możliwości, ale nie mogę tak powiedzieć nie mając dodge offseta, jednego z najlepszych wynalazków w historii gatunku, pozwalającego zrobić praktycznie wszystko z wszystkiego przy odpowiedniej praktyce. Bayo też wygląda lepiej, ma ciekawszych przeciwników i ciekawsze rzeczy do robienia. Jest dużo mniej żmudna, choć nie powiedziałbym, że prostsza.

 

Niestety gry skupione czysto na akcji chyba się po prostu już nie opłacają w epoce HD. 50 osób robi całą lokację, modele i oświetlenie pół roku, a bohater ma po niej raz przebiec? Dzisiaj mało kto chce wydawać 70 euro na 10 godzin liniowej rozrywki. Bayo 2 to pewnie ostatnia max-budżetowa gra tego typu.

Odnośnik do komentarza
2 hours ago, Pupcio said:

Użytkownik ogurkozo napisał też że bayonetta to najlepsza gra akcji więc nie brałbym jego słów na poważnie :pawel:


Przy Bayo 2 spedzilem troche czasu i nie jest to dziwne ze ktos tak sadzi. Gierka ma to do siebie ze dopoki sie nie zagra to sie nie oceni bo na filmikach wyglada dziwnie. Na Switchu przeszedlem raz i jechalem drugi plus pogralem troche w multi online i daje rade niezle. Ostatni raz tak dobrze sie bawilem przy premierze Ninja Gaiden na pierwszym Xboxie

Odnośnik do komentarza

Rejestrując się na tym forum nie wiedziałem, że mamy tu tylu fanów konsoli Wii i Wii U i obrońców exclusivów tej konsoli jednocześnie.

 

Tymczasem mówię sobie a zrobię research może faktycznie na całym świecie ludzie są tak nastawieni do tej kwestii.

 

Komentarze z największą liczbą lajków pod zapytaniem - What are your thoughts on The Wii U ports on Switch?

 

Cytat

How selfish do you have to be to think "other people shouldn't also get to enjoy these things I enjoyed"?

 

Cytat

Keep ‘em coming! I want every Wii U exclusive to be salvaged. 

 

Cytat

As someone who owns a Wii U, I have absolutely no problem with ports.

 

Cytat

Some of the best video games ever made being portable. It’s amazing. 

 

Cytat

The more people have chance to play the games, it's better

 

Oraz jakże popularne na tym forum - Nintendo nie słucha graczy.

 

https://www.ign.com/articles/2019/06/28/wii-u-games-we-want-to-see-on-nintendo-switch

 

Artykuł IGN z 2019 - Wii U Games We Want to See on Nintendo Switch 

 

Prawie wszystkie gry z tego artykuły ładnie podane na tacy.

 

Tak, tak - takie artykuły robione przez serwisy to również jest głos gracza tak samo jak ta ankieta z resetery:

 

f55gr.thumb.jpg.aa19622d256b4070864b241186d4ee99.jpg

 

 

Tu jedynie Nintendo nie dostarczyło z Xeno ale wierzę, że niedługo się to zmieni.

 

 

 

 

Czy gracze chcą portów i ogrywania ich ponownie na Switchu?

 

sdf4r44t.jpg.96cd69c2f982dea0f4ec78917a060b12.jpg

 

 

Jak widać - tak chcą.

 

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
15 minut temu, suteq napisał:

Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. :reggie: 

 

Z tym się zgodzę ale jeżeli Nintendo do tego czasu tworzyłoby tylko i wyłącznie nowe gry to kwestia tych portów tylko oddalałaby się w nieskończoność.

 

 

Jakbym miał teraz wybierać - nowa gra Nintendo za rok czy dwa lata czy szybki port The Legend of Zelda: The Wind Waker HD to wybieram to drugie bez chwili wahania

Edytowane przez GearsUp
Odnośnik do komentarza

Ostatnia moja konsola n to bylo wii. Wczesniej gamecube. No i jak to n super zabawa, mega fun no ale po ograniu tych 5 gier juz nie mialem w co grac. No i ceny gierek tez nie zachecaly.

Ale obstawiam ze po takiej przerwie jakbym kupil switcha mialbym co nadrabiac. I zaczynam o tym powaznie myslec. 

 

Jest jakis nintendowski gamepass czy dalej 200zl za uzywane gierki sprzed 10 lat?

Odnośnik do komentarza
51 minut temu, kanabis napisał:

Ostatnia moja konsola n to bylo wii. Wczesniej gamecube. No i jak to n super zabawa, mega fun no ale po ograniu tych 5 gier juz nie mialem w co grac. No i ceny gierek tez nie zachecaly.

Ale obstawiam ze po takiej przerwie jakbym kupil switcha mialbym co nadrabiac. I zaczynam o tym powaznie myslec. 

 

Jest jakis nintendowski gamepass czy dalej 200zl za uzywane gierki sprzed 10 lat?

Dla kogoś kto nie miał Wii u to switch to wygryw.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jak się nie miało siana na wszystkie konsole to był wybór między Mario i spółką a Kratosami, Marcusami Phoenixami, Joelami i innymi takimi. Wąsacz musiał zejść na dalszy plan. W sumie jedyne co miałem od Nintendo to GameCube, a i to chwilę, bo ni chuja mi nie podchodził. Teraz kupując Switcha mam od pyty gierek do nadrobienia, ale też rozumiem ludzi, którzy mają w dupie te remastery i chcieliby coś nowego, a Nintendo im tego nie daje, bo po co się wysilać jak można opierdolić remasterka w pełnej cenie i ludzie to łykną z miejsca. Jako sprzęt uzupełniający do PC/dużej konsoli Switch jest bardzo spoko.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...